اخبار ارز دیجیتال

FTX به دنبال اهدای خیریه Sam Bankman-Fried: گزارش

هدف مدیریت جدید FTX بازیابی میلیون ها دلار اهدا شده توسط Future Fund و SBF است.

به گزارش وال استریت ژورنال، مدیریت جدید FTX به دنبال جمع آوری میلیون ها دلار کمک های مالی توسط صرافی ارزهای دیجیتال و مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید است.

در پایان ماه سپتامبر، صندوق آینده، بازوی خیریه FTX، بیش از ۱۶۰ میلیون دلار به بیش از ۱۱۰ سازمان غیرانتفاعی در چین و برزیل متعهد شد.

بر اساس این گزارش، صندوق آینده ۳.۶ میلیون دلار به AVECRIS، شرکتی که بر روی پلت فرم واکسن ژنتیکی کار می کند، اختصاص داد و ۵ میلیون دلار دیگر را به کمک هزینه تحصیلی Atlas برای برنامه های تحصیلی و برنامه های تابستانی در دبیرستان های سانفرانسیسکو اهدا کرد.

سخنگوی Bankman-Fried گفت که کمک های خیریه از سود معاملات انجام شده است، نه از سپرده های مشتریان.

این موسسه خیریه در فوریه ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در سال اول خود با کمک های مالی تا ۱ میلیارد دلار اختصاص دهد.

حتی با وجود کاهش قیمت ارز دیجیتال، کمک های مالی حفظ شده است. در ۲۳ سپتامبر، نمایه توییتر صندوق آینده اعلام کرد که “بخش قابل توجهی” از سرمایه در تحقیقات و ابتکارات مربوط به مدیریت ریسک هوش مصنوعی (AGI) مستقر خواهد شد. ما به کسانی که “بیشترین انتقاد از نظرات ما” را در مورد آینده هوش مصنوعی می دهند، پاداش می دهیم.

مرتبط: شرکت ها و سرمایه گذاران ممکن است مجبور شوند میلیاردها دلار پرداخت شده توسط FTX را برگردانند

کمک های مالی FTX به احزاب و نامزدهای سیاسی نیز توسط دادستان های ایالات متحده تحت بررسی است. Bankman-Fried با مشارکت ۵.۲ میلیون دلاری، دومین “مدیرعامل” بزرگ در کمپین ریاست جمهوری جو بایدن در سال ۲۰۲۰ بود.

به گفته کوین تلگراف، بندهای clawback می‌تواند شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران را مجبور به بازپرداخت میلیاردها دلاری کند که ماه‌ها قبل از ورشکستگی صرافی‌های کریپتو پرداخته‌اند. مدیریت جدید FTX می گوید که “بسیاری از دریافت کنندگان کمک های مالی و سایر پرداخت ها” به بازگشت وجوه به شرکت نزدیک شده اند.

در ۴ ژانویه، Bankman-Fried نسبت به تمام اتهامات جنایی مرتبط با فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال، از جمله کلاهبرداری از طریق سیم، کلاهبرداری اوراق بهادار و نقض مالی کمپین، خود را بی گناه دانست. او از ۲۲ دسامبر در خانه پدر و مادرش در کالیفرنیا در حصر خانگی به سر می برد.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا