🚨 اخبار ارز دیجیتال

Robocallers بازی تقلب را تقویت کرده و رمزنگاری شما را هدف قرار می دهد

سازمان‌های پیچیده و مخرب به دنبال ورشکستگی FTX با روند فعلی پیش می‌روند و به کاربران کریپتو روی می‌آورند.

کلاهبرداران حرفه ای میلیون ها تماس تلفنی و پیام متنی خودکار را برای هدف قرار دادن کاربران ارزهای دیجیتال پس از سقوط FTX راه اندازی کرده اند تا آنها را از اطلاعات و منابع مالی فریب دهند.

Clayton LiaBraaten، مشاور ارشد اجرایی Truecaller، برنامه ای که به شناسایی تماس گیرندگان و پیام های کلاهبردار کمک می کند، به Cointelegraph گفت:

کلاهبرداران نوسانات و امور جاری را دوست دارند. هر زمان که سعی می کنند در مسیر چیزی بسیار مخرب در بازار گشت و گذار کنند، موفقیت بزرگی کسب می کنند.

به گفته LiaBraaten، Truecaller همچنین شاهد افزایش ارتباطات کلاهبرداری مربوط به بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال در اوایل سال ۲۰۲۲ بود که بازار شروع به نوسان کرد.

او گفت: «ماموران» که در نهایت می‌خواهند وجوه را بدزدند، میلیون‌ها «تماس‌های خودکار» و پیامک‌های خودکار را راه‌اندازی می‌کنند تا «ترس، کنجکاوی، و گاهی سخاوت» مردم را به تصویر بکشند.

شماره تلفن‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی به‌دست آورد، از جمله نقض داده‌ها که میلیون‌ها شماره را فاش کرد، و ابزارهایی که اطلاعات را از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌کنند.

کلاهبرداری های سرقت هویت بیشتر با Truecaller دیده می شوند. یک بازیگر مخرب وانمود می کند که یک صرافی اصلی ارز دیجیتال یا میز پشتیبانی تجاری یا موجودیت مشابه را نمایندگی می کند. کلاهبرداران همچنین سعی می کنند با انتشار شماره تلفن خود در وب سایت های کپی جعلی خود را توجیه کنند.

به گفته LiaBraaten، جوانان اغلب مورد هدف کلاهبرداران قرار می گیرند زیرا “اطلاعات زیادی در مورد آنها وجود دارد زیرا آنها اطلاعات زیادی را در رسانه های اجتماعی منتشر می کنند.”

«آنها برای انجمن های بیت کوین از همان دسته ای استفاده می کنند که برای TikTok و همه این پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. […] ایجاد و هدف گذاری نمودارهای داده در مورد این افراد بسیار آسان است. عوامل زیادی وجود دارد که مهندسان اجتماعی باید با نسل جوان مخالفت کنند. ”

انبوهی از اطلاعاتی که مردم به صورت آنلاین منتشر می‌کنند به کلاهبرداران اجازه می‌دهد پیام‌ها و تماس‌های مرتبط را به اهداف مورد نظر خود ارسال کنند و ارتباطات مخرب را متقاعدکننده‌تر می‌کند.

LiaBraaten گفت: “آنها روانشناسان و مهندسان اجتماعی بزرگی هستند، بنابراین هر کاری که می توانند برای ارائه محتوای مرتبط با زمینه انجام می دهند.”

به گفته LiaBraaten، اولین تماس یا پیامک همیشه منجر به کلاهبرداری مالی نمی شود، نمایندگان ابتدا سعی می کنند اطلاعات مورد نظر را به دست آورند یا تأیید کنند تا اعتماد ایجاد کنند.

آنها در حال ایجاد جزئیات بیشتر و بیشتر در مورد شخصیت خود هستند و اگر اطلاعات کافی جمع آوری کنند، بله، سعی می کنند به کیف پول رمزنگاری شما دسترسی پیدا کنند.

لیا براتن می‌گوید: «بسیاری از مردم هستند که ارزهای دیجیتال را به خوبی درک نمی‌کنند. «آنها افراد آسیب پذیر را هدف قرار می دهند، بنابراین علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری شده بسیار باهوش بعید است که قربانی این امر شوند.

مربوط: تلاش Deepfake توسط Sam Bankman-Fried برای فریب سرمایه گذاران تحت تأثیر FTX

وی گفت که صرف نظر از توانایی آنها در کشف کلاهبرداری، هرکسی که تماس می گیرد یا پیامی برای درخواست اطلاعات شخصی یا رمز عبور ارسال می کند، نباید درگیر شود و فقط باید از کانال های رسمی استفاده کند.

“یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که با این افراد تلفنی صحبت کنید زیرا این ماموریت آنها این است که شما را از رمز ارز خود آزاد کنند. لحظات آسیب پذیری، خودتان حدس بزنید که ما به یک دقیقه برای انجام آن نیاز داریم و سپس آنها به مسابقه می روند.”

در ماه فوریه، Changpeng “CZ” Zhao مدیر عامل بایننس نسبت به یک کلاهبرداری “عظیم” فیشینگ پیامکی که مشتریان بایننس را هدف قرار می دهد، هشدار داد.

این کلاهبرداری برای کاربران یک پیام متنی با پیوندی برای لغو برداشت ارسال کرد و آنها را به یک وب سایت جعلی هدایت کرد که برای جمع آوری اطلاعات ورود به سیستم طراحی شده بود.

نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا