اخبار ارز دیجیتال

روسیه با ادامه تحریم ها در سه ماهه اول کار روی سیستم پرداخت CBDC را آغاز می کند: گزارش

بانک مرکزی این کشور مطالعه دو مدل احتمالی پرداخت CBDC برون مرزی را در این سه ماهه آغاز خواهد کرد.

بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم‌های مداوم به دلیل تجاوز اوکراین، توسعه یک سیستم پرداخت فرامرزی را با استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) آغاز خواهد کرد.

رسانه محلی کومرسانت در 9 ژانویه گزارش داد که برنامه‌هایی برای پیشبرد روبل دیجیتال روسیه در سه ماهه اول سال 2023 انجام می‌شود و بانک مرکزی روسیه دو مدل پرداخت برون مرزی احتمالی را در نظر خواهد گرفت.

در اولین مدل پیشنهادی، کشورهای مختلف برای ادغام سیستم CBDC قراردادهای دوجانبه جداگانه با روسیه امضا خواهند کرد.

هر توافقنامه برای اطمینان از اینکه تغییر و انتقال دارایی ها بین کشورها با قوانین توافق مطابقت دارد انجام می شود.

مدل دوم پیچیده تر، یک پلت فرم واحد هاب مانند را برای روسیه برای تعامل با سایر کشورها، به اشتراک گذاشتن پروتکل ها و استانداردهای مشترک برای تسهیل پرداخت ها بین کشورهای متصل، پیشنهاد می کند.

الان رای بدهید!

رومن پروخوروف، رئیس انجمن نوآوری های مالی (AFI)، گفت که اولین مدل برای اجرا آسان تر است اما کمتر امیدوارکننده برای تعاملات دوجانبه بین کشورها است.

گزینه دیگر «پیشرفته‌تر» بود، که به نظر او ممکن است چین را به عنوان محتمل‌ترین شریک «آمادگی فنی و سیاسی» اجرا کند.

گزارش قبلی در سپتامبر 2022 ادعا کرد که روسیه قصد دارد تا سال 2023 از روبل دیجیتال برای آشتی با چین استفاده کند.

با این حال، برخی بر این باورند که استراتژی CBDC روسیه توسط سیاست و نه فناوری مانع خواهد شد.

الکسی ویلکوف، نایب رئیس انجمن بانکداران روسیه، گفت که معرفی روبل دیجیتال نه تغییر و نه بهبود وضعیت سیاسی جهانی در روسیه را ایجاد نمی کند و آزمایش پلت فرم CBDC از نظر فنی آماده نیست. او گفت که فقط می تواند اجرا شود. در کشورهایی که با دولت روسیه دوست هستند.

مربوط: دنیای مقررات رمزنگاری: چگونه قوانین دارایی دیجیتال در سال 2022 تغییر کرد

پیش از این، بانک روسیه اعلام کرده بود که قصد دارد تا سال 2024 روبل دیجیتال را عرضه کند و همه بانک ها و مؤسسات مالی به پلتفرم CBDC متصل شوند.

روسیه پس از تشدید جنگ بین روسیه و اوکراین که در اواخر فوریه 2022 تهاجم تمام عیار به اوکراین را آغاز کرد، با تحریم های مالی و تجاری فزاینده ای روبرو است.

از آن زمان تاکنون راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها، از جمله تلاش برای اعمال سیاست‌ها و در نظر گرفتن استفاده بانک‌های مرکزی از ارزهای دیجیتال در داخل کشور «فقط برای حمایت از تجارت خارجی» بررسی شده است.

بانک روسیه و وزارت دارایی در سپتامبر 2022 در مورد قوانینی به توافق رسیده اند که به روس ها اجازه می دهد تا با استفاده از رمزنگاری پرداخت های بین مرزی ارسال کنند.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا