اخبار ارز دیجیتال

۷۰۰ میلیون دلار ETF بیت کوین سامسونگ سقوط کرد، کوین بیس ژاپن را ترک کرد: آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف

جمع بندی هفتگی اخبار ما از شرق آسیا، مهمترین تحولات این صنعت را خلاصه می کند.

ETF بیت کوین جدید سامسونگ

در ۱۳ ژانویه، Samsung Asset Management، یکی از شرکت‌های تابعه شرکت کره جنوبی به همین نام، با موفقیت ETF بیت کوین آتی سامسونگ را در بورس هنگ کنگ فهرست کرد. بر اساس گزارش رسانه محلی Edaily افزایش، ETF که تحت عنوان ۳۱۳۵:HK آغاز به کار کرد، به دنبال تکرار عملکرد بیت کوین نقطه ای با سرمایه گذاری در معاملات آتی بیت کوین فهرست شده در بورس کالای شیکاگو (CME) است.

ETF همچنین فرآیند را برای سرمایه گذارانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض محصولات تنظیم شده بیت کوین در مناطق زمانی آسیا و اقیانوسیه هستند، ساده می کند. Sung-Jin Park، رئیس دفتر مدیریت دارایی سامسونگ در هنگ کنگ، گفت:

هنگ کنگ تنها بازاری در آسیا است که ETF آتی بیت کوین در آن فهرست شده و در یک بازار نهادی معامله می شود. به عنوان یک محصول رقابتی که منعکس کننده تجربه ما در مدیریت ریسک و مدیریت ریسک است، انتخاب جدیدی برای سرمایه گذاران علاقه مند به بیت کوین خواهد بود.

هکرهای کره شمالی ۴۱ هزار ETH را شستشو دادند

همانطور که شرکت تحقیقاتی بلاک چین ZachXBT در ۱۶ ژانویه فاش کرد، هکرهای مرتبط با گروه لازاروس تحت حمایت کره شمالی، نزدیک به ۴۱۰۰۰ اتر (۶۳.۵ میلیون دلار) را از هک کردن پل هارمونی با استفاده از تکنیک‌های دانش صفر به سرقت برده و به Railgun، پلتفرمی برای obfuscating منتقل شده‌اند. تراکنش های بلاک چین .

پس از ترک Railgun، گفته می‌شود که وجوه در سه صرافی مختلف ارزهای دیجیتال واریز شده است. در همان روز، Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس گفت که صرافی به همراه Huobi Global برخی از وجوه دزدیده شده را مسدود کرده و ۱۲۴ بیت کوین (۲.۵۹ میلیون دلار) را بازیابی کرده است.

Nomad Bridge TVL قبل و بعد از اکسپلویت.
Nomad Bridge TVL قبل و بعد از اکسپلویت. منبع: DefiLlama

ژوئن گذشته، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از پل زنجیره‌ای Nomad خارج شد، زیرا هکرهای کره شمالی ادعا می‌کردند اعتبار ورود کارکنان Nomad را در منطقه آسیا و اقیانوسیه هدف قرار دادند. هکرها پس از به دست گرفتن کنترل پروتکل، یک برنامه شستشوی خودکار را برای جابجایی دارایی های سرقت شده در نیمه های شب اجرا کردند.

گروه لازاروس سال گذشته در یک سری از حوادث مالی غیرمتمرکز برجسته، از جمله هک ۶۰۰ میلیون دلاری Axie Infinity Ronin شرکت داشته است. زیرا کشورهای تحریم شده برای جبران کمبود ذخایر ارزی خود به هک و باج افزار روی آورده اند.

Bitzlato به اتهام پولشویی بیش از ۷۰۰ میلیون دلار دستگیر شد

بر اساس بیانیه ۱۸ ژانویه وزارت دادگستری ایالات متحده، صرافی ارزهای دیجیتال Bitzlato مستقر در هنگ کنگ، صرافی ۷۰۰ میلیون دلاری را در فعالیت های غیرقانونی از ماه می ۲۰۱۸، از جمله میلیون ها دلار باج افزار متهم کرده است. این صرافی توسط مقامات ایالات متحده و اتحادیه اروپا بسته شد. به دنبال ادعاهایی مبنی بر پردازش وجوه. حرکت کن دادستان ها ادعا کردند که وجوه غیرقانونی بخش قابل توجهی از حجم معاملات را تشکیل می دهد، به طوری که Bitzlato از زمان آغاز به کار خود، تنها حدود ۴.۵۸ میلیارد دلار تراکنش های ارز دیجیتال را پردازش کرده است.

وب سایت Bitzlato پس از یورش مقامات حذف شده است.
وب سایت Bitzlatos در پی یک اقدام اجرایی حذف شده است.منبع: Bitzrath

آناتولی لگکودیموف، شهروند روس و سهامدار عمده بیتزرات، در ۱۷ ژانویه در میامی به ظن انجام یک تجارت انتقال پول بدون مجوز دستگیر شد. اگر مجرم شناخته شود، با پنج سال زندان مواجه خواهد شد.

گفته می شود که Legkodymov یک OG از جامعه اولیه بیت کوین بوده است. منبع: تلگرام
به نظر می رسد Legkodymov یک OG جامعه اولیه بیت کوین بوده است.منبع: تلگرام

Regkodimov که در شنژن چین زندگی می‌کند، ظاهراً حداقل الزامات تأیید مشتری را برای کاربران Bitzlato پیاده‌سازی کرده است و مشخص می‌کند که آنها سلفی یا پاسپورت نمی‌گیرند. [are] اجباری است و به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از اطلاعات متعلق به ثبت نام کنندگان Straumann ثبت نام کنند. مقامات می گویند که بیتزلاتو به یک پناهگاه امن برای تجارت غیرقانونی و بزرگترین مقصد تجاری برای بازار وب تاریک Hydra Market تبدیل شده است.

کاربران Hydra Market بیش از ۷۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را مستقیماً با Bitzlato یا از طریق واسطه‌ها مبادله کردند تا زمانی که Hydra Market توسط مجریان قانون ایالات متحده و آلمان در آوریل ۲۰۲۲ تعطیل شد.

کوین بیس ژاپن را ترک می کند

در بیانیه ای در ۱۸ ژانویه، صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس اعلام کرد که به دلیل شرایط سخت بازاریابی، فعالیت خود را در ژاپن به حالت تعلیق در می آورد. بر اساس این صرافی، دارایی‌های ین ژاپن و دارایی‌های کریپتو کاربران تفکیک شده است و همه مشتریان باید دارایی‌های کریپتو خود را تا ۱۶ فوریه برداشت کنند. از طرف دیگر، کاربران می توانند دارایی های دیجیتال خود را نقد کنند و ین را به بانک فیات خود برداشت کنند.

تمامی دارایی‌های ارز دیجیتال باقی‌مانده در کوین‌بیس پس از ۱۷ فوریه به ین ژاپن تبدیل می‌شوند. ماه بعد از ۱۷ فوریه، Coinbase طبق الزامات قانونی، ین باقی مانده را به حساب تضمین شده در دفتر امور حقوقی منتقل می کند. اگر مشتری تا ۱۶ فوریه هیچ اقدامی انجام ندهد، باید برای بازیابی موجودی ین ژاپن با دفتر امور حقوقی هماهنگ کنیم.

کوین بیس برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ شروع به گسترش به بازار ژاپن کرد. یکی دیگر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، کراکن، فعالیت‌های خود را در ژاپن در ۲۸ دسامبر به دلیل ضعف بازار به حالت تعلیق درآورد. در اوایل این ماه، کوین بیس اعلام کرد که ۲۰ درصد دیگر از کارکنان خود را در بحبوحه زمستان جاری ارزهای دیجیتال اخراج خواهد کرد.

همچنین بخوانید
امکانات

۱۶۰۲ بازبینی شد: آیا DAO ها پارادایم جدید شرکتی هستند؟

امکانات

مسیر پذیرش بیت کوین با اعداد صحیح هموار شده است

هودلناوت ها طلبکار عصبانی

بلومبرگ در ۱۳ ژانویه گزارش داد که طلبکاران Hodlnaut، یک پلتفرم استقراض و وام‌دهی ارزهای دیجیتال سنگاپور، طرح‌های بازسازی شرکت را رد کرده‌اند و تصمیم به نقد کردن دارایی‌های باقی‌مانده خود گرفته‌اند. آگوست گذشته، Hodlnaut تمام برداشت‌ها، سپرده‌ها و خدمات مبادله توکن را به حالت تعلیق درآورد. این شرکت در حال حاضر به دلیل ارائه نادرست قرار گرفتن در معرض استیبل کوین Terra USD (USTC) و از دست دادن ۱۹۰ میلیون دلار به سرمایه گذاران در فروپاشی بعدی اکوسیستم Terra با تحقیقات پلیسی مواجه است.

ژاپن سیستم مالیاتی NFT را روشن می کند

همانطور که برای اولین بار توسط رسانه محلی Coin Post گزارش شد، آژانس ملی مالیات ژاپن سندی را در ۱۳ ژانویه منتشر کرد که در آن به تشریح رفتار مالیاتی عمومی توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در ژاپن پرداخت. به طور خاص، NFT ها زمانی مشمول مالیات می شوند که فردی یک مجموعه دیجیتالی ایجاد کند و آن را به شخص ثالث بفروشد، و زمانی که فردی آن را مجدداً به شخص دیگری بفروشد.

در هر صورت، فروش انتقال حق مشاهده مربوط به هنر دیجیتال است و در مورد فروش اولیه مشمول مقررات افزایش سرمایه به عنوان درآمد کسب و کار و در مورد فروش ثانویه به عنوان درآمد انتقال طبقه بندی می شود. علاوه بر این، اگر NFT هک یا دزدیده شود، افراد می توانند کسر ضررهای دیگر را مطالبه کنند یا اگر NFT از دست رفته یک دارایی تجاری باشد، آن را به عنوان بخشی از هزینه در نظر بگیرند.

۳۰۰۰۰ جایزه e-CNY airdrop را در ۱۵ ثانیه برنده شوید

براساس گزارش‌ها در ۱۸ ژانویه، شهر هانگژو با پلتفرم‌های تحویل غذای چینی Meituan Dianping و Eleme برای ارائه مجموعه‌ای از کوپن‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال (e-CNY CBDC) برای ساکنان شریک شده است. پس از تکمیل برنامه، کاربران می توانند برای خرید مصنوعات برای سال نو چینی که برای ۲۲ ژانویه برنامه ریزی شده است، از پلتفرمی به همین نام پول نقد کنند.

تنها گرفتن؟ تمام ۳۰۰۰۰ کوپن e-CNY ظرف ۱۵ ثانیه پس از فعال‌سازی درخواست شد. از پایان سال گذشته، e-CNY در محاسبه M0 بانک خلق چین گنجانده شده است و به خدمات عمومی مانند پرداخت مالیات و حمل و نقل محلی گسترش یافته است.نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا