اخبار ارز دیجیتال

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه Dogecoin ممکن است به Proof of Stake منتقل شود – این برای ماینرها چه معنایی دارد؟

حرکت Dogecoin به Proof of Stake برای محیط زیست خوب است، اما پیامدهای آن برای ماینرها و سازندگان ASIC چیست؟

شایعاتی مبنی بر اینکه Dogecoin ممکن است از Proof of Work به Proof of Stake (PoS) تغییر کند وجود دارد.

آیا می دانید که آیا Dogecoin به PoS تغییر خواهد کرد یا خیر؟

خیر

به نظر شما PoS خواهد بود؟ احتمالا نه.

اما من عاشق بازی های “چه می شد اگر” هستم.

من به عنوان فردی که در صنعت استخراج ارزهای دیجیتال کار می‌کنم، تمام تلاشم را می‌کنم تا ببینم بازار و صنعت ماینینگ به کجا می‌رود و چگونه پیش می‌رود. تغییر روش ایجاد بلوک‌های جدید تأثیر زیادی بر صنعت ماینینگ خواهد داشت.

در اینجا چند گزینه و اثرات آنها وجود دارد.

استخراج Scrypt ممکن است خراب شود

ما در مورد اینکه آیا Dogecoin به PoS تغییر خواهد کرد یا باید بحث کنیم. به سختی می توان گفت که شایعات اخیر در مورد سوئیچ احتمالی صحت دارد یا خیر، اما برای بیت مین کافی بود تا تولید لایت کوین (LTC) و Dogecoin (DOGE) ماینرها را متوقف کند.

سوال بزرگتر در ذهن من این است وقتی Dogecoin به PoS تغییر می کند چه اتفاقی برای ماینرها می افتد؟

اول، استخراج Scrypt نابود خواهد شد. DOGE بیش از ۶۰ درصد از درآمد را در استخراج Scrypt تشکیل می دهد. آن را بردارید و هر L3+، هر LT6، هر Mini Doge Pro، به معنای واقعی کلمه تقریباً هر ماینر غیر L7 که به ۰.۰۴ دلار به ازای هر کیلووات برق متصل نیست، باید فوراً از برق جدا شود.

استخراج‌کنندگان با تجهیزات قدیمی‌تر در تصمیم‌گیری برای روشن یا خاموش کردن ASICS مشکل دارند، در حالی که مشکلات شبکه می‌تواند برای مدتی به جلو و عقب بازگردد. Antminer L7 Bitmain، برترین ماینر Scrypt، تقریباً ۷۵٪ سود کمتری دارد و به ۴.۸۳ دلار در روز با ۰.۰۵ دلار در هر کیلووات ساعت کاهش می یابد.

در مورد معدنچیانی که قبض برق صنعتی ندارند چطور؟L7 9050M که چند هفته پیش حدود ۹۰۰۰ دلار فروخته شد، ۰.۷۲ دلار در روز با قیمت ۰.۱۰ دلار در کیلووات ساعت درآمد دارد.

وای!

چنین تغییرات شدیدی باعث می‌شود خریداران اخیر L7 نتوانند سرمایه‌گذاری خود را جبران کنند، چه برسد به اینکه سود کسب کنند.

سازندگان ASIC مجبور به کاهش قیمت‌ها شدند که بر سود بیشتر تأثیر می‌گذارد

به دلیل کاهش قابل توجه سودآوری، قیمت L7 به ناچار سریعتر از زمان سقوط ارز دیجیتال ناشی از COVID-19 سقوط خواهد کرد. قیمت گذاری ماینرها تنها بر اساس زمان بازگشت سرمایه مورد انتظار، استخراج کنندگان L7 را با برچسب قیمتی بین ۱۸۲۵ دلار (ROI 12 ماهه) و ۲۷۳۷.۵۰ دلار (ROI 18 ماهه) می بینند. این نشان‌دهنده حداقل امتیاز تقریباً ۷۰ درصدی است.

بیت مین چقدر سریع واکنش نشان خواهد داد؟ آیا آنها هر هفته به تدریج قیمت ها را کاهش خواهند داد، مشابه کاری که گلدشل برای بسیاری از ماینرها در چند ماه گذشته انجام داده است؟ استراتژی که بارها طعم ترش را در دهان مشتریان با دیدن قیمت کالای تازه ایجاد کرده است. ماینر بارها و بارها بی ارزش شده است.

یا اینکه آنها بیرون خواهند آمد و روند اخیر تعیین قیمت منصفانه برای ماینرها را ادامه خواهند داد؟

فروشندگان ASIC همچنین بیشترین تأثیرات منفی مربوط به تغییر پوس Dogecoin را متحمل خواهند شد. بسیاری از ماینرهای L7 تامین کننده هستند و خرده فروشانی که روی آنها نشسته اند به زودی مجبور خواهند شد قیمت های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. اما من شک دارم که آنها بر اساس سابقه اخیر خود در افزایش قیمت، مانند دریافت ۶۰۰۰۰ دلار برای KD6 به ارزش کمی بیش از ۱۰۰۰ دلار امروز، اشک بریزند.

بسیاری از ماینرهای خانگی، eBay و پلتفرم های مشابه را با ماینرهای Scrypt سرازیر می کنند. این یک مسابقه به سمت پایین خواهد بود زیرا ماینرهای ناامید سعی می کنند ارزش باقی مانده در قطعات فلز را پس بگیرند.

استخراج لایت کوین زنده خواهد ماند. این L7 ها هنوز هم مزایایی دارند و هیچ انتخاب دیگری ندارند، بنابراین به زندگی ادامه می دهند. مگر اینکه قبلاً یک ماینر کارآمدتر Scrypt در حال توسعه وجود داشته باشد، تردید وجود دارد که بازار به زودی شاهد توسعه ماینرهای جدید Scrypt باشد که بتواند L7 را به چالش بکشد.

این آشفتگی زیادی به دلیل انتقال به PoS است و فقط به یک طرف اکوسیستم کریپتو نگاه می کند. سوالات و سناریوهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت.

در مورد امنیت شبکه چطور؟

آیا DOGE در نهایت به دلیل بازدهی از سهامداری، یک اوراق بهادار در نظر گرفته می شود؟

آیا Dogecoin برای این تغییر مورد تشویق قرار خواهد گرفت یا عموم مردم از دومین کوین بزرگ PoW فعلی بر اساس ارزش بازار فرار خواهند کرد؟

خوب، در مورد موارد مورد علاقه من چطور؟ این گزینه بعید و حتی غیرممکن است، اما می توان آن را به روش های مختلفی انجام داد.

اگر Dogecoin از ادغام ماینینگ با LTC کنار می‌رفت و الگوریتم استخراج خود را ایجاد می‌کرد، چه؟

مرتبط: بنیاد Dogecoin صندوق جدیدی را برای توسعه دهندگان اصلی اعلام می کند

نوآوری و رقابت برای هر صنعتی سالم است

پس از رویداد ادغام اتریوم، انبوهی از پردازنده‌های گرافیکی بسیار ارزان در بازار وجود دارد. خیلی زود گران می شوند. متخصصان ماینینگ در حالی که سعی می کنند بفهمند چقدر DOGE می توانند روی هم بگذارند، عاشق ساختن دکل معدنی خود هستند. نگاه کردن به آن واقعا جالب است، اما ماندگار نیست. Bitmain، Goldshell و iBelink سه سازنده بزرگی هستند که مشتاق هستند اولین کسانی باشند که با ماینرهای ASIC وارد بازار می شوند.

در نهایت، هر کدام حداقل یک ماینر ASIC در بازار خواهند داشت و طبیعتاً در طول زمان قدرتمندتر و کارآمدتر خواهند شد. جهش ها و تشدید سختی ها احمقانه خواهد بود و مانند بیت کوین (BTC)، در نهایت استخراج DOGE با پردازنده های گرافیکی دیگر سودی نخواهد داشت. اما همچنین می تواند دری را به روی آنچه بازار تولید ASIC به شدت به آن نیاز دارد باز کند: رقابت.

چه می‌شود اگر پس از یک رنسانس کوتاه در ماینینگ GPU، درها برای ورود تولیدکننده یا سازنده دیگری به بازار باز شود؟ Bitmain، Goldshell و iBelink اکنون “Big 3” هستند و کاملاً بر بازار تسلط دارند. این Bitmain است. بنابراین Bitmain احتمالاً در صدر قرار خواهد گرفت، اما اگر کسی وجود داشته باشد که بتواند اولین کسی باشد که این پیشتاز را به بازار عرضه کرده و حفظ کند و خود را به عنوان یک تولید کننده قابل اعتماد و قابل اعتماد ASIC معرفی کند، چه؟

اگر آن شرکت تصمیم بگیرد به ماینرهای دیگر منشعب شود و قیمت منصفانه ای به آنها ارائه دهد، چه؟ شاید این رقیب «جدید» به این شعار پایبند باشد که خدمات مشتری واقعاً مهم است. مسلماً این فرضیات زیادی است.

متناوبا، سناریوی گرفتن پول Dogecoin وجود دارد. این پروژه دسترسی مستقیم به Bitmain، Goldshell و iBelink دارد تا بگوید: چقدر پول به ما می دهید ”

گلدشل برای احیای شرکتی که متحمل یک سری ضربات بدنی از ماینرهای اخیر آلتکوین منتشر شده توسط بیت مین شده است، چه چیزی می پردازد؟ یا آی بیلینک تمام تلاش خود را می کند تا حق استخراج ماینرها را به دست آورد؟ ها؟ آی بیلینک به تازگی یک ماینر جدید BM-K3 Kadena را منتشر کرده است. دارای ۷۰ تراهش این تقریباً ۷۵٪ بیشتر از نزدیکترین مدل بعدی است. در مورد پیشنهاد Dogecoin به سازندگان ASIC، بیت مین چقدر برای حفظ تسلط خود بر بازار می پردازد؟

هر تغییری خوب نیست

اگر DOGE به سادگی ادامه استخراج Scrypt را انتخاب کند چه؟

وضعیت موجود آنقدرها هم هیجان انگیز نیست، اما به نظر می رسد محتمل ترین نتیجه باشد. مطمئناً، ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد که با رأی موافق باشد، اما Dogecoin همچنان با LTC در الگوریتم Scrypt ادغام می شود. به احتمال زیاد.

بیت‌مین ممکن است پیش از راه‌اندازی یک ماینر کارآمدتر Scrypt در اواخر سال جاری، به افزایش موجودی L7 خود ادامه دهد. چه زمانی گلدشل Mini Doge Pro 2 را برای ماینرهای خانگی عرضه می کند که اساساً دو Mini Doge Pro در یک جعبه است. نصف شدن LTC آینده، همراه با ماینرهای کارآمدتر، احتمالاً برخی از مدل های قدیمی را مجبور به خاموش شدن کامل خواهد کرد.

بازارهای کریپتو بالا می روند، بازارهای کریپتو پایین می آیند. ممکن است رسوایی های رمزنگاری دیگری وجود داشته باشد که هیچ کس ندیده است که در گذشته به طرز باورنکردنی آشکار به نظر می رسد. خورشید طلوع می کند و خورشید غروب می کند. البته، بیشتر تامین‌کنندگان، به‌ویژه فروشندگان، به علامت‌گذاری خردسالان ادامه می‌دهند و هر آنچه را که می‌توانند از مشتریان معمولی حذف می‌کنند.

در حالی که نمی‌توان دانست در آینده چه اتفاقی برای Dogecoin می‌افتد، ارزهای دیجیتال یکی از معدود صنایعی هستند که در هر روز ممکن است اتفاقی بیفتد.

چه Dogecoin به PoS تغییر کند یا نه، چشم انداز استخراج رمزارز همیشه به سرعت در حال تغییر است و استخراج Scrypt نیز از این قاعده مستثنی نیست.

تغییر در راه است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Justin Kramer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا