اخبار ارز دیجیتال

Worldcoin's Sam Altman به دلیل نقض حریم خصوصی در هنگ کنگ مورد بررسی قرار گرفت

تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

دفتر کمیسر حریم خصوصی هنگ کنگ (PCPD)، آغاز شده تحقیق در مورد Worldcoin، یک پروژه ارز دیجیتال که توسط سام آلتمن، مدیر عامل شرکت مادر ChatGPT، OpenAI، تأسیس شده است. هنگ کنگ اکونومیک تایمز گزارش داد که تحقیقات انجام شده تحت حکم دادگاه بر خطرات بالقوه جدی حریم خصوصی داده های شخصی مرتبط با پروژه Worldcoin و نقض احتمالی مقررات حفظ حریم خصوصی متمرکز شده است.

Worldcoin که سال گذشته در هنگ کنگ معرفی شد، ۲۵ ارز دیجیتال WLD را پس از تکمیل شناسایی و ثبت عنبیه به کاربران ارائه می دهد. هدف این پروژه استفاده از فناوری بلاک چین برای ایجاد هویت دیجیتال و سیستم دارایی ارز دیجیتال است. اجزای کلیدی شامل هویت جهانی (World ID)، ارز جهانی (WorldCoin) و یک کیف پول الکترونیکی (WorldAPP) است که شناسایی هویت و ارز را به هم متصل می کند.

نگرانی در مورد نقض حریم خصوصی

با وجود محبوبیت و ارتباط او با بازیگران مشهور صنعت سام آلتمننگرانی در مورد نقض حریم خصوصی باعث شد که کمیسیون حفظ حریم خصوصی اقدامی علیه Worldcoin انجام دهد. روز چهارشنبه، PCPD برای انجام تحقیقات گسترده وارد شش مرکز در Yau Ma Tei، Kwun Tong، Wan Chai، Cyberport، Central و Causeway Bay شد.

دفتر کمیسر حریم خصوصی استدلال می کند که عملیات Worldcoin در هنگ کنگ خطراتی را به همراه دارد خطرات قابل توجه به حریم خصوصی داده های شخصی جمع‌آوری و پردازش داده‌های شخصی حساس توسط سازمان، پتانسیل نقض مقررات حفظ حریم خصوصی را دارد. PCPD با اقدام پیشگیرانه برای محافظت از حریم خصوصی عمومی، تحقیقات را مطابق با رویه های تعیین شده آغاز کرد.

بر اساس مقررات حفظ حریم خصوصی، کمیسر حریم خصوصی از اختیارات خود برای ورود به اماکنی استفاده می‌کرد که در دستورات دادگاه مشخص شده بود، و طرف‌های مربوطه را مجبور به ارائه اسناد و اطلاعات حیاتی برای تحقیقات کرد. کمیسر حریم خصوصی برای داده های شخصی چونگ لیلینگ از مردم خواست تا در مورد پروژه Worldcoin مراقب باشند.

به طور همزمان، توکن ابزار Worldcoin، WLD، با تجربه کاهش قابل توجه ارزش در حال حاضر، قیمت WLD 2.33 دلار است که نشان دهنده کاهش ۱۲.۹۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. تأثیر این تحقیق بر ارزش توکن سؤالات بیشتری را در مورد آینده پروژه و پیامدهای بالقوه آن برای سرمایه گذاران و کاربران ایجاد می کند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا