🚨 اخبار ارز دیجیتال

رونالدینیو در جلسه استماع کنگره دست داشتن در اتهامات کلاهبرداری ۶۱ میلیون دلاری ارزهای دیجیتال را رد کرد.

این فوتبالیست حرفه ای سابق در یک جلسه استماع کنگره گفت که از شباهت او به طور نادرست برای فروش یک طرح ارز دیجیتال تقلبی استفاده شده است.

رونالدینیو گائوچو، فوتبالیست حرفه‌ای سابق، در برابر یک جلسه استماع کنگره برزیل شهادت داده و دست داشتن در یک طرح هرمی ارزهای دیجیتال ۶۱ میلیون دلاری را که نام خود را دارد، رد کرده است.

در ۳۱ آگوست، رونالدینیو در برابر یک کمیته پارلمانی ظاهر شد تا هر نقشی را در طرحی به نام “۱۸k Ronaldinho” به چالش بکشد، که وعده درآمد ۲٪ در روز در ارزهای دیجیتال را می داد. شکایتی علیه این شرکت مطرح شد و خواستار غرامت ۶۱ میلیون دلاری شد.

رونالدینیو ادعا کرد که هرگز به شرکتی که بدون اجازه از نام و تصویر او استفاده کرده بود، وابسته نبوده و او نیز قربانی این طرح بوده است.

در طول جلسه، یک تصویر بازاریابی از ۱۸ کیلو رونالدینیو پخش شد که رونالدینیو را به تصویر می کشید.

این نظرسنجی تصویری از رونالدینیو را نشان داد و متن: “پول شما روزانه تا ۲ درصد سود برای شما به ارمغان می آورد” (ترجمه). منبع: یوتیوب

او گفت که این عکس‌ها به‌عنوان بخشی از قرارداد ژوئیه ۲۰۱۹ با یکی از شرکت‌های تابعه خرده‌فروش ساعت گرفته شده‌اند، اما این معامله در اواخر اکتبر ۲۰۱۹ فسخ شد و هرگز اجرا نشد.

اورئو ریبیرو رئیس کمیسیون تحقیق از رونالدینیو پرسید که آیا قصد دارد به کسانی که در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند غرامت بپردازد و رونالدینیو در برابر آنها گفت که سکوت خواهد کرد.

او همچنین از پاسخ به سوالات در مورد شکایت ۶۱ میلیون دلاری خودداری کرد.

مربوط: صرافی می گوید شکستن «اعتماد» قربانی به کلاهبرداران، کلید شکست دادن کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال است.

رونالدینیو در دو جلسه اخیر مربوط به تحقیقات شرکت نکرده است و اخیراً وضعیت آب و هوا را عامل غیبت خود در جلسه ۲۴ آگوست دانسته است.

آخرین جلسه استماع در ۳۱ اوت آخرین فرصت او برای حضور در کنگره بود. اگر در دادگاه حاضر نمی شد، ممکن بود جریمه یا بازداشت شود و مقامات او را مجبور به حضور در جلسه می کردند.

این تحقیقات که در ماه ژوئن برای بررسی طرح‌های هرمی ادعایی ارزهای دیجیتال آغاز شد، توسط مجلس عوام برزیل، مجلس نمایندگان انجام می‌شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور در مجموع ۱۱ شرکت را به اتهام استفاده از ارزهای مجازی برای وعده های دروغین سود بالا بررسی می کند.

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه ای برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونی

نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا