🚨 اخبار ارز دیجیتال

محاکمه Sam Bankman Freed یک داستان کلاسیک کلاهبرداری مالی را روایت می کند

سام بنکمن فرید، مدیر عامل بدنام FTX، اولین غول مالی نبود که ترازنامه خود را تغییر داد و آخرین نفر نیز نخواهد بود.

این درام حقوقی که حول محور بنیانگذار FTX و CS Sam Bankman Freed (SBF) پیش می‌رود، تمام ویژگی‌های یک سریال ارزشمند نتفلیکس را دارد، با بازیگرانی از شخصیت‌های سایه‌دار و پر از توطئه‌هایی است که به داستان عمق می‌بخشد. نکات برجسته شامل جاه طلبی های بلند ریاست جمهوری SBF و رشوه های سرسام آور ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلاری به مقامات چینی است که به داستان پیچشی سورئال می بخشد. من آن را اضافه می کنم.

اگر SBF قصد داشت برای اولین بار خود در نتفلیکس یک درام دادگاه هیجان انگیز بنویسد، آن را به پایان رساند. با این حال هنوز جای پیشرفت در این طرح از نظر اثبات بی گناهی او وجود دارد.

دادگاه با شهادت کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، بازوی تجاری FTX برق گرفت. صداقت وحشیانه ای که در چنین محاکمه های پرمخاطبی نادر است در من طنین انداز شد. احساسی و خالصانه بود. یکی از حقایق تکان دهنده ای که او به اشتراک گذاشت این بود که این شرکت ۷ ترازنامه تقلبی، ۷ ترازنامه تقلبی ایجاد کرد و SBF آنهایی را که به بهترین وجه با دستور کار او مطابقت دارند انتخاب می کند.

مربوط: وقت آن است که SEC با Coinbase و Ripple تسویه حساب کند

زمانی که من برای اولین بار در Alameda شروع به کار کردم، فکر نمی‌کنم اگر به من می‌گفتید یک ترازنامه نادرست برای یک وام‌دهنده می‌فرستم یا پول مشتری را می‌گیرم، باور نمی‌کردم، اما با گذشت زمان، راحت‌تر شد. الیسون به هیئت منصفه گفت.

به نظر می رسد هیئت منصفه برای پیش بینی اینکه این داستان چگونه به پایان می رسد نیازی به هشدار اسپویلر ندارد. شواهد فراوان حاکی از یک حکم مجرمیت است و به نظر می رسد SBF از محاسبات ریسک اجتناب می کند. با توجه به اینکه او در نهایت مسئول محاسبه شانس مدیریت ریسک قبل از سقوط FTX بود، تعجب آور نیست.

هنگامی که سنگر در نهایت پایین آمد، احتمالاً بازتاب حکمی است که به الیزابت هولمز، بنیانگذار ترانوس داده شد، که به راحتی می تواند از ۱۱ سال زندان او بیشتر شود. (او در مجموع با بیش از ۱۰۰ سال زندان مواجه است.) و ترن هوایی قانونی برای SBF به اینجا ختم نمی شود. به این دلیل که قرار است آزمایش دوم در ماه مارس آغاز شود. این محاکمه شامل ۶ اتهام می شود که از هفت موردی که امروز در دادگاه محاکمه می شود، شامل تخلفات مالی کمپین انتخاباتی است.

Grifters رفتن به گریفت. اما از این داستان جذاب چه چیزی به دست می آورید؟

از آزمایش SBF می توان درس های عمیقی گرفت. ارزهای دیجیتال به عنوان پتانسیل بازتعریف اکوسیستم مالی مورد ستایش قرار گرفته اند، اما این مورد چگونگی نفوذ کلاهبرداری مالی سنتی در این فضا و پتانسیل تحول آفرین فناوری بلاک چین را روشن می کند.

همانطور که SBF منتظر سرنوشت خود در دادگاه است، جامعه ارزهای دیجیتال باید از این لحظه استفاده کند تا اخلاق اساسی ارزهای دیجیتال را بازتاب دهد، بیاموزد و دوباره تنظیم کند. سفر به سمت خودمدیریتی ممکن است مملو از چالش‌ها باشد، اما مسیری است که به استقلال مالی و توانمندی منتهی می‌شود و روح واقعی آنچه را که رمزارز وعده داده است را تجسم می‌دهد.

همانطور که پرونده دادگاه در حال گسترش است و صنعت کریپتو با نفس بند آمده نگاه می کند، اجازه دهید این محاکمه به عنوان سکوی پرشی برای درون نگری، خود مدیریتی و بازگشت به اصول تمرکززدایی باشد.

سقوط FTX محصول هیچ گونه نقص ذاتی در ارزهای دیجیتال نبود، بلکه یک داستان کلاهبرداری مالی کلاسیک بود که در آن چشم انداز ارزهای دیجیتال صرفاً یک پس زمینه بود. این کلاهبرداری منحصر به دامنه رمزنگاری نبود. این داستان قدیمی ترازنامه های حسابرسی نشده است که با تقلب مواجه شده است، یک برش واقعی از استراتژی مالی سنتی.

مربوط: کتاب جدید مایکل لوئیس یک چرخش مثبت به سم بنکمن آزاد می دهد

این محاکمه فراتر از یک تیتر پر شور است. این یک یادآوری آشکار از خطرات دور شدن از اصول اصلی ارزهای دیجیتال است. اخلاق ارزهای دیجیتال ریشه در حذف واسطه‌ها دارد، که کاملاً در تضاد با داستانی است که SBF پیرامون امپراتوری خود می‌بافد.

در حالی که بنیان‌گذاران صرافی‌های ارز دیجیتال با حسن نیت مانند کوین‌بیس و کراکن از شعار «نه کلید، نه سکه» حمایت می‌کنند که خودکنترلی را ترویج می‌کند، SBF برعکس آن را دفاع می‌کند و معتقد است که سرمایه‌گذاری من مردم را تشویق می‌کنم که دارایی‌های دیجیتال خود را به او بسپارند. . قصد سرقت آنها را داشت.

بسیاری از سرمایه گذاران کریپتو که توسط سراب راحتی فریفته شده اند، مسئولیت مدیریت دارایی های خود را کنار می گذارند و به SBF و خدمه دزدان دریایی اجازه می دهند کشتی را هدایت کنند و این به ضرر آنها است.

سیستم بانکداری سنتی، با سهولت استفاده و راحتی، هزینه بالایی دارد، از جمله خطرات سانسور، تورم فیات، کارمزدهای پنهان و کاهش سرعت معاملات. خودکنترلی، مانند آزادی، آسان نیست، دشوار است. با این حال، ارزهای دیجیتال آسان نیستند. این یک انقلاب مالی است که هدفش این است که شما را آزادتر و قدرتمندتر کند. این در مورد قدم زدن در پارک نیست. این انقلابی است که هدف آن توانمندسازی افراد در حوزه مالی است.

این مورد نشان دهنده بازگشت به اصول اولیه برای جامعه ارزهای دیجیتال است. وقت آن رسیده است که نوشته‌های رویاپردازان سایفرپانک مانند تیموتی می و اریک هیوز و همچنین پیامبران مدرن مانند ویتالیک بوترین و نیک سابو را مرور کنیم.

تبلیغات پر زرق و برق را نادیده بگیرید، از طعمه کلیک ارزهای دیجیتال خودداری کنید و برای درک کیف پول های سخت افزاری و اصول امنیتی عملیاتی وقت بگذارید. به عمق اخلاق سایفرپانک بپردازید، ماهیت امنیت عملیاتی را درک کنید و مطمئن شوید که به دلایل درست در فضای رمزنگاری هستید. جذابیت “اعداد در حال افزایش” و بنیانگذاران کاریزماتیک هرگز نباید اصول اساسی را که پایه ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند تحت الشعاع قرار دهد.

جی دبلیو برت او دانشیار دانشکده حقوق آنتونین اسکالیا دانشگاه جورج میسون است. او یک حسابدار پزشکی قانونی رمزارز است و همچنین قانون اوراق بهادار را در Lawrence Law LLC انجام می دهد. او عضو هیئت مشورتی هیئت استانداردهای حسابداری مالی و عضو سابق کمیته مشاوران سرمایه گذار SEC است. او همچنین رهبری آزمایشگاه آزادی کریپتو، یک اندیشکده را بر عهده دارد که برای تغییر سیاست ها برای محافظت از آزادی و حریم خصوصی توسعه دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال مبارزه می کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: J.W. Verret
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا