🚨 اخبار ارز دیجیتال

روسیه پس از ادعای ماینرهای محلی آمریکا، دومین مرکز استخراج بیت کوین خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

روسیه به دومین کشور بزرگ در استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، در حالی که ایالات متحده همچنان در صدر قرار دارد. با این حال، مقررات نامشخص در ایالات متحده می تواند بازار را تغییر دهد.

طبق گزارش‌ها، روسیه در حال حاضر دومین کشور بزرگ جهان برای استخراج بیت‌کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال است و ایالات متحده جایگاه رهبری خود را حفظ کرده است. با این وجود، فقدان مقررات شفاف ارزهای دیجیتال در ایالات متحده می تواند به تغییرات بالقوه گردش بازار منجر شود.

به گزارش کومرسانت، BitRiver، یک شرکت ارائه دهنده خدمات هم محله برای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال، گزارش داد که در سه ماهه اول سال جاری، فدراسیون روسیه ۱ گیگاوات (GW) برق مصرف کرده است.

نموداری که سهم جهانی استخراج بیت کوین را نشان می دهد. منبع: CCAF

ایالات متحده با ۳ تا ۴ گیگاوات ظرفیت استخراج، با ۷۰۰ مگاوات در خلیج فارس، ۴۰۰ مگاوات در کانادا، ۳۰۰ مگاوات در مالزی، ۱۳۵ مگاوات، ایسلند با ۱۲۰ مگاوات، پاراگوئه با ۱۰۰ تا ۱۲۵ مگاوات در خط مقدم قرار دارد. ، قزاقستان ۱۰۰ مگاوات و ایرلند ۹۰ مگاوات دارد.

بر اساس داده‌های مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج، در پایان سال ۲۰۲۱، روسیه در استخراج ارزهای دیجیتال در رتبه سوم قرار گرفت و از نظر ظرفیت استخراج بیت کوین از ایالات متحده و قزاقستان پیشی گرفت. در ژانویه ۲۰۲۲ این کشور در رتبه ۵ قرار گرفت.

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن تراکنش های بیت کوین به صورت دیجیتالی در شبکه بیت کوین تایید می شوند و به دفتر کل بلاک چین اضافه می شوند. این کار این کار را با حل پازل‌های هش رمزنگاری پیچیده برای تأیید بلوک‌های تراکنش‌هایی که در دفتر کل بلاک چین توزیع شده به‌روزرسانی می‌شوند، انجام می‌دهد.

کارشناسان BitRiver بر این باورند که روند افزایش ظرفیت استخراج به دلیل محدودیت‌های اعمال شده بر فعالیت‌های معدنی در قزاقستان و قبلاً در چین به دلیل کمبود برق است. در ۶ فوریه ۲۰۲۳، رئیس جمهور قاسم جومارت توکایف قانون دارایی های دیجیتال را که استخراج ارزهای دیجیتال در قزاقستان را تنظیم می کند، امضا کرد. بخش اصلی این قانون از ۱ آوریل ۲۰۲۳ لازم الاجرا می شود.

مربوط: ویدیوی تبلیغاتی WEF استخراج بیت کوین را نشان می دهد اما کلمه B را حذف می کند

بر اساس این گزارش، قانون جدید به بازیگران معدن اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های عملیاتی و مالی خود را برنامه‌ریزی کنند، پروژه‌های بزرگ را اجرا کنند، سرمایه‌گذاری‌ها را جذب کنند و بخش‌های مربوطه اقتصاد روسیه، به ویژه صنایع برق و فناوری اطلاعات را پیش ببرند. .

مجله: در داخل صنعت استخراج بیت کوین ایران

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا