اخبار ارز دیجیتال

Sberbank روسیه قصد دارد پلتفرم DeFi را روی اتریوم راه اندازی کند

Konstantin Klimenko، مدیر محصولات آزمایشگاه بلاک چین در Sber گفت: سیستم های DeFi می توانند جایگزین بازارهای خدمات بانکداری سنتی شوند.

بزرگترین بانک روسیه Sberbank در حال پیشبرد برنامه هایی برای راه اندازی یک پلت فرم غیرمتمرکز مالی (DeFi) است و در حال آماده شدن برای آزمایش این محصول در ماه های آینده است.

خبرگزاری محلی اینترفاکس در تاریخ ۳ فوریه گزارش داد که Sberbank قصد دارد تا یک نسخه آزمایشی باز از پلتفرم DeFi خود را تا ماه مه ۲۰۲۳ راه اندازی کند، کنستانتین کلیمنکو، مدیر محصولات آزمایشگاه بلاک چین Sber اعلام کرد.

کلیمنکو گفت پلتفرم آتی DeFi Sberbank که در حال حاضر در نسخه بتا خصوصی آزمایش می شود، تا پایان آوریل به طور کامل باز خواهد شد و به کاربران اجازه می دهد اولین تراکنش های تجاری خود را انجام دهند.

مدیر اجرایی گفت که پلتفرم بلاک چین با بلاک چین اتریوم سازگار خواهد بود و به مشتریان اجازه می دهد دارایی ها را با استفاده از کیف پول های اصلی مانند MetaMask جابجا کنند. کلیمنکو همچنین اشاره کرد که کاربران می‌توانند دارایی‌ها را از پلتفرم‌های دیگر منتقل کنند.

یکی از مدیران بلاک چین گفت که پلتفرم DeFi Sberbank قصد دارد به اکوسیستم پیشرو DeFi روسیه تبدیل شود. وی همچنین ابراز اطمینان کرد که سیستم های DeFi می توانند جایگزین بازارهای سنتی خدمات بانکی شوند.

این اعلامیه مطابق با برنامه های قبلی افشا شده Sberbank برای فعال کردن برنامه های DeFi در زیرساخت بانک است. در نوامبر ۲۰۲۲، Sberbank مجموعه ای از ویژگی های جدید را برای پلتفرم بلاک چین اختصاصی خود اعلام کرد، از جمله سازگاری با قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی در شبکه اتریوم.

روسیه هنوز مقرراتی را برای ارز دیجیتال خود ارائه نکرده است، بنابراین مشخص نیست که پلتفرم آینده چگونه تنظیم می شود. به گفته آناتولی آکساکوف، رئیس کمیسیون بازارهای مالی دوما، روسیه تا سال ۲۰۲۳ تنظیم خواهد شد. این کشور قصد دارد “قطعا” مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۲۰ معرفی کنید.

مربوط: ایران و روسیه می خواهند استیبل کوین های جدید با پشتوانه طلا منتشر کنند

همانطور که قبلا گزارش شده بود، Sberbank در چند سال گذشته به دلیل تاخیرهای متعدد در ثبت نام توسط بانک مرکزی روسیه، در راه اندازی چندین ابزار بلاک چین با مشکل مواجه بوده است. Sberbank که قصد راه اندازی این پلت فرم را داشت، در نهایت توسط بانک روسیه در بهار ۲۰۲۲. دولت روسیه سهامدار عمده Sberbank است و ۵۰٪ + ۱ سهام را در اختیار دارد.

در ۲ فوریه، Alphabank، یکی از بزرگترین بانک‌های خصوصی روسیه، مجوز انتشار دارایی‌های دیجیتال در این کشور را در کنار پلتفرم توکن‌سازی دولتی Atomyze و شرکت فین‌تک Lighthouse، همراه با Sberbank دریافت کرد. سومین موسسه مالی شد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا