🚨 اخبار ارز دیجیتال

تلاش S&P Global برای ارزیابی حساسیت کلان اقتصادی دارایی های رمزنگاری شده


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این آژانس رتبه بندی پنج حوزه ارتباط متقابل بین اکوسیستم ارزهای دیجیتال و امور مالی سنتی را بررسی کرد. فقدان نتیجه گیری قطعی می تواند گویای این باشد.

ارائه دهنده رتبه بندی S&P Global در گزارشی جدید به بررسی رابطه بین دارایی های رمزنگاری و اقتصاد کلان پرداخته است. نتیجه در واقع “احتمالا” است و جزئیات پیچیده است، عمدتا به دلیل “رویدادهای غیرعادی” مانند زمستان کریپتو، جغرافیا و تاریخچه کوتاه صنعت.

در حالی که گزارش S&P در مقدمه خود اشاره می کند که دارایی های رمزنگاری دارای ارزش های پیشنهادی متفاوت و محرک های عملکرد متفاوتی نسبت به دارایی های سنتی هستند، ارتباط متقابل اکوسیستم دارایی های رمزنگاری شده و اقتصاد کلان اجتناب ناپذیر است. تحلیلگران S&P برای ارزیابی میزان همبستگی در پنج حوزه، شاخص گسترده بازار دیجیتال ارز دیجیتال S&P (BDMI) را با سایر معیارهای مالی مقایسه کردند.

این گزارش می‌گوید: «دارایی‌های رمزنگاری‌شده از تغییرات کلان اقتصادی مصون نیستند، اما ویژگی‌های خاص نقش بزرگی در اقتصاد رمزنگاری دارد. مثلا:

“به طور کلی، بازار ارزهای دیجیتال در طول دوره های سیاست پولی انبساطی عملکرد خوبی داشته است، اگرچه علیت را نمی توان اثبات کرد. این به دنبال عوامل نامرتبط رخ داد.”

اگرچه متغیرها متفاوت هستند، اما رابطه بین ارزهای دیجیتال و انتظارات رکود نیز بسیار خاص است. در این مورد، موقعیت کاربر و ثبات ارز فیات محلی از عوامل هستند. جذابیت دارایی های کریپتو به عملکرد ارزهای فیات بستگی دارد. با این وجود، این گزارش اشاره کرد که راه‌اندازی «محصولات مدیریت ثروت حاوی دارایی‌های رمزنگاری شده» با توانایی عمومی درک شده ارزهای دیجیتال برای مقاومت در برابر شوک‌های اقتصادی مرتبط است.

مقاله مرتبط: تحلیلگران درباره “پایان بازی” بحران بانکی هشدار می دهند، بیت کوین با سهام سقوط می کند

تصویر کامل ارزهای دیجیتال به عنوان پوشش تورم نامشخص است. نویسندگان می‌نویسند: «این موضوع پیچیده‌ای است و ممکن است داده‌ها خیلی کوتاه باشند تا بتوان با اطمینان به آن پرداخت. آنها گفتند که باز هم، جغرافیا و ویژگی‌های خاص عواملی هستند که مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر تورم احتمالاً باعث محبوبیت آنها در بازارهای نوظهور با ارزهای فیات نوسان می‌شود. نویسندگان همچنین خاطرنشان کردند که چرخه‌های بازار ارزهای دیجیتال دلایل غیرکلان اقتصادی دارند.

تحلیلگران با اطمینان بیشتری در مورد رابطه بین دارایی های کریپتو و دلار قوی می نویسند. یک همبستگی منفی واضح بین آنها وجود دارد، اما بازرسی دقیق تر از آن حمایت نمی کند. در این گزارش آمده است: «همبستگی جایگزینی برای علیت نیست.

پاسخ کریپتو به استرس مالی و نوسانات بازار در رابطه با شاخص نوسانات CBOE، که به عنوان شاخص ترس نیز شناخته می‌شود، نشان داده شد. با افزایش نگرانی ها در مورد بی ثباتی در اقتصادهای سنتی، قیمت ارزهای دیجیتال کاهش می یابد. تحلیلگران گفتند که بحران بانکی در ماه مارس باعث کاهش برخی استیبل‌کوین‌ها شد و بانک‌های دوستدار رمزنگاری را در معرض ویژگی‌های خاص ارزهای دیجیتال قرار داد.

با توجه به اینکه بسیاری از حامیان کریپتو از عوامل اقتصاد کلان مانند مقاومت ارزهای دیجیتال در برابر تورم به عنوان نقاط قوت اصلی یاد می کنند، عدم نتیجه گیری قطعی در این گزارش به خودی خود روشنگر است. تحلیلگران حدس می زنند که ارتباط کلان اقتصادی با دارایی های رمزنگاری شده می تواند با پذیرش ارزهای دیجیتال توسط سازمان ها افزایش یابد.

مجله: ۳AC Takes Storm، استخراج بیت کوین ۳۶۰ درصد، بروس لی NFTs Plungeنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا