🚨 اخبار ارز دیجیتال

Safaricom M-Pesa مجوز پول موبایل اتیوپی را دریافت کرد و به انحصار ملی پایان داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این شرکت مستقر در کنیا در حال حاضر ۳ میلیون کاربر تلفن همراه در اتیوپی دارد و قصد دارد این کشور را به دهمین کشور دارای خدمات پرداخت تبدیل کند.

بانک ملی اتیوپی (NBE) مجوز خدمات پول موبایلی را برای سرویس مالی موبایل Safaricom M-Pesa صادر کرده است. اعلام کرد ۱۱ مه. پیش از این، تنها Telebirr، بخشی از شبکه دولتی Ethio Telecom، در آن بازار فعالیت می کرد.

Safaricom مستقر در کنیا همچنین اولین شرکتی بود که انحصار Ethio Telecom در خدمات تلفن همراه اتیوپی را از طریق شرکت تابعه Safaricom Telecom Ethiopia در ماه اکتبر شکست. NBE لایحه ای را برای فعال کردن خدمات خصوصی در اوایل سال ۲۰۲۲ به مجلس ارائه کرده است.

به گفته این شرکت، Safaricom Ethiopia در حال حاضر حدود ۳ میلیون کاربر دارد. این با ۵۴ میلیون کاربر Ethio Telecom در کشوری با ۱۱۸ میلیون نفر قابل مقایسه است. بنا بر گزارش ها، دولت اکنون در حال بررسی فروش ۴۵ درصد از سهام شرکت Ethio Telecom است.

طبق گزارش ها، سافاریکام ۱۵۰ میلیون دلار هزینه مجوز برای راه اندازی سرویس M-Pesa در نیمه دوم سال جاری پرداخت خواهد کرد. M-Pesa در حال حاضر در ۹ کشور آفریقایی و افغانستان موجود است. خدمات مالی را از طریق تلفن همراه به مردم ارائه می دهد، خواه حساب بانکی داشته باشند یا نداشته باشند.

مرتبط: Venmo در ماه مه امکان پرداخت فیات به کریپتو را فراهم می کند

وضعیت حقوقی دارایی های رمزنگاری شده در اتیوپی نامشخص است، اما این کشور به تدریج در حال باز شدن برای دیجیتالی کردن بیشتر بخش مالی است. NBE در بیانیه ای نوشت:

“NBE به برداشتن گام‌هایی برای تعمیق اکوسیستم مالی دیجیتال اتیوپی ادامه خواهد داد. برای این منظور، ما قویاً از گسترش سیستم‌های پرداخت دیجیتال برای جایگزینی تراکنش‌های مبتنی بر پول نقد در اقتصاد حمایت می‌کنیم.”

پلت فرم پرداخت مبتنی بر بلاک چین Fuse اعلام کرده است که قصد دارد سرویس ID غیرمتمرکز ChromePay را در کشور معرفی کند. سازمان محلی Project Mano در حال لابی گری برای پذیرش بیت کوین (BTC) است و بلاک چین کاردانو به شدت در زیرساخت ها برای استفاده در خدمات دولتی داخلی سرمایه گذاری می کند.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا