اخبار ارز دیجیتال

بانک روسیه Sber Metamask را در بستر بلاک چین ادغام می کند

بزرگترین وام دهنده روسیه با ادغام پلت فرم بلاک چین با بلاک چین اتریوم به سمت DeFi و Web3 حرکت می کند.

بزرگترین بانک روسیه Sber (که قبلا با نام Sberbank شناخته می شد) به توسعه پلت فرم بلاک چین خود با ادغام آن با بلاک چین اتریوم ادامه می دهد.

در 30 نوامبر، Sber به طور رسمی فرصت‌های جدیدی را برای پلتفرم بلاک چین خود از جمله سازگاری با قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی در شبکه اتریوم اعلام کرد. بانک گفت که این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند و کل پروژه ها را بین بلاک چین و شبکه بلاک چین عمومی جابجا کنند.

جدیدترین افزوده Sber همچنین با MetaMask، کیف پول نرم افزاری پیشرو ارز دیجیتال که برای تعامل با بلاک چین اتریوم استفاده می شود، یکپارچه می شود. این ادغام به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از توکن ها و قراردادهای هوشمند قرار داده شده بر روی پلت فرم بلاک چین Sber کار کنند.

الکساندر، رئیس آزمایشگاه بلاک چین، گفت: “آزمایشگاه بلاک چین Sber با توسعه دهندگان خارجی و شرکت های شریک همکاری نزدیکی دارد و ما خوشحالیم که جامعه ما می تواند برنامه های DeFi را در زیرساخت Sber اجرا کند.” او گفت که قابلیت‌های جدید ادغام شده به Sber کمک می‌کند تا توسعه‌دهندگان، کسب‌وکارها و مؤسسات مالی را برای کشف برنامه‌های کاربردی تجاری برای بلاک چین، Web3 و امور مالی غیرمتمرکز متصل کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، Sberbank در سال های اخیر به طور فعال در حال توسعه محصولات بلاک چین بوده است و درخواستی را به بانک روسیه ارسال کرده است تا در اوایل سال 2021 یک پلت فرم بلاک چین برای استیبل کوین Sbercoin راه اندازی کند. پس از دریافت تاییدیه بانک مرکزی در بهار 2022، Sber سرانجام اولین تراکنش ارز دیجیتال خود را در ژوئن اعلام کرد. سهامدار عمده Sber دولت روسیه است که 50٪ + 1 سهام را در اختیار دارد.

اعلام Sber پس از فراخوان رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین برای یک شبکه پرداخت باز مبتنی بر بلاک چین منتشر شد. او از انحصار سیستم پرداخت مالی جهانی انتقاد کرد و اظهار داشت که معتقد است فناوری مبتنی بر ارز دیجیتال استقلال از بانک ها را تسهیل می کند و در اوایل سال 2020 تمام پرداخت های بیت کوین (BTC) را ممنوع خواهد کرد.

مرتبط: بنیانگذار تلگرام می خواهد ابزارهای غیرمتمرکز جدیدی برای مبارزه با سوء استفاده از قدرت بسازد.

در اواخر نوامبر، نمایندگان پارلمان روسیه همچنین درباره تغییر قانونی احتمالی دولت برای راه‌اندازی صرافی ارزهای دیجیتال در سراسر کشور بحث کردند. بنا بر گزارش‌ها، این تلاش توسط هر دو وزارت دارایی و بانک روسیه حمایت می‌شود، که به اختلافات زیادی در مورد تنظیم بازار کریپتوهای محلی معروف هستند.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا