اخبار ارز دیجیتال

دو ارائه‌دهنده ETF کریپتو استرالیا با وثیقه آزاد شدند اما رقبای تزلزل ناپذیر

هفته گذشته، دو ارائه‌دهنده ETF دارایی دیجیتال برنامه‌های خود را برای خروج از بازار در بحبوحه بررسی‌های نظارتی و زمستان طولانی ارزهای دیجیتال اعلام کردند.

دو صادرکننده صندوق سرمایه گذاری قابل معامله دارایی دیجیتال استرالیا (ETF) در بحبوحه بررسی های نظارتی شدید و عمیق تر شدن زمستان ارزهای دیجیتال، قرار است از بازار خارج شوند.

هفته گذشته، ارائه دهندگان ETF کریپتو استرالیا از جمله Holon Investments و Cosmos Asset Management نشان دادند که ممکن است از صحنه ETF کریپتو خارج شوند.

بر اساس بررسی مالی استرالیا (AFR)، هولون در ۶ نوامبر گفت که ممکن است سه صندوق خرده فروشی ارزهای دیجیتال را به دنبال موضع سخت تنظیم کننده های مالی استرالیا ببندد.

این امر پس از آن صورت می گیرد که کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در ۱۷ اکتبر دستور تعلیق موقتی را علیه سه صندوق هولون به دلیل عدم انطباق با تعیین بازار هدف (TMD) صادر کرد.

طبق گزارش AFR، هولون ممکن است زمانی که ادعا می‌کند که صندوق‌های رمزنگاری به‌جای بخش عمده‌ای از یک استراتژی سرمایه‌گذاری، بخشی از یک سبد متنوع طراحی شده‌اند، گوش‌ها را ناشنوا کرده است.

یکی دیگر از صادرکنندگان ETF کریپتو، کاسموس، نیز هفته گذشته اعلامیه‌ای را مبنی بر حذف ETF‌های رمزنگاری خود از بورس استرالیا Cboe آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، منابع گفتند کاسموس قادر به جذب دارایی های کافی تحت مدیریت برای ماندگاری نیست. همچنین سربار قابل توجهی در هزینه نگهداری ارز دیجیتال و بیمه مسئولیت حرفه ای وجود داشت.

بر اساس افشای ماه سپتامبر، Cosmos حدود ۱.۶ میلیون دلار AUM در BTC و ETH روی هم داشت.

مربوط: ۳ ETF ارز دیجیتال در استرالیا با ادامه زمستان رمزگذاری شده از فهرست خارج می شوند

با این حال، یک مطالعه اخیر توسط صرافی کریپتو Swyftx نشان می‌دهد که برخی از ارائه‌دهندگان ETF کریپتو به بازار متعهد هستند و انتظار می‌رود در ۱۲ ماه آینده ۱ میلیون پذیرنده جدید ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

ارائه دهندگانی که در حال حاضر در بازار ETF ارزهای دیجیتال استرالیا دخیل هستند عبارتند از ۳iQ Digital Asset Management، Monochrome Asset Management و Global X Australia که قبلا به عنوان ETF Securities شناخته می شد.

ایوان متکالف، مدیر اجرایی Global X Australia به AFR گفت که این شرکت همچنان به “اعتقاد قوی به دارایی های دیجیتالی” ادامه می دهد و هیچ برنامه ای برای تعطیل کردن ETP های کریپتو ندارد.

ما در مورد بازارهای کریپتو به طور کلی، دارایی‌های دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز بسیار خوش‌بین هستیم. ما فکر می‌کنیم پتانسیل بالایی در آنجا وجود دارد.»

با این حال، متکالف گفت که در بحبوحه رکود فعلی بازار، پاسخ سرمایه گذاران به صندوق “نسبتا آرام” بوده است و کارگزاران محلی سهام “مایل هستند به مشتریان خود دسترسی به صندوق را ارائه دهند.” منفی است.

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا