اخبار ارز دیجیتال

سرویس اتاق ممکن است ناامید کننده باشد: فرار شخصی سام بنکمن-فرید در بروکلین فاش شد

فهرست

  • از فرش به عرش
  • ۱۰۰ سال زندان؟

بنیانگذار معروف سام بنکمن-فرید که زمانی با نام SBF شناخته می شد تجارت کرد صحنه های سخنرانی مجلل برای دیوارهای غم انگیز بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین.

اولین عکس لو رفته از زندان بانکمن-فرید اخیراً منتشر شده است که تضاد کاملی را با سبک زندگی قبلی او در اوج پرواز نشان می دهد.

این تصویر به عنوان شاهدی بصری از سقوط چشمگیر مردی است که در مقطعی از او به عنوان یک رویاپرداز رمزنگاری استقبال می شد.

از فرش به عرش

سفر Bankman-Fried از “wunderkind ارزهای دیجیتال” به مدیر عامل سابق شرمسار، یک داستان هشداردهنده از موفقیت سریع و به همان اندازه سقوط سریع است.

فارغ التحصیل MIT، که Alameda Research و صرافی FTX را تأسیس کرد، زمانی دارای ثروت شخصی بود که ۲۶ میلیارد دلار تخمین زده می شد، جلد مجلات را زیبا می کرد و از شرکت نخبگان لذت می برد.

اما امپراتوری او تقریباً یک شبه پس از توئیت یکی از مدیران رقیب در نوامبر گذشته فروپاشی کرد که جرقه‌ای را برای بانکداری چند میلیارد دلاری ایجاد کرد و سوءمدیریت مالی جدی را آشکار کرد.

افزایش سریع و کاهش سریع SBF که متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران و پولشویی است، یادآور خطرات بازارهای دیجیتال غیرقابل تنظیم و نوسانات توکن های دیجیتال است.

۱۰۰ سال زندان؟

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، هیئت منصفه در نوامبر گذشته به اتفاق آرا رأی صادر کردند و بانکمن-فرید را به هر هفت اتهام کلاهبرداری و توطئه محکوم کردند.

SBF، متهم به سازماندهی یکی از مهم ترین کلاهبرداری های مالی در تاریخ آمریکا، با حداکثر مجازاتی مواجه است که می تواند بیش از یک قرن طول بکشد.

هنجارهای مجازات برای مجرمان یقه سفید عموماً به دلیل تهدید غیر فیزیکی جنایتکاران نسبت به جرایم خشونت آمیز سختگیرانه تر است.

سوابق تاریخی مانند پرونده مایکل میلکن در سال ۱۹۹۰، که دو سال بعد به دلیل همکاری با دولت آزاد شد، راه های بالقوه ای را برای تیم حقوقی SBF نشان می دهد. اما گستردگی جنایات بانکمن-فرید و تأثیر او بر مشتریان FTX و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال می تواند بر شدت مجازات وی تأثیر بگذارد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا