اخبار ارز دیجیتال

روسیه درباره امکان توسعه ارز جدید کشورهای بریکس صحبت می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک مقام ارشد روسیه گفته است که ائتلاف بریکس در حال تلاش برای ایجاد واحد پولی خود است.

با تشدید تلاش‌های قدرت‌های اقتصادی برای دور شدن از هژمونی دلار آمریکا، یک نظم جهانی جدید ممکن است پدیدار شود.

یک مقام ارشد روسیه گفته است که ائتلاف بریکس در حال کار بر روی ایجاد واحد پولی خود است. بریکس مخفف پنج اقتصاد بزرگ در حال ظهور است: برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی.

بر اساس گزارش های محلی، الکساندر باباکوف، معاون رئیس مجلس نمایندگان این اظهارات را در رویدادی در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ در دهلی نو، هند بیان کرد.

بنا به گزارش ها، باباکوف بر اهمیت تلاش هر دو کشور در جهت روش های جدید پرداخت تاکید کرد و افزود که پرداخت های دیجیتال می تواند امیدوارکننده ترین و قابل دوام ترین باشد.

او همچنین گفت که این ارز می تواند به نفع چین و سایر اعضای بریکس باشد نه غرب.

“ترکیب آن بر اساس دفاع از دلار آمریکا یا یورو نیست، بلکه بر اساس معرفی یک رابطه ارزی جدید است که بر اساس استراتژی تشکیل یک ارز جدید که بتواند به نفع هدف مشترک ما باشد. وجود دارد.”

باباکوف همچنین بر این باور بود که ارز جدید توسط کالاهای دیگری مانند طلا و عناصر خاکی کمیاب محافظت می شود.

کشور داخل گروهمنبع: کتابخانه کنگره

این هفته، جیم اونیل، اقتصاددان ارشد سابق گلدمن ساکس، خواستار گسترش به بلوک بریکس و به چالش کشیدن سلطه دلار شد. او در مقاله ای که در ژورنال سیاست جهانی منتشر شد، نوشت: «دلار آمریکا نقش بسیار مسلطی در امور مالی جهانی ایفا می کند».

ارز BRICS مفهوم جدیدی نیست. در سال ۲۰۱۹، کوین تلگراف گزارش داد که اعضای بلاک در حال بحث در مورد ایجاد یک ارز دیجیتال جدید برای یک سیستم پرداخت یکپارچه هستند.

مربوط: ۵ روشی که CBDC بر سیستم مالی جهانی تأثیر می گذارد

در یک تحول مرتبط، این هفته چین و برزیل توافق کردند که با ارزهای خود تجارت کنند. این اقدام دلار آمریکا را به عنوان یک واسطه حذف می کند و به دو کشور اجازه می دهد تا از ارز ذخیره جهانی فاصله بگیرند.

طبق گزارش ها، این قرارداد به چین و بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین، برزیل، اجازه می دهد تا تجارت و معاملات مالی مستقیم انجام دهند. به جای عبور از دلار آمریکا، یوان چین مستقیماً به رئال برزیل مبادله می شود و بالعکس.

چین در حال پیشبرد پروژه CBDC خود است و پذیرش ارزهای دیجیتال در برزیل پس از قانونی شدن به عنوان یک روش پرداخت در این کشور در اواخر سال گذشته رو به افزایش است. در همین حال، عمو سام مصمم است که جنگ با ارزهای دیجیتال را ادامه دهد، زیرا تنظیم‌کننده‌های مالی کنترل خود را بر صنعت نوپا سخت‌تر می‌کنند.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهور

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا