اخبار ارز دیجیتال

افکار سام بانکمن فرید در مورد کاهش FTX

Sam Bankman Fried این هفته در دادگاه شهادت داد و هر گونه تخلف بین FTX و Alameda Research را رد کرد، حتی اگر او به اشتباهات بزرگ اعتراف کرد.

سام “SBF” بانکمن فرید این هفته در محاکمه جنایی در حال انجام خود در منطقه جنوبی نیویورک موضع گرفت و هرگونه تخلف بین FTX و Alameda Research را رد کرد، اما گفت که دو شرکت در یک دوره سریع هستند. او اعتراف کرد که او در این مدت یک “اشتباه بزرگ” مرتکب شد. رشد سریع.

شهادت علنی او در 27 اکتبر و پس از یک جلسه استماع بدون هیئت منصفه در روز قبل آغاز شد. در طول جلسه، بانکمن فرید برای پاسخ به سؤالات وکلای دولتی تلاش کرد، اما به نظر می رسید که آماده است تا روز بعد با هیئت منصفه روبرو شود.

نکات برجسته شهادت بانکمن فرید در این هفته شامل انکار وی مبنی بر هدایت دستیارانش به مشارکت سیاسی میلیاردر در سال 2021 و شرایط خدمات FTX است که بین Alameda و صرافی ارزهای دیجیتال است. این شامل این ادعا می شود که معاملات را هدف قرار داده است. علاوه بر این، مدیرعامل سابق گفت که در سال‌های 2021 و 2022 از Alameda استراتژی‌های پوشش ریسک بیشتری درخواست کرده است که هرگز اجرا نشدند.

قرار است دفاعیات در 30 اکتبر بازجویی متقابل بانکمن فرید را به پایان برسانند و پس از آن بازجویی متقابل توسط دادستان و سخنان پایانی هر دو طرف انجام شود. دادستان ها همچنین به شاهدان رد هفته آینده اشاره کردند، شهودی که برای اثبات کذب یا نادرست بودن شهادت یک شاهد دیگر فراخوانده شدند.

اگر بانکمن فرید در تمامی اتهامات کلاهبرداری و توطئه مجرم شناخته شود، ممکن است با ۱۱۵ سال زندان روبرو شود. پوشش محلی Cointelegraph از شهادت او در زیر خلاصه شده است.

SBF ادعاهای مربوط به کمک های سیاسی را رد می کند

Bankman Freed در دادگاه ادعا می کند که رایان سلامه، مدیرعامل سابق FTX Digital Markets و رئیس سابق مهندسی، نیشاد سینگ، میلیون ها دلار به کمپین های سیاسی کمک کرده است. او ارائه دستورالعمل برای ریختن آب را رد کرد.

بر اساس داده های موجود در OpenSecret، سینگ در چرخه انتخابات 2022 8 میلیون دلار به کمپین های فدرال کمک کرد. آقای سلامه همچنین 10 میلیون دلار از طریق وام از Alameda Research به سیاستمداران کمک کرد.

بانکمن فرید هدایت کمک های مالی سیاسی به این دو مرد را رد کرد، اما گفت که تلاش های لابی آنها در واشنگتن دی سی، نقشی کلیدی در تلاش برای ایجاد چارچوب نظارتی برای شرکت های رمزنگاری در ایالات متحده در طول سال 2021 ایفا کرد. من متوجه شدم.

من به این باور رسیدم که می‌توانم روی دنیا تأثیر بگذارم.»

به گفته دادستان ها، بانکمن فرید از سپرده های مشتریان با FTX برای کسب بیش از 100 میلیون دلار در کمپین های سیاسی قبل از انتخابات میان دوره ای 2022 استفاده کرده است.

بانکمن فرید در شهادت خود هرگونه تخلف را رد کرد و مدعی شد که درآمد FTX در سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار بوده است و کمک های سیاسی از منابع مالی خود صرافی انجام شده است.

تست نیویورک تایمز

آقای Bankman Fried دستورالعمل های ارتباطی کارکنان را در FTX و Alameda Research، آزمون نیویورک تایمز ایجاد کرد.

بر اساس یک آزمون غیررسمی، کارمندان نباید چیزی را که نمی خواهند در صفحه اول روزنامه بنویسند. Bankman-Fried می‌گوید که حتی یک چیز بی‌ضرر نیز می‌تواند «خارج از متن واقعاً بد به نظر برسد»، بنابراین کارکنان باید همیشه زمینه کافی را در پیام‌های نوشتاری خود ارائه دهند.

Bankman-Fried این آزمایش را به عنوان بخشی از توضیح خود در مورد اینکه چرا بیش از 200 کانال سیگنال دارای خط مشی حذف خودکار هستند که پیام ها را پس از یک هفته به طور دائم حذف می کند، مورد بحث قرار داد.

دادستان ها از شواهدی مبنی بر ویژگی حذف خودکار در روز گذشته استفاده کردند تا نشان دهند که تخلفات بین دو شرکت پنهان شده است. به گفته Bankman-Fried، سیگنال برای ارتباطات روزانه در شرکت انتخاب شد، اگرچه ارتباطات رسمی و اسناد نظارتی از طریق کانال های دیگری مانند Slack و ایمیل انجام می شد.

نقش منحصر به فرد Alameda در FTX

بانکمن فرید جزئیاتی در مورد خط اعتباری میلیاردر Alameda به FTX ارائه کرد. طبق شهادت او، Alameda به عنوان یک ارائه دهنده پرداخت برای تراکنش های سیمی FTX عمل می کرد در حالی که FTX نمی توانست حساب خود را داشته باشد.

Alameda علاوه بر پردازشگر پرداخت، یک تامین کننده نقدینگی، بازارساز و مشتری عمده FTX نیز بود.

به عنوان یک تامین کننده نقدینگی و بازارساز، Alameda موظف است در صورت از کار افتادن موتور ریسک FTX، وارد عمل شده و زیان مشتریان را پوشش دهد. بانکمن فرید در شهادت خود نمونه ای از خرابی موتور ریسک را ارائه کرد که منجر به پوشش آلامدا میلیون ها دلار خسارت در سال 2021 شد.

با توجه به ماهیت نقش Alameda در راه اندازی صرافی، ویژگی های سفارشی در کد FTX معرفی شد، از جمله قابلیت منفی شدن از طریق تسهیلات اعتباری بدون فعال کردن موتور ریسک. به گفته بانکمن فرید، این معافیت برای جلوگیری از انحلال احتمالی Alameda ضروری بود که تأثیر منفی بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

آلامدا به‌عنوان مشتری FTX نیز می‌توانست با سپرده‌گذاری وثیقه در صرافی، وجوه قرض کند. شرایط و ضوابط FTX به وام گیرندگان این امکان را می دهد که از وجوه برای هر هدفی استفاده کنند، به این معنی که Alameda می تواند با وجوه قرض گرفته شده معامله کند.

تسهیلات اعتباری Alameda برای FTX همراه با صنعت ارزهای دیجیتال در طول بازار صعودی رشد کرد.

نمایی از خارج از محل دادگاه بانکمن آزاد در نیویورک.منبع: Ana Paula Pereira/Cointelegraph

آلامدا در پرچین شکست خورده است

Bankman Freed در سال‌های 2021 و 2022 با مدیر عامل سابق Alameda Research، Caroline Ellison، استراتژی‌های پوشش ریسک را با هدف محافظت از پلت فرم معاملاتی در برابر رکودهای احتمالی بازار مورد بحث قرار داد.

طبق شهادت وی، بانکمن فرید از الیسون خواسته است تا 2 میلیارد دلار بیت کوین (BTC) را در برابر کاهش احتمالی قیمت در سال 2021 پوشش دهد. او به هیئت منصفه گفت که این استراتژی هرگز اجرا نشد.

یادداشت‌های الیسون، که دادستان‌ها به‌عنوان مدرک به اشتراک گذاشتند، نشان می‌دهد که بانکمن فرید در اوایل سال 2022 در مورد این پرچین «پریشان» بود. دفاع از شواهدی استفاده کرد تا توضیح دهد که هج یکی از دغدغه‌های اصلی بانکمن فرید بود و او مکرراً با الیسون صحبت می‌کرد.

بدون پوشش مناسب، آلامدا از فروپاشی اکوسیستم Terra و کاهش قیمت کریپتو آسیب قابل توجهی دید. در سپتامبر 2022، Bankman Fried متوجه شد که بدهی بین دو شرکت به بیش از 8 میلیارد دلار افزایش یافته است، در حالی که سال گذشته 2 میلیارد دلار بود.

او در دادگاه ادعا کرد که “بسیار شگفت زده” شده است و معتقد است که دارایی های آلامدا نزدیک به 10 میلیارد دلار از بدهی های آن فراتر رفته است.

مقررات Clawback از نظر استفاده

بانکمن فرید گفت: شرایط خدمات FTX شامل یک بند برگشتی است که در صورت از کار افتادن موتور ریسک بورس، ضرر را در میان مشتریان با استفاده از معاملات حاشیه و قراردادهای آتی اجتماعی می کند.

در سند ارائه شده در دادگاه آمده است:

”[…] ضررهای متحمل شده توسط سایر کاربران ممکن است منجر به بازگرداندن موجودی حساب شما شود. ”

اگر FTX نتواند زیان های مربوط به حاشیه و معاملات آتی را پوشش دهد، زیان بین همه مشتریان تقسیم خواهد شد. دفاع از این بند برای این استدلال استفاده کرد که مشتریانی که در FTX معامله می کنند از خطرات موجود آگاه هستند.


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا