اخبار ارز دیجیتال

روسیه با ادامه تحریم ها در سه ماهه اول کار روی سیستم پرداخت CBDC را آغاز می کند: گزارش

بانک مرکزی این کشور مطالعه دو مدل احتمالی پرداخت CBDC برون مرزی را در این سه ماهه آغاز خواهد کرد.

بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم‌های مداوم به دلیل تجاوز اوکراین، توسعه یک سیستم پرداخت فرامرزی را با استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) آغاز خواهد کرد.

رسانه محلی کومرسانت در ۹ ژانویه گزارش داد که برنامه‌هایی برای پیشبرد روبل دیجیتال روسیه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ انجام می‌شود و بانک مرکزی روسیه دو مدل پرداخت برون مرزی احتمالی را در نظر خواهد گرفت.

در اولین مدل پیشنهادی، کشورهای مختلف برای ادغام سیستم CBDC قراردادهای دوجانبه جداگانه با روسیه امضا خواهند کرد.

هر توافقنامه برای اطمینان از اینکه تغییر و انتقال دارایی ها بین کشورها با قوانین توافق مطابقت دارد انجام می شود.

مدل دوم پیچیده تر، یک پلت فرم واحد هاب مانند را برای روسیه برای تعامل با سایر کشورها، به اشتراک گذاشتن پروتکل ها و استانداردهای مشترک برای تسهیل پرداخت ها بین کشورهای متصل، پیشنهاد می کند.

الان رای بدهید!

رومن پروخوروف، رئیس انجمن نوآوری های مالی (AFI)، گفت که اولین مدل برای اجرا آسان تر است اما کمتر امیدوارکننده برای تعاملات دوجانبه بین کشورها است.

گزینه دیگر «پیشرفته‌تر» بود، که به نظر او ممکن است چین را به عنوان محتمل‌ترین شریک «آمادگی فنی و سیاسی» اجرا کند.

گزارش قبلی در سپتامبر ۲۰۲۲ ادعا کرد که روسیه قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ از روبل دیجیتال برای آشتی با چین استفاده کند.

با این حال، برخی بر این باورند که استراتژی CBDC روسیه توسط سیاست و نه فناوری مانع خواهد شد.

الکسی ویلکوف، نایب رئیس انجمن بانکداران روسیه، گفت که معرفی روبل دیجیتال نه تغییر و نه بهبود وضعیت سیاسی جهانی در روسیه را ایجاد نمی کند و آزمایش پلت فرم CBDC از نظر فنی آماده نیست. او گفت که فقط می تواند اجرا شود. در کشورهایی که با دولت روسیه دوست هستند.

مربوط: دنیای مقررات رمزنگاری: چگونه قوانین دارایی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ تغییر کرد

پیش از این، بانک روسیه اعلام کرده بود که قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ روبل دیجیتال را عرضه کند و همه بانک ها و مؤسسات مالی به پلتفرم CBDC متصل شوند.

روسیه پس از تشدید جنگ بین روسیه و اوکراین که در اواخر فوریه ۲۰۲۲ تهاجم تمام عیار به اوکراین را آغاز کرد، با تحریم های مالی و تجاری فزاینده ای روبرو است.

از آن زمان تاکنون راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها، از جمله تلاش برای اعمال سیاست‌ها و در نظر گرفتن استفاده بانک‌های مرکزی از ارزهای دیجیتال در داخل کشور «فقط برای حمایت از تجارت خارجی» بررسی شده است.

بانک روسیه و وزارت دارایی در سپتامبر ۲۰۲۲ در مورد قوانینی به توافق رسیده اند که به روس ها اجازه می دهد تا با استفاده از رمزنگاری پرداخت های بین مرزی ارسال کنند.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا