اخبار ارز دیجیتال

گزارش سام بانکمن-فرید به دنبال تغییر تصمیم برای اعتراض به استرداد است

موافقت با استرداد به بنکمن-فرید اجازه می دهد در دادگاهی در ایالات متحده حاضر شود.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX ظاهراً در تصمیم قبلی خود برای اعتراض به استرداد تجدید نظر کرده و قصد دارد در 19 دسامبر در دادگاهی در باهاما برای درخواست ابطال شرکت کند. رویترز در 17 دسامبر به نقل از یک فرد آشنا با این موضوع گزارش داد. .

موافقت با استرداد به بنکمن-فرید اجازه می دهد در دادگاهی در ایالات متحده حاضر شود. او متهم به کلاهبرداری با سیم علیه مشتریان و وام دهندگان، کلاهبرداری از اوراق بهادار، کلاهبرداری در کالاها، پولشویی و توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی است.

این اقدام پس از انکار وثیقه بانکمن-فرید در 13 دسامبر با استناد به “خطر فرار” صورت گرفت. وکیل مدیر عامل سابق ادعا کرد که SBF سابقه کیفری ندارد و از افسردگی و بی خوابی رنج می برد.

بانکمن-فرید در صورت محکومیت ممکن است با ۱۱۵ سال زندان محکوم شود. با این حال، یک مفسر حقوقی به کوین تلگراف گفت که این پرونده تا زمان صدور حکم نهایی در ماه‌ها یا سال‌های آتی «خیلی چیزها برای باز شدن دارد».

مطالب مرتبط: کارکنان سابق FTX: هزینه های گزاف و پرستش فرقه SBF

مارک کوهن، دادستان فدرال سابق، توسط مدیر عامل سابق FTX به عنوان وکیل مدافع استخدام شده است. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، کوهن یکی از بنیانگذاران شرکت حقوقی کوهن و گرسر است و بخشی از تیم دفاعی در پرونده پرمخاطب قاچاق کودکان Ghislaine Maxwell بوده است.

بانکمن-فرید در زندان فاکس هیل، تنها زندان باهاما نگهداری می شود. بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ایالات متحده که در سال 2021 منتشر شد، شرایط در فاکسیل “سخت” و پر ازدحام و بهداشت و تغذیه نامناسب بود. گفته می شود که بازداشت شدگان توسط افسران اصلاحات مورد آزار فیزیکی قرار گرفته اند.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق شرکت خواهر FTX Alameda Research نیز یک تیم حقوقی تشکیل داد. استفانی آباکیان، رئیس سابق تنظیم کننده رمز ارز کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، نماینده الیسون در تحقیقات فدرال در حال انجام است. آواکاین در حال حاضر رئیس بخش اوراق بهادار و خدمات مالی شرکت حقوقی WilmerHale است. او در نقش خود در SEC، نظارت بر ارزهای دیجیتال را در شاخه اجرایی گسترش داد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا