اخبار ارز دیجیتال

Sam Bankman-Fried به دنبال دسترسی به وجوه FTX است

وکلای Sam Bankman-Fried استدلال می کنند که Sam Bankman-Fried در معاملات تقلبی قبلی شرکت نداشته و باید به دارایی های شرکت دسترسی داشته باشد.

تیم حقوقی Sam Bankman-Fried به دنبال حذف شرایط وثیقه ای است که او را از دسترسی به وجوه FTX منع می کرد، طبق پرونده دادگاه 28 ژانویه.

وکیل بانکمن-فرید، مارک کوهن، در نامه ای به قاضی ناحیه ایالات متحده، لوئیس کاپلان، نوشت که بانکمن-فرید باید به دارایی های تحت کنترل FTX دسترسی داشته باشد و مشتری در تراکنش های تقلبی قبلی شرکت نداشته است.

بر اساس داده‌های نانسن که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، FTX و FTX US زمانی که صرافی ارز دیجیتال در نوامبر ۲۰۲۲ سقوط کرد، به دنبال انتقال‌های تقلبی بیش از ۶۵۹ میلیون دلار بودند. Bankman-Fried هرگونه دخالت در این معامله را رد کرده است.

طبق نامه ای که به قاضی کاپلان ارسال شد، بانکمن-فرید، طبق درخواست مقامات ایالات متحده در اولین جلسه دادگاه، “شامل دارایی ها یا ارزهای رمزنگاری شده خریداری شده با وجوه از FTX یا Alameda است. از دسترسی یا انتقال دارایی ها یا ارزهای دیجیتال منع شده است. در آن زمان، دادستان ها اعتراف کردند که هیچ مدرکی مبنی بر انتقال پول توسط بانکمن-فرید وجود ندارد و گفتند تحقیقات فدرال در حال انجام است.

مرتبط: شرکت ها و سرمایه گذاران ممکن است مجبور شوند میلیاردها دلار پرداخت شده توسط FTX را برگردانند

“نزدیک به سه هفته از اولین جلسه پیش از محاکمه می گذرد، و من معتقدم که تحقیقات دولتی آنچه را که بانکمن-فرید همیشه گفته است تایید کرده است: اینکه او به این دارایی ها دسترسی یا دسترسی ندارد. دفاع به مقامات اطلاع داده است.” به محض اطلاع از انتقال، اطلاعیه ای ارائه کند.»

علاوه بر این، وکیل دادگستری استدلال کرد که:

«ما معتقدیم با توجه به اینکه تنها دلایل ارائه شده برای درخواست آن شرط تایید نشده است، شرط وثیقه تعیین شده در کنفرانس باید حذف شود.

علاوه بر این، این نامه به درخواست 27 ژانویه وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) پاسخ می دهد که بانکمن-فرید را از تماس با “کارمندان فعلی یا سابق” FTX یا Alameda Research بدون حضور وکیل منع می کند.

درخواست دادستان پس از تماس بانکمن-فرید با مشاور حقوقی فعلی FTX US، راین میلر، از طریق سیگنال و ایمیل در 15 ژانویه انجام شد تا در تلاش برای “تأثیرگذاری” بر شهادت میلر باشد.

طبق نامه کوهن، بانکمن-فرید باید بدون محدودیت با پدر، درمانگر و کارمندان یا عوامل تنظیم کننده خارجی خارج از حضور وکیل خود تماس داشته باشد.

به عنوان مثال، این بدان معناست که بانکمن-فرید قادر به صحبت با یک درمانگر که کارمند سابق FTX بدون مشارکت وکیل خود بوده است. طبق منابع عمومی، FTX و Alameda حدود 350 نفر دارند. هر یک از این کارمندان فعلی و سابق ممکن است اطلاعاتی برای دفاع از آقای بنکمن-فرید حیاتی داشته باشد. الزام آقای بنکمن-فرید به همراه داشتن یک وکیل، منابع او را بی جهت تحت فشار قرار می دهد و توانایی او برای دفاع از این پرونده را تضعیف می کند.”

در 11 نوامبر، FTX درخواست حفاظت از ورشکستگی داد و Bankman-Fried از سمت مدیرعاملی شرکت کنار رفت. او در حالی که در خانه اش در کالیفرنیا به قید وثیقه می رود، با هشت فقره اتهام از جمله کلاهبرداری با سیم و پولشویی مواجه است.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا