اخبار ارز دیجیتال

کارمندان سامسونگ از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT منع شدند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این ممنوعیت در سراسر شرکت، کارمندان سامسونگ را از دسترسی به ابزارهای هوش مصنوعی در تمام دستگاه‌های متعلق به سامسونگ و شبکه‌های داخلی باز می‌دارد.

شرکت سامسونگ الکترونیک آخرین شرکتی است که ابزارهای نوظهور هوش مصنوعی (AI) را که به سرعت در حال نفوذ به صنایع بزرگ جهانی هستند، بر عهده گرفته است.

طبق گزارش دوم ماه مه بلومبرگ، این شرکت قصد دارد کارمندان خود را از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT منع کند. این سیاست جدید پس از آپلود «کد حساس» توسط کارکنان سامسونگ در پلتفرم اعمال خواهد شد.

سامسونگ به کارکنان می گوید که در حالی که علاقه به چنین پلتفرم هایی در حال افزایش است، خطرات امنیتی نیز افزایش می یابد. یک یادداشت داخلی نگرانی‌هایی را در مورد داده‌های ارسال شده به پلتفرم هوش مصنوعی و اینکه ممکن است در سرورهای خارجی با کنترل کمی بر بازیابی یا پاک کردن ذخیره شود، برجسته کرد.

“دفتر مرکزی به دنبال اقدامات امنیتی برای ایجاد یک محیط امن برای استفاده ایمن از هوش مصنوعی مولد برای افزایش بهره وری و کارایی کارکنان است.”

با این حال، این شرکت ادامه داد که تا زمانی که چنین اقدامی انجام نشود، «به طور موقت استفاده از هوش مصنوعی مولد را محدود می کند». این امر مستلزم ممنوعیت استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در رایانه‌ها، تبلت‌ها، تلفن‌ها و شبکه‌های داخلی متعلق به سامسونگ است.

علاوه بر این، از کارمندانی که از چنین ابزارهایی در دستگاه‌های شخصی خود استفاده می‌کنند خواسته شد که اطلاعات شرکت را ارسال نکنند. عدم انجام این کار با خطر «اقدامات انضباطی، از جمله خاتمه کار» مواجه است.

مربوط: مدیرعامل آی‌بی‌ام می‌گوید 7800 شغل آی‌بی‌ام می‌تواند ظرف چند سال با هوش مصنوعی جایگزین شود.

در ماه آوریل، سامسونگ یک تحقیق داخلی در مورد استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی انجام داد. شصت و پنج درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که این فناوری یک خطر امنیتی است.

سامسونگ تنها شرکت بزرگی نیست که نگرانی‌های خود را درباره فناوری‌های نوظهور ابراز می‌کند. از ابتدای سال جاری، شرکت هایی مانند JP Morgan، Bank of America، Goldman Sachs و Citigroup استفاده از ابزارهایی مانند ChatGPT را محدود یا ممنوع کرده اند.

با این حال، بسیاری از همین شرکت ها در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی خود هستند. جی پی مورگان یک ابزار مبتنی بر ChatGPT ایجاد کرد که بیانیه های فدرال رزرو را برای رمزگشایی سیگنال های تجاری تجزیه و تحلیل می کند. سامسونگ همچنین در حال کار بر روی ابزارهای هوش مصنوعی برای ترجمه و خلاصه سازی اسناد است.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ می کنند

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا