اخبار ارز دیجیتال

روسیه قصد دارد یک “صرافی ملی رمزنگاری” راه اندازی کند

قانونگذاران محلی در حال کار برای اصلاح قوانین موجود “در مورد دارایی های مالی دیجیتال” با مشورت با سهامداران بازار هستند.

قانونگذاران روسی در حال کار بر روی اصلاحیه هایی برای راه اندازی مبادلات رمزنگاری داخلی هستند. بنا بر گزارش‌ها، این تلاش توسط هر دو وزارت دارایی و بانک مرکزی روسیه حمایت می‌شود که مدت‌هاست بر سر مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه اختلاف نظر داشتند.

همانطور که رسانه های محلی در ۲۳ نوامبر گزارش دادند، اعضای دوما، مجلس سفلی پارلمان روسیه، در حال بررسی اصلاحات قانون ارزهای دیجیتال موجود در این کشور “در مورد دارایی های مالی دیجیتال” با سهامداران بازار هستند. اصلاحات پیشنهادی مبنی بر تعریف چارچوب قانونی مبادلات داخلی ابتدا به بانک مرکزی ارائه می شود.

سرگئی آلتخوف، عضو کمیته سیاست اقتصادی دوما، بر حساسیت مالی چنین اقداماتی تاکید کرد:

“منکر وجود ارزهای رمزنگاری شده منطقی نیست. مشکل این است که ارزهای دیجیتال در مقادیر زیادی خارج از مقررات ایالتی در گردش هستند. اینها میلیاردها روبل از درآمد مالیاتی هستند که به بودجه فدرال از دست می روند.”

در ژوئن، رئیس کمیته بازارهای مالی دوما، آناتولی آکساکوف، می‌تواند صرافی ملی ارزهای دیجیتال روسیه را به عنوان بخشی از بورس مسکو راه‌اندازی کند، «موسسه‌ای محترم با سنت طولانی». در ماه سپتامبر، صرافی مسکو پیش‌نویس لایحه‌ای را از طرف بانک مرکزی تهیه کرد که اجازه داد و ستد دارایی‌های مالی دیجیتال را می‌دهد.

مربوط: گزارش بانک مرکزی روسیه به بررسی جایگاه کریپتو در سیستم مالی پرداخته است

در اوایل ماه جاری، لایحه ای برای قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال و فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده به دوما ارائه شد. این لایحه یک پلتفرم روسی برای فروش ارزهای دیجیتال تشکیل می دهد، اما همچنین به ماینرهای محلی اجازه می دهد تا از پلتفرم های خارجی استفاده کنند. در مورد دوم، کنترل ها و مقررات ارز روسیه در مورد معامله اعمال نمی شود، اما باید به مقامات مالیاتی روسیه گزارش شود.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا