اخبار ارز دیجیتال

شاهدان متخصص موسس FTX می توانند تا ۱.۲ میلیون دلار در ساعت هزینه داشته باشند

بر اساس پرونده های دادگاه، شاهدان متخصص بالقوه سام بنکمن-فرید می توانند نسبت به شاهدان دادستانی ایالات متحده بیشتر اتهام بزنند.

در حالی که سام بانکمن-فرید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX به تاریخ محاکمه خود نزدیک می شود، طبق پرونده های جدید دادگاه، اگر شاهدان متخصص از طرف او شهادت دهند، SBF ساعتی ۱۰۰۰ دلار به او می پردازد. شما می توانید بیش از یک دلار بپردازید.

SBF ممکن است هفت شاهد متخصص را برای شهادت در محاکمه کلاهبرداری خود که در حال حاضر برای ۲ اکتبر ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است، فراخواند. شاهدان متخصص پیشنهادی عبارتند از لارنس آکا، توماس بیشاپ، برایان کیم، جوزف پیمبری، بردلی اسمیت، پیتر وینلا، و اندرو دی وو.

بر اساس پرونده های دادگاه در ۲۸ اوت، برخی از شاهدان، از جمله بردلی اسمیت، رئیس سابق کمیسیون انتخابات فدرال، برای شهادت در مورد مسائلی مانند قوانین مالی مبارزات انتخاباتی ایالات متحده و اهداکنندگان کاه فراخوانده شده اند. او گفت که قصد دارد از تیم حقوقی SBF ساعتی ۱۲۰۰ دلار هزینه کند. .

من هیچ علاقه مالی به نتیجه این دادخواست ندارم. اضافه شده به سند:

پرداخت غرامت اینجانب در این موضوع به هیچ وجه مشروط نبوده و مبتنی بر نظرات ارائه شده در این جا یا نتیجه مراحل قانونی نمی باشد.

بر اساس پرونده های دادگاه، سایر شاهدان متخصص، از جمله آقای آکا و پیمبری، در صورت شهادت به ترتیب ۸۰۰ پوند (۱۰۰۰ دلار) و ۷۲۰ دلار در ساعت دریافت خواهند کرد. سایر نرخ های ساعتی برای شاهدان متخصص بالقوه SBF از ۴۰۰ تا ۶۵۰ دلار متغیر است.

در همین حال، داده های دادگاه نشان می دهد که پروفسور حسابداری نوتردام، پیتر ایستون، شاهد بالقوه دادستانی، ساعتی ۱۱۷۵ دلار هزینه خواهد داشت.

ارسالی دادگاه فوق به عنوان بخشی از درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) مبنی بر منع هر هفت شاهد متخصص از شهادت برای SBF در دادگاه ارائه شد.

وزارت دادگستری استدلال کرد که کارشناس پیشنهادی بانکمن-فرید و افشاهای همراه آن “یک سری نقص” داشت که نتوانست مبنایی برای نظر آن ارائه کند.

مربوط: وزارت دادگستری دفاع از کلاهبرداری SBF را “بی ربط” می خواند و اطلاعات بیشتری را درخواست می کند

مقامات گفتند: «اگر متهم نظر کارشناسی را فاش کند، نظر موضوعی نامناسب برای شهادت کارشناس است، فاقد پشتوانه روش‌شناختی یا واقعی یا داده‌ای معتبر است، یا نامربوط و مغرضانه است؛ این باعث سردرگمی هیئت منصفه می‌شود».

این خبر در حالی منتشر می شود که آخرین مهلت SBF برای درخواست تعویق دادگاه نزدیک است. اگر درخواست تا ۱ سپتامبر ارسال و تأیید شود، محاکمه SBF به ۱۱ مارس ۲۰۲۴ به تعویق خواهد افتاد.

بانکمن-فرید با ۱۲ اتهام جنایی روبرو است که شامل دو محاکمه می شود که قرار است در ۲ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۱ مارس ۲۰۲۴ آغاز شود. او در تمام اتهامات خود بیگناه است.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: آسیا اکسپرس: حبس ابد برای استخراج کنندگان بیت کوین، چین به شرکت های رمزنگاری جوایزی ارائه می دهد

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا