اخبار ارز دیجیتال

بزرگترین بانک روسیه دارایی مالی دیجیتال با پشتوانه طلا را منتشر می کند

انتشار به دومین تجارت بزرگ بانک با طبقه جدیدی از دارایی تبدیل شده است.

بزرگترین بانک روسیه Sber (که قبلا با نام Sberbank شناخته می شد) اولین انتشار دارایی مالی دیجیتال با پشتوانه طلا (DFA) را گزارش کرده است. بانک‌ها DFA را به عنوان یک «جایگزین عالی» برای سرمایه‌گذاری در میان دلارزدایی می‌بینند.

در ۲۶ دسامبر، Sber اخباری را در مورد شماره افتتاحیه DFA با پشتوانه طلا اعلام کرد. Solfer، یک توزیع‌کننده و تولیدکننده فلزات متنوع، اولین سرمایه‌گذاری شد که دارایی‌های صادر شده را به دست آورد. یک DFA با پشتوانه طلا نشان دهنده اثبات حق پولی است که قیمت و مقدار آن به قیمت طلا بستگی دارد.

طبق اسناد قانونی صادر شده، بانک تا ۱۵۰۰۰۰ DFA را برای خرید سرمایه گذاران بالقوه ارائه می دهد. DFA تا ۳۰ جولای ۲۰۲۳ قابل دریافت است. این سند به “ریسک بالا” برای سرمایه گذارانی که ریشه در این گونه دارایی ها دارند، از جمله “ریسک عدم نقدینگی” اشاره دارد.

الکساندر ودیاخین، نایب رئیس اول هیئت مدیره Sber، گفت که این نوع DFA در بحبوحه دلارزدایی ناشی از تحریم های مالی بین المللی اعمال شده بر روسیه پس از تهاجم روسیه به اوکراین، پله ای برای سرمایه گذاری های سنتی خواهد بود. یک جایگزین.

ما شاهد افزایش سریع تعداد مشتریان شرکتی بوده ایم که از پلتفرم ما استفاده می کنند و قصد داریم خط تولید دارایی های مالی دیجیتال خود را گسترش دهیم.

قانون فعلی DFA در سال ۲۰۲۰ لازم‌الاجرا شد، اما در ژوئیه ۲۰۲۲، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، لایحه‌ای را امضا کرد که بر اساس آن دارایی‌های مالی دیجیتال به عنوان روش پرداخت ممنوع می‌شود.

مربوط: بانک روسیه Sber Metamask را در بستر بلاک چین ادغام می کند

در ماه ژوئن، یکی از شرکت‌های تابعه یکی دیگر از بانک‌های دولتی روسیه، VTB Factoring، اولین تراکنش بزرگ خود را در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال گزارش کرد. به عنوان بخشی از این معامله، شرکت تابعه بانک یک استخر بدهی توکن شده از شرکت مهندسی Metrowagonmash را که از طریق پلتفرم فین‌تک Lighthouse منتشر شده بود، به دست آورد. Sber اولین معامله خود از جمله DFA را در اواخر جولای آزمایش کرد و دارایی سه ماهه به ارزش ۱ میلیارد روبل (تقریباً ۱۴.۵ میلیون دلار در زمان نگارش) را منتشر کرد.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا