اخبار ارز دیجیتال

لایحه روسیه استخراج و فروش ارز دیجیتال تحت “رژیم قانونی تجربی” را قانونی می کند.

این لایحه تعاریف قانونی را برای استخرهای ماینینگ و ماینینگ ارائه می‌کند و یک بازار ارز دیجیتال داخلی در آخرین گام روسیه در ادغام دارایی‌های دیجیتال در اقتصاد ایجاد می‌کند.

در ۱۷ نوامبر، لایحه ای برای قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال و فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده به دومای روسیه ارائه شد. در حال حاضر، ارزهای دیجیتال را نمی توان برای پرداخت در روسیه استفاده کرد.

در قانون پیشنهادی آمده است: به نقل از اینترفاکس، موردی از معامله ای که مطابق با رژیم قانونی تجربی تعیین شده انجام شده است.

آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازارهای مالی دوما، به رسانه های محلی گفت که انتظار دارد این لایحه هر سه جلسه پارلمان را در دسامبر تصویب کند و در اول فوریه لازم الاجرا شود. :

در صورت تصویب این قانون، این فعالیت به عرصه حقوقی وارد می‌شود و شکل‌دهی به شیوه‌های اجرای قانون در مورد مسائل مربوط به انتشار و گردش ارزهای دیجیتال را ممکن می‌سازد.»

رژیم فروش آزمایشی با قانون نوآوری دیجیتال که در سال ۲۰۲۰ تصویب شد امکان پذیر شد. این لایحه تعاریفی را برای استخراج ارز دیجیتال و استخرهای استخراج ارائه می کند. همچنین تبلیغات ارزهای دیجیتال در روسیه را ممنوع می کند.

در صورت تصویب، این قانون یک پلتفرم روسی برای فروش ارزهای دیجیتال ایجاد می کند و به ماینرهای روسی اجازه می دهد از پلتفرم های خارجی استفاده کنند. در مورد دوم، کنترل ها و مقررات ارز روسیه در مورد معامله اعمال نمی شود، اما باید به مقامات مالیاتی روسیه گزارش شود. اگرچه استخراج ارز دیجیتال در روسیه گسترده است، اما در حال حاضر هیچ قانونی در مورد مالیات بر فعالیت های استخراج وجود ندارد.

مطالب مرتبط: آنچه که جنگ روسیه و اوکراین در مورد کریپتو فاش کرد

گزارشی که بانک مرکزی روسیه در ۷ نوامبر منتشر کرد نشان می دهد که این کشور در حال آماده شدن برای معرفی دارایی های دیجیتال به بازار است. صرافی مسکو پیش‌نویس لایحه‌ای را تهیه کرد که اجازه داد و ستد دارایی‌های مالی دیجیتال را در ماه سپتامبر به نمایندگی از بانک مرکزی می‌دهد. روزنامه ایزوستیا در ۱۸ نوامبر گزارش داد که کارگزاری ها و صرافی های بزرگ روسیه در حال آماده شدن هستند تا به سرمایه گذاران فردی اجازه ورود به بازار را بدهند.

سیاست روسیه در مورد استفاده از کریپتو در پرداخت های فرامرزی در ماه سپتامبر تدوین شد. علاوه بر قوانین داخلی، ماینرهای روسی ارز دیجیتال و سایر کاربران نیز باید از تحریم های بین المللی تبعیت کنند.

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا