🚨 اخبار ارز دیجیتال

با شروع دادگاه، وکیل سام بنکمن فرید به دنبال حذف شهادت کاربران FTX است.

وکلای Sam Bankman Freed از دادگاه خواستند تا شاهدان خاصی را از شهادت در مورد اینکه چگونه فکر می کنند FTX از دارایی های آنها محافظت می کند، جلوگیری کند.

محاکمه جنایی مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن فرید (SBF) در حال حاضر در نیویورک در جریان است و تیم حقوقی وی به دنبال منع کاربران و سرمایه گذاران از شهادت در صرافی هستند. شکایتی را ارائه کرده اند.

وکلای SBF در یک پرونده جداگانه در ۲ اکتبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک به مشتریان و سرمایه گذاران FTX گفتند که چگونه معتقدند صرافی ارز دیجیتال با دارایی های آنها رفتار خواهد کرد. آنها همچنین به دنبال مسدود کردن شهادت یک کاربر سابق FTX (یک شهروند ناشناس اوکراینی) با استفاده از “ویدیو زنده دو طرفه” بودند که بخشی از آن بر اساس اصلاحیه ششم است.

پرونده در مورد شهادت کاربر FTX بیان می کند که “تصمیمات مربوط به شهادت خاص شهود خاص در مورد درک فردی آنها از اظهارات یا جنبه های خاص FTX و رابطه آنها با آقای Bankman Freed در خلاصه قابل تعیین نیست.”

وکلای SBF می‌گویند که دادستان‌ها در تلاش بودند تا با ممانعت از شاهدان مشابهی که دفاع در مورد نحوه مدیریت وجوه FTX به آنها پیشنهاد کرده بودند، «به هر دو صورت بازی کنند». دفاعیات استدلال می‌کردند که این درخواست «نابه‌وقت» بوده و موضوع برای هیئت منصفه ارزیابی شده است.

“[T]شواهد مربوط به اینکه مشتریان (و سایر قربانیان احتمالی) چگونه رابطه خود را با FTX درک کرده‌اند، تنها در صورتی قابل قبول است که توسط دولت ارائه شود، اما نه اگر توسط دفاع ارائه شود. به نظر می‌رسد شما چیزی را می‌خواهید. ”

وکلا همچنین استدلال کردند که اجازه دادن به شاهدان اوکراینی برای شهادت “به وضوح به مشکلات و شرایط فردی ایجاد شده توسط حمله روسیه به اوکراین اشاره دارد” و “همدردی و خشم هیئت منصفه را دعوت می کند.” نیروهای روسی در فوریه ۲۰۲۲ به اوکراین حمله کردند و از آن زمان بسیاری از مناطق این کشور در معرض تهدید دائمی حمله قرار گرفته اند که سفر بین المللی را دشوار کرده است.

وکلای دادگستری گفتند: “دادگاه ها به طور معمول شواهد مربوطه را که با واقعیت های پرونده مرتبط نیستند و می توانند باعث همدردی هیئت منصفه شوند، حذف می کنند.” “[T]او در آن شرایط بود [the Ukrainian user] شهادت خواهد داد و خود دلیل غیبت از دادگاه علیه او استفاده خواهد شد. […] اعضای هیئت منصفه به ناچار در مورد اینکه چرا اوکراینی ها (و شاهدان دیگر) شهادت تصویری می دهند، حدس می زنند، و واضح ترین پاسخ تقریباً به طور قطع این خواهد بود که هیچ تأثیری بر ماهیت پرونده ندارد. این امر باعث همدردی خواهد شد. ”

مربوط: وزارت دادگستری شاهدان را در محاکمه بانکمن فرید آماده می کند، بر مدیریت دارایی FTX تأکید می کند

این درخواست ساعاتی قبل از شروع انتخاب هیئت منصفه در دادگاه جنایی بانکمن فرید در شهر نیویورک ثبت شد. در زمان انتشار، قاضی لوئیس کاپلان در حال بازجویی از اعضای هیئت منصفه احتمالی در مورد هرگونه درگیری که آنها را از شرکت در محاکمه باز می دارد، که انتظار می رود تا نوامبر ادامه داشته باشد، بازجویی می کرد.

از زمانی که کاپلان وثیقه بانکمن فرید را در ماه آگوست لغو کرد، مدیر عامل سابق FTX علیرغم چندین تلاش ناموفق وکلایش برای آزادی مشروط او آزاد شد و تقریباً در زندان محبوس شد. او قرار است در اکتبر ۲۰۲۳ و مارس ۲۰۲۴ با دو محاکمه جنایی روبرو شود و در هر ۱۲ اتهام جنایی مربوط به کلاهبرداری ادعایی در FTX و Alameda Research اعتراف کرده است که بی گناه است.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟

نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا