اخبار ارز دیجیتال

آخرین به روز رسانی ها – بنیانگذار سابق FTX Sam Bankman Fried Trial [Day 1]

مدیر عامل سابق FTX به هفت فقره توطئه و کلاهبرداری متهم شده است. دادگاه نیویورک در مورد سرنوشت او تصمیم خواهد گرفت.

خبرنگاران کوین تلگراف برای محاکمه مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن فرید در نیویورک حضور دارند. برای آخرین به‌روزرسانی‌ها در ادامه داستان، زیر را بررسی کنید.

۳ اکتبر: آزمایش SBF آغاز می شود

محاکمه Sam Bankman-Freed در ۳ اکتبر با انتخاب هیئت منصفه آغاز شد. بانکمن فرید به هفت فقره توطئه و کلاهبرداری در ارتباط با فروپاشی FTX، یک صرافی ارز دیجیتال که او یکی از بنیانگذاران آن بود، متهم است. او در تمام اتهامات خود بیگناه است. این پرونده توسط قاضی لوئیس کاپلان در حال رسیدگی است، که ریاست فهرست بلندبالایی از پرونده‌های برجسته دیگر، از جمله پرونده‌های مربوط به زندانیان گوانتانامو، خانواده جنایتکار گامبینو، شاهزاده اندرو و دونالد ترامپ را بر عهده داشته است.

بانکمن فرید در ۱۱ آگوست پس از اینکه کاپلان دریافت که به اشتراک گذاشتن اسناد شخصی مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون به منزله ارعاب شاهد بود، حکم زندان را صادر کرد. Alameda Research همچنین یک شرکت تجاری است که توسط Bankman Freed تأسیس شده است. پیش از این، او وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری پرداخت و در خانه پدر و مادرش در استمفورد، کالیفرنیا در بازداشت خانگی بود.

دسامبر: SBF دستگیر شد

آقای Bankman Freed در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ پس از ورود از باهاما به ایالات متحده در ایالات متحده دستگیر شد. او در ۱۲ دسامبر در باهاما دستگیر شد، پس از آن که دولت ایالات متحده به طور رسمی به این کشور اطلاع داد که ایالات متحده علیه او اتهاماتی را مطرح می کند. او قصد خود را برای مبارزه با استرداد از این کشور کارائیب اعلام کرد، اما پس از یک هفته گذراندن در یکی از زندان های باهامیا نظر خود را تغییر داد و با استرداد موافقت کرد.

در همین حال، گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX و الیسون، مدیرعامل Alameda Research، که همچنین دوست دختر SBF بود، موافقت کردند که در این پرونده که به سرعت در حال گسترش بود، به گناه خود اعتراف کنند.

نوامبر: سقوط FTX

مشکلات بانکمن فرید در ۲ نوامبر زمانی آغاز شد که گزارش‌هایی مبنی بر اینکه Alameda Research مقادیر زیادی FTT (توکن ابزار FTX) در اختیار دارد، ظاهر شد. این افشاگری سوالاتی را در مورد روابط بین این دو سازمان ایجاد کرد. در ۶ نوامبر، Qiao Changpeng، مدیرعامل صرافی رقیب بایننس، اعلام کرد که صرافی دارایی های خود در FTT را که ارزش تخمینی ۲.۱ میلیارد دلار تخمین زده می شود، منحل می کند. آقای ژائو پیشنهاد توییتی آقای الیسون برای خرید FTT بایننس را رد کرد.

اجرا در FTX آغاز شده است. Bankman Freed در توییتر (که اکنون با نام X شناخته می شود) به صرافی اطمینان داد که “دارایی های آن در دستان خوبی هستند” و “رقیب” خود را به انتشار شایعات متهم کرد. تا ۸ نوامبر، قیمت FTT از ۲۲ دلار به ۱۵.۴۰ دلار کاهش یافت.

همچنین در ۸ نوامبر، Bankman Freed در توییتر اعلام کرد که با ژانگ “در مورد یک معامله استراتژیک” به توافق رسیده است. او می نویسد: “تیم ما در تلاش است تا برداشت‌های معوق را پاک کند. این فشار نقدینگی را از بین می‌برد. همه دارایی‌ها بر اساس ۱:۱ پوشش داده می‌شوند.”

در ۹ نوامبر، ژانگ اعلام کرد که بایننس پس از بررسی های لازم و گزارش های بیشتر در مورد سوء مدیریت مالی، به دنبال خرید FTX نخواهد بود. قیمت بیت کوین (BTC) به ۱۵۶۰۰ دلار کاهش یافت. وب سایت های FTX و Alameda Research برای چندین ساعت تاریک شدند. پس از راه‌اندازی و راه‌اندازی وب‌سایت FTX، هشداری برای واریز وجه نمایش داده شد و برداشت‌ها دیگر قابل پردازش نبود.

در ۱۰ نوامبر، Bankman Fried یک تاپیک ۲۲ قسمتی در توییتر منتشر کرد که با “متاسفم” شروع شد. این اولین مورد از یک سری اظهارات عمومی طولانی بود که او درباره فروپاشی بورس انجام داد. روز بعد، کل کارکنان Alameda Research استعفا دادند و FTX، FTX US و Alameda Research در ایالات متحده اعلام ورشکستگی کردند. بانکمن فرید از سمت مدیرعاملی FTX کنار رفت و جان جی ری سوم جایگزین او شد. لی بیشتر برای بازی در ورشکستگی انرون شناخته می شود.

SBF و FTX قبل از پاییز

ارزش FTX در اوایل سال ۲۰۲۲ به ۳۲ میلیارد دلار رسید و در وضعیت مالی غبطه‌انگیزی قرار داشت. آقای Bankman Fried توسط بسیاری از جامعه رمزنگاری و در کل جهان به عنوان یک رهبر تجاری مورد احترام شناخته می شد. او با رهبران سیاسی عکس گرفت و در جلسه استماع کنگره سخنرانی کرد.

او فلسفه ای را دنبال کرد که در میان دانشگاهیان معروف به نوع دوستی مؤثر بود و به عنوان یک انسان دوست شهرت داشت. بخشی از عملی کردن این فلسفه، فعالیت سیاسی در قالب حمایت مالی از نامزدها بود.

با فرارسیدن زمستان کریپتو، بانکمن فرید در مورد FTX و تحقیقات Alameda صحبت می کند “مسئولیت مداخله جدی برای جلوگیری از گسترش ویروس، حتی اگر به معنای از دست دادن پول برای خودمان باشد.” تا. هر دو شرکت برای Voyager Digital پیشنهاد دادند، اما رد شدند.

FTX برای معرفی کارت نقدی خود در ۴۰ کشور با ویزا همکاری کرده است.

بانکمن فرید، الیسون و دیگر فارغ التحصیلان جین استریت کپیتال، Alameda Research را در سال ۲۰۱۷ تأسیس کردند. بانکمن فرید FTX را با وانگ در سال ۲۰۱۹ تأسیس کرد. آقای ژائو یک سرمایه گذار اولیه در بورس بود.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Cointelegraph
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا