🚨 اخبار ارز دیجیتال

سامسونگ تراشه هوش مصنوعی را با استارت‌آپ کانادایی Tenstorrent توسعه می‌دهد

رقابت برای توسعه تراشه‌های هوش مصنوعی همچنان ادامه دارد که واحد تولید تراشه سامسونگ با استارت‌آپ کانادایی TenTrent برای تولید تراشه‌ها و مالکیت معنوی برای مراکز داده همکاری می‌کند.

Tenstorrent، یک استارت آپ کانادایی که پردازنده های هوش مصنوعی (AI) و سایر محصولات را توسعه می دهد، از همکاری جدید با بخش تولید تراشه سامسونگ خبر داد.

در ۲ اکتبر، این استارت‌آپ همکاری خود را با سامسونگ اعلام کرد و گفت که از این مشارکت برای عرضه «چیپلت‌های هوش مصنوعی نسل بعدی» به بازار استفاده خواهد کرد. Tenstorrent تراشه ها و مالکیت معنوی (IP) را برای مراکز داده تولید می کند.

این قرارداد شامل استفاده از یکی از فرآیندهای تولید پیشرفته سامسونگ، فرآیند SF4X و معماری ۴ نانومتری برای تولید تراشه‌های نسل بعدی است. بر اساس این اعلامیه، محصولی که با سامسونگ در حال توسعه است، یک چیپلت خواهد بود که با سایر چیپلت ها در یک بسته ترکیب می شود.

جیم کلر، مدیرعامل تنستورنت، گفت که هدف توسعه «محاسبات با عملکرد بالا» و ارائه این راه حل ها به «مشتریان در سراسر جهان» است.

در ماه آگوست، Tenstorrent دور سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری توسط سامسونگ و خودروساز هیوندای را بست. در آن زمان تنستورنت گفت که این بودجه به سمت تسریع توسعه و طراحی محصول، چیپ‌لت‌های هوش مصنوعی و نقشه راه برای نرم‌افزار یادگیری ماشین اختصاص می‌یابد.

مربوط: رونق فناوری هوش مصنوعی: آیا بازار هوش مصنوعی در حال حاضر اشباع شده است؟

این توسعه در بحبوحه رقابت شدیدی برای توسعه قوی‌ترین تراشه‌های هوش مصنوعی برای ساختن سیستم‌های هوش مصنوعی سطح بالا انجام می‌شود.

در حال حاضر، انویدیا از نظر توسعه تراشه و قدرت تراشه هایی که ارائه می دهد، رهبر بازار است. در اوایل سال جاری، ارزش این شرکت برای مدت کوتاهی ۱ تریلیون دلار در دوران جنون هوش مصنوعی بود.

انویدیا همچنان در خط مقدم توسعه تراشه‌ها قرار دارد، اما اخیراً در تحقیقات ضدتراست تحت نظارت بیشتر مقامات فرانسوی قرار گرفته است. پس از آن که مقامات ضد تراست فرانسه تحقیقات کلی در مورد بخش رایانش ابری انجام دادند، پلیس محلی به دفاتر NVIDIA یورش برد.

به گزارش رویترز، پس از وقایع فرانسه، کمیسیون اروپا در ۲ اکتبر اعلام کرد که تنظیم کننده ضد انحصار اتحادیه اروپا تحقیقات رسمی در مورد تراشه های هوش مصنوعی را آغاز نکرده است.

در ایالات متحده، رگولاتورها فعالانه به دنبال کنترل صنعت هستند و صادرات فناوری سطح بالای NVIDIA به چین را در اکتبر ۲۰۲۲ ممنوع کردند. تنظیم کننده ها در ماه های اخیر اقدامات بیشتری را تشدید کرده اند. انویدیا یک شرکت آمریکایی است و بنابراین مشمول مقررات و محدودیت های ایالات متحده است.

ایالات متحده همچنین اخیرا قراردادی چند میلیارد دلاری بر روی تراشه‌های هوش مصنوعی و فناوری با ویتنام، شریک تجاری سنتی چین و دشمن سابق ایالات متحده، امضا کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا