اخبار ارز دیجیتال

سامسونگ CBDC کره جنوبی را برای پرداخت های آفلاین مطالعه می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در این همکاری، هر دو طرف قابلیت‌های آفلاین CBDC صادر شده توسط بانک مرکزی کره جنوبی را بررسی خواهند کرد.

طبق گزارش ها، غول فناوری سامسونگ الکترونیکس با بانک مرکزی کره جنوبی برای انجام تحقیقات بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای پرداخت های آفلاین همکاری کرده است.

به گزارش رسانه محلی KBS World، در 15 مه، بانک مرکزی کره جنوبی، بانک کره (BOK) و سامسونگ یادداشت تفاهمی (MoU) در مورد تحقیقات آفلاین CBDC امضا کردند. در این همکاری، هر دو طرف قابلیت‌های آفلاین CBDC صادر شده توسط بانک مرکزی کره جنوبی را بررسی خواهند کرد.

سامسونگ همچنین در مرحله دوم کار تحقیقاتی تجربی 10 ماهه شبیه سازی CBDC BOK که به CBDC خرده فروشی می پردازد، شرکت داشت. در مرحله اول تحقیقات CBDC بانک کره، عملکردهای اساسی مانند صدور، توزیع و بازخرید CBDC مورد آزمایش قرار گرفت.

سامسونگ الکترونیکس و بانک کره یک تفاهم نامه تحقیقاتی CBDC در مورد پرداخت های آفلاین امضا کردند. منبع: samnews24.com

هدف جدیدترین تفاهم نامه آزمایش امکان سنجی CBDC کره جنوبی است که از ارتباطات میدان نزدیک (NFC) در دستگاه های تلفن همراه سامسونگ به جای اینترنت برای ارسال پول و پرداخت استفاده می کند. چوی وون جون، معاون سامسونگ الکترونیکس گفت که این همکاری به غول فناوری این امکان را می دهد تا از فناوری امنیتی پیشرفته سامسونگ در بخش ارزهای دیجیتال استفاده کند. او اضافه کرد:

“بر اساس همکاری ما، امیدواریم بتوانیم سهم قابل توجهی در توسعه فناوری جهانی CBDC آفلاین داشته باشیم.”

طبق گزارش ها، سامسونگ به عنوان بخشی از این همکاری، گواهینامه سخت افزاری را برای CC (معیارهای مشترک) “EAL (سطح تضمین ارزیابی) 6+ دریافت کرده است.

مربوط: کارشناس بلاک چین به دنبال حمایت دولت برای بازار دارایی دیجیتال است

با وجود علاقه شدید به CBDC، سامسونگ اخیراً کارمندان خود را از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی (AI) مولد مانند ChatGPT در تمام دستگاه‌ها و شبکه‌های داخلی متعلق به سامسونگ منع کرده است.

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، سامسونگ این سیاست را پس از آپلود «کد محرمانه» توسط یکی از کارکنان در پلتفرم معرفی کرد. در یادداشت داخلی در این باره آمده است:

“دفتر مرکزی در حال بررسی اقدامات امنیتی برای ایجاد یک محیط امن برای استفاده ایمن از هوش مصنوعی مولد برای بهبود بهره وری و کارایی کارکنان است.”

جالوت های دیگری مانند جی پی مورگان، بانک آمریکا، گلدمن ساکس و سیتی گروپ نیز استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی را محدود کرده اند.

نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا