اخبار ارز دیجیتال

گزارش سام بنکمن-فرید آلامدا قبل از FTX مشکل داشت

SBF ادعا کرده است که FTX و Alameda به طور مستقل فعالیت می کنند، اما شکایت اخیر نشان می دهد که این دو شرکت از روز اول گمانه زنی کرده اند.

گزارش جدید درباره Sam Bankman-Fried و صرافی ناموفق او نشان می‌دهد که شرکت معاملات ارزهای دیجیتال منحل شده Alameda Research تقریباً در سال ۲۰۱۸ ورشکست شده است، حتی قبل از اینکه FTX به وجود بیاید.

گزارشی که در وال استریت ژورنال به نقل از کارمندان سابق منتشر شده، نشان می دهد که آلامدا متحمل ضررهای سنگینی از الگوریتم معاملاتی خود شده است. این الگوریتم برای انجام تعداد زیادی معاملات خودکار با سرعت بالا طراحی شده است. اما این شرکت با گمانه زنی در مورد تغییرات قیمت به روش اشتباه ضرر می کرد.

در سال ۲۰۱۸، آلامدا پس از از دست دادن تقریباً دو سوم دارایی های خود به دلیل کاهش قیمت توکن XRP، به سرعت سقوط کرد. اما بانکمن-فرید طبق گزارش ها، با جمع آوری پول از وام دهندگان و سرمایه گذاران با وعده بازگشت سرمایه تا ۲۰ درصد، شرکت تجاری را نجات داد.

بر اساس گزارش‌ها، در ژانویه ۲۰۱۹، آلامدا از کنفرانس افتتاحیه هفته بلاک چین بایننس حمایت کرد و SBF از این رویداد برای ارتباط با سرمایه‌گذاران و تامین مالی شرکت تجاری شکست خورده خود استفاده کرد.

در اواخر آوریل ۲۰۱۹، FTX با وعده ایجاد یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران نهادی راه اندازی شد. با راه اندازی FTX، Bankman-Fried از Alameda برای پیشبرد رشد آن استفاده کرد و خانه معاملاتی به بازارساز اصلی صرافی تبدیل شد. همیشه برای سایر تجار برای خرید و فروش باز بود. افراد آشنا با تاکتیک های Alameda ادعا می کنند که صرافی گاهی اوقات طرف بازنده یک معامله را برای جذب مشتری استخدام می کند.

مربوط: قانونگذاران ایالات متحده تحت فشار پس از سقوط FTX: گزارش

بانکمن فرید قبلاً ادعا کرده بود که Alameda و FTX همیشه به طور مستقل فعالیت می کنند، اما شکایت های اخیر توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خلاف این را نشان می دهد.

این دادخواست نشان داد که بانکمن فرید کد را برای به دست آوردن یک مزیت ناعادلانه هدایت کرده است. این کد به Alameda اجازه می دهد بدون توجه به میزان وثیقه سپرده شده در صرافی، تراز منفی را در FTX حفظ کند. Bankman-Fried همچنین تضمین کرد که اگر ارزش وثیقه FTX Alameda به زیر یک آستانه خاص برسد، فوراً فروخته نخواهد شد.

بر اساس گزارش های اخیر، آلامدا از روزهای ابتدایی خود یک کشتی غرق شده بوده است. اما Bankman Freed نه تنها آن را در سال ۲۰۱۸ با وجوه قرض‌گرفته پس‌انداز کرد، بلکه بعداً از آن برای ایجاد صرافی رمزنگاری FTX که اکنون در حال سقوط است استفاده کرد و رشد آن را تقویت کرد.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا