اخبار ارز دیجیتال

بانک گازپروم روسیه به دلیل ترس از دست دادن درآمد، عرضه CBDC را به تاخیر انداخت

بانک گازپروم، زیرمجموعه یک شرکت انرژی دولتی که در طرح CBDC روسیه شرکت می کند، نگران از دست دادن بخشی از درآمد خود است زیرا روبل دیجیتال جایگزین ارز سنتی فیات می شود.

بانک گازپروم، زیرمجموعه غول گازی متعلق به دولت روسیه، گازپروم، علناً پیشنهاد داده است تا قبل از معرفی روبل دیجیتال به بانک ها زمان بیشتری داده شود. پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC) به دلیل تحریم های مالی جهانی در بحبوحه تنش های ژئوپلیتیکی شتاب می گیرد.

همانطور که رسانه های محلی در ۷ فوریه گزارش دادند، بانک گازپروم، یکی از ۱۵ بانک شرکت کننده در پایلوت CBDC، بیانیه ای رسمی صادر کرده است که در آن پیشنهاد می کند در رابطه با منافع بانک های سنتی با احتیاط عمل کنید.

ضروری است که بانک‌ها برای کاهش زیان‌های احتمالی اقدامات لازم را انجام دهند. بنابراین ما از خطرات بالقوه مرتبط با گذار به روبل دیجیتال آگاه هستیم و با دقت به اجرای آن می‌پردازیم تا اطمینان حاصل کنیم که سیستم مالی تعدیل می‌شود. مهم است که به خودتان زمان کافی بدهید. انجام دهید.”

با این حال، بیانیه تأیید می کند که CBDC به افزایش شفافیت سیستم مالی روسیه و اقتصاد به طور کلی کمک خواهد کرد.

شعبه روسیه مک‌کینزی تخمین می‌زند که بانک‌های سنتی ممکن است در طول پنج سال پس از معرفی CBDC حدود ۳.۵ میلیارد دلار (۲۵۰ میلیارد روبل) ضرر کنند. در همان زمان، مشاوران سود سالانه خرده فروش را ۱.۱ میلیارد دلار تخمین می زنند.

مربوط: ایران و روسیه می خواهند استیبل کوین های جدید با پشتوانه طلا منتشر کنند

کار بر روی CBDC در روسیه در سال ۲۰۲۰ آغاز شد. روبل دیجیتال در حال حاضر برای پرداخت های بانکی در حال آزمایش است و انتظار می رود اواخر امسال تکمیل شود. طبق آخرین به روز رسانی سیاست پولی بانک روسیه، مقامات در سال ۲۰۲۴ اتصال همه بانک ها و موسسات مالی را به پلتفرم روبل دیجیتال آغاز خواهند کرد.

بانک مرکزی روسیه نیز توسعه یک سیستم پرداخت فرامرزی را با استفاده از CBDC آغاز کرده است. روسیه پس از تشدید جنگ بین روسیه و اوکراین که در اواخر فوریه ۲۰۲۲ تهاجم تمام عیار به اوکراین را آغاز کرد، با افزایش تحریم های مالی و تجاری روبرو بوده است.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا