🚨 اخبار ارز دیجیتال

رابینهود به دادگاه باز می گردد تا از موقعیت خود دفاع کند در صورتی که تنظیم کننده ایالتی ایالات متحده آن را مطرح کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دپارتمان اوراق بهادار ماساچوست در دسامبر ۲۰۲۰ شکایتی علیه رابینهود ارائه کرد و مدعی شد که این پلتفرم استانداردهای امانتداری ایالت را نقض کرده است.

وکلایی که نماینده ارزهای دیجیتال و اپلیکیشن معاملات سهام رابینهود هستند، با وکلای وزیر فدرال ماساچوست در مورد قانونی بودن مقررات ایالتی که می‌تواند بر نحوه ارائه این شرکت به سرمایه‌گذاران بالقوه تاثیر بگذارد، روبرو می‌شوند.

در زمان وزیر امور خارجه ماساچوست، ویلیام گالوین، بخش اوراق بهادار این ایالت در دسامبر ۲۰۲۰ شکایتی علیه رابینهود ارائه کرد و مدعی شد که این پلتفرم به طور غیرقانونی سرمایه‌گذاران بی‌تجربه را هدف قرار داده و اقدامات آن را متهم به نقض استانداردهای امانتداری دولتی کرده است. طبق گزارش‌ها، گالوین در آن زمان Robinhood را به‌عنوان «نوعی بازی که ممکن است برنده شوید» معرفی می‌کرد و بنا بر گزارش‌ها قصد داشت مجوز دلال-فروشنده پلتفرم را در ماساچوست لغو کند.

Robinhood ادعا می کند که تنظیم کننده اوراق بهادار ماساچوست فراتر از اختیارات خود برای اجرای قوانین امانتداری عمل می کند. در مارس ۲۰۲۲، یک قاضی تا حد زیادی موضع تنظیم کننده را رد کرد و استدلال شفاهی برای ماه مه برنامه ریزی شد و در انتظار تجدید نظر بود.

بر اساس گزارش رویترز، تیم حقوقی رابینهود در ۳ مه به دادگاه بازگشت و قانون ماساچوست به گالوین گفت که “طبق قوانین فدرال و ایالتی موجود، اخلاقی است که صرفاً با اعلام این که اخلاقی است، رفتار اخلاقی داشته باشیم.” گزارش شده است که وزیر ماساچوست وظیفه امانتداری دارد تا از سرمایه گذاران در برابر فناوری که گفته می شود توسط رابینهود استفاده می شود محافظت کند.

این پرونده به دنبال یک داستان غم انگیز ژوئن ۲۰۲۰ است که در آن یک سرمایه گذار ۲۰ ساله رابینهود پس از مشاهده ۷۳۰۰۰۰ دلار موجودی منفی در حساب خود، خودکشی کرد. این پلتفرم همچنین پس از بسته شدن در ساعات اوج معاملات، مورد هدف کاربران ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی قرار گرفته است که منجر به شکایت های دسته جمعی متعدد شد.

مربوط: Robinhood دروازه فیات به کریپتو را برای کیف پول ها و برنامه های کاربردی خود نگهبانی راه اندازی کرد.

در ماه آوریل، رابینهود با تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار در آلاباما، کلرادو، کالیفرنیا، دلاور، نیوجرسی، داکوتای جنوبی و تگزاس به مبلغ ۱۰۰۰ دلار “به دلیل نقص‌های عملیاتی و فنی که به سرمایه‌گذاران در خیابان اصلی آسیب رسانده است” تسویه حساب کرد. این شرکت حدود ۷۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ به دلیل ایجاد “آسیب گسترده و قابل توجه” به هزاران کاربر تحمیل شد.

از دسامبر ۲۰۲۲، رابینهود تقریباً ۵۰۰۰۰۰ کاربر ثبت شده در ماساچوست را گزارش می دهد که ارزش حساب های آنها بیش از ۱.۶ میلیارد دلار است. کوین تلگراف با دفتر وزیر امور خارجه ماساچوست تماس گرفت، اما یک سخنگوی از اظهار نظر در مورد این موضع خودداری کرد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ می کنندنویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا