اخبار ارز دیجیتال

Crédit Agricole Assets Division در سانتاندر مجوز ذخیره ارز دیجیتال فرانسه را دریافت کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ثبت نام CACEIS درست در زمان مناسب انجام می شود تا بانک مشمول مقررات جدید ارزهای دیجیتال فرانسه نشود.

بر اساس وب سایت رگولاتور در 20 ژوئن، Crédit Agricole و Banque CACEIS، بازوی خدمات دارایی Credit Agricole و Santander، مجوز نگهداری ارزهای دیجیتال در فرانسه را دریافت کرده اند.

CACEIS ادعا می کند که رهبر اروپا در مدیریت دارایی است و خدماتی را به مشتریانی مانند مدیران دارایی، بیمه گران، کارگزاران، حقوق بازنشستگی و صندوق های املاک ارائه می دهد، از تسویه حساب و مدیریت پول گرفته تا برون سپاری دفاتر میانی. به عنوان یک متولی رمزنگاری، CACEIS کلیدهای خصوصی کاربران را ذخیره می کند و در نتیجه امنیت مشتریان سازمانی را افزایش می دهد.

طبق وب‌سایت این بانک، تا دسامبر 2021، CACEIS دارایی‌های تحت قیمومت 4.6 تریلیون یورو (5.6 تریلیون دلار) و 2.4 تریلیون یورو (2.6 تریلیون دلار) دارایی تحت مدیریت بود.

تنظیم کننده بازار سهام فرانسه، سازمان بازارهای مالی (AMF)، از شرکت هایی که قصد ارائه خدمات نگهداری را دارند می خواهد برای ثبت درخواست کنند. سایر کسب‌وکارهای رمزنگاری، از جمله پلت‌فرم‌های معاملاتی دارایی‌های دیجیتال، نیز مشمول الزامات ثبت هستند.

زمان ثبت نام CACEIS به شرکت اجازه داد تا مقررات جدید و سختگیرانه تر را دور بزند. قوانین جدید برای ارائه دهندگان دارایی دیجیتال فرانسوی، که قرار است در ماه ژوئیه اجرایی شود، شرکت ها را ملزم می کند اقدامات سختگیرانه تری برای مبارزه با پولشویی، از جمله اطمینان از تفکیک وجوه مشتریان و افشای دقیق تر خطرات و تضاد منافع، انجام دهند.

بانک CACEIS در سازمان بازارهای مالی (AMF) ثبت شده است. منبع: AMF

این قوانین جدید برای بیش از 60 شرکت ارز دیجیتال ثبت شده در CACEIS و AMF اعمال نمی شود. شرکت‌های ثبت‌شده در AMF از قانون بازار دارایی‌های رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) پیروی می‌کنند که از سال آینده لازم‌الاجرا خواهد شد.

یکی از شرکت‌های ارز دیجیتال که در AMF ثبت شده است، بایننس است. بر اساس گزارشی که در روزنامه فرانسوی لوموند منتشر شده است، واحد محلی بایننس از سال 2022 تحت تحقیقات اولیه بوده است. طبق گزارش دادستانی عمومی پاریس، گزارش شده است که این صرافی از رویه‌های مشتریان آگاه نیست و ممکن است در فعالیت‌های پولشویی شرکت داشته باشد.

فرانسه در ماه‌های اخیر مقررات مربوط به کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال را تشدید کرده است. یکی از آخرین پیشرفت‌ها، لایحه‌ای است که شرکت‌های ارزهای دیجیتال محلی را از استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ محدود می‌کند. مجازات های عدم رعایت این قانون شامل حبس تا دو سال و جریمه 300000 یورویی (328000 دلار) و همچنین ممنوعیت احتمالی اینفلوئنسرها می شود.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – همچنین نکات مالیاتی کریپتو

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا