اخبار ارز دیجیتال

گزارش بانک مرکزی روسیه به بررسی جایگاه کریپتو در سیستم مالی پرداخته است

بانک مرکزی روسیه گزارشی درباره دارایی های دیجیتال منتشر کرده است. این گزارش به چگونگی ادغام فناوری در سیستم مالی سنتی می پردازد.

بانک مرکزی روسیه (CBR) در بحبوحه موج تحریم های مالی جهانی به دنبال راه هایی برای ادغام دارایی های رمزنگاری و فناوری بلاک چین در سیستم مالی محلی است.

در یک پست تلگرامی توسط CBR در ۷ نوامبر، بانک مرکزی گزارش مشاوره عمومی با عنوان “دارایی های دیجیتال فدراسیون روسیه” را به اشتراک گذاشت.

کشورهای تحریم شده در حال بررسی راه‌هایی برای باز کردن بازارهای داخلی خود به روی صادرکنندگان خارجی دارایی‌های دیجیتال، به‌ویژه کشورهای دوست هستند.

سایر زمینه‌های تمرکز این گزارش، مقررات دارایی‌های دیجیتال، حفاظت از سرمایه‌گذار خصوصی، حقوق مالکیت دیجیتال مربوط به قراردادهای هوشمند و توکن‌سازی، و پیشنهادهای حسابداری و مالیات اصلاح‌شده است.

CBR گفت که از “توسعه بیشتر فناوری دیجیتال” تا زمانی که خطرات مالی “غیرقابل کنترل” یا امنیت سایبری برای مصرف کنندگان ایجاد نکند، قویاً حمایت می کند.

علیرغم مرحله نوپای فناوری بلاک چین، CBR گفت همان قوانین نظارتی حاکم بر صدور و گردش ابزارهای مالی سنتی باید در مورد دارایی های دیجیتال نیز اعمال شود.

CBR گفت که مقررات کوتاه مدت بر حمایت از حقوق سرمایه گذاران، تقویت قوانینی که امکان گردش دارایی های دیجیتال را می دهد، اطمینان حاصل می کند که ناشران معتبر هستند و اطمینان حاصل می کند که ناشران همه اطلاعات مربوطه را حفظ می کنند، تمرکز خواهد کرد.

پیام بانک مرکزی در تلگرام که در اصل به زبان روسی نوشته شده است، بیان می‌کند که در حالی که یک چارچوب قانونی برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد شده است، توسعه مستمر آن مستلزم بهبود مقررات است.

روسیه چارچوب قانونی لازم را برای صدور و توزیع دارایی های دیجیتال ایجاد کرده است […] اما تا کنون بازار در مراحل اولیه توسعه خود است […] و بارها پایین تر از بازار ابزارهای مالی سنتی است. توسعه بیشتر آن نیازمند مقررات بهبود یافته است. ”

وقتی صحبت از تنظیم قراردادهای هوشمند به میان می آید، بانک مرکزی اذعان کرده است که چارچوب قانونی در حال حاضر اجرا می شود، اما پیشنهاد کرده است قبل از استقرار قراردادهای هوشمند ساخته شده در روسیه، یک حسابرسی مستقل انجام شود.

CBR همچنین در مورد امکان توکن دارایی های خارج از زنجیره مثبت بود و اشاره کرد که لازم است تصویب شود.

مربوط: مقامات روسیه استفاده از رمزارزها را برای پرداخت های فرامرزی تایید می کنند: گزارش

این گزارش پس از آن منتشر شد که وزارت دارایی روسیه اخیراً استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان روش پرداخت برون مرزی توسط ساکنان روسیه در ۲۲ سپتامبر تأیید کرد.

با این حال، در گزارش ۳۳ صفحه ای CBR به افزایش تحریم های اعمال شده علیه روسیه و تأثیر مخرب آن بر اقتصاد روسیه اشاره ای نشده است. همچنین به جنگ روسیه و اوکراین که در حال حاضر در اوکراین در جریان است اشاره ای نمی کند.

با این حال، گزارش دیگری را با تمرکز بر ارز دیجیتال جدید بانک مرکزی روسیه (CBDC)، روبل دیجیتال، ذکر می‌کند که انتظار می‌رود در اوایل سال ۲۰۲۳ به صورت آزمایشی اجرا شود.

در آگوست ۲۰۲۲، CBR اعلام کرد که قصد دارد روبل دیجیتال را در سال ۲۰۲۴ برای تمام بانک های مستقر در روسیه عرضه کند.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا