اخبار ارز دیجیتال

بریتانیا 130 میلیون دلار برای خرید تراشه های هوش مصنوعی در رقابتی برای خرید قدرت محاسباتی هزینه می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

این تراشه برای تنظیم منابع هوش مصنوعی استفاده خواهد شد، زیرا طبق گزارش اخیر، 20 درصد از شرکت ها قدرت محاسباتی کافی برای هوش مصنوعی ندارند.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، متعهد شده است که 130 میلیون دلار (100 میلیون پوند) برای خرید هزاران تراشه رایانه ای برای تقویت هوش مصنوعی در میان کمبود توان محاسباتی جهانی و رقابت، بخرد.

تلگراف در 20 اوت گزارش داد که بریتانیا قصد دارد تا اواسط سال 2024 یک “منبع تحقیقاتی هوش مصنوعی” به عنوان بخشی از برنامه Sunak برای تبدیل بریتانیا به یک مرکز فناوری هوش مصنوعی بسازد.

بر اساس گزارش‌ها، دولت در حال تامین تراشه‌ها از سازندگان NVIDIA، Intel و AMD است و سازمان تحقیقات و نوآوری بریتانیا، که رهبری این تلاش‌ها را بر عهده دارد، سفارشی برای 5000 واحد پردازش گرافیکی NVIDIA (GPU) داده است. مراحل پایانی

اما در حالی که این پروژه برای 130 میلیون دلار در نظر گرفته شده است، این بودجه برای مطابقت با جاه‌طلبی‌های مرکز هوش مصنوعی Sunak ناکافی تلقی می‌شود و در نشست امنیت هوش مصنوعی در نوامبر اعلام خواهد شد. این بدان معناست که مقامات دولتی می‌توانند آنها را برای تامین بودجه بیشتر تحت فشار قرار دهند.

این به دنبال گزارش‌های اخیر است مبنی بر اینکه بسیاری از شرکت‌ها به دلیل منابع موجود و موانع فنی در تلاش برای پذیرش هوش مصنوعی هستند.

در ماه مارس، یک گزارش تحقیقاتی مستقل در مورد قابلیت‌های محاسباتی هوش مصنوعی این کشور گفت که سرمایه‌گذاری در این بخش نسبت به سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی مانند ایالات متحده و اتحادیه اروپا «به طور قابل توجهی عقب افتاده است».

در آن زمان، کمتر از 1000 تراشه NVIDIA در دسترس محققان برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی بود. کمیسیون توصیه کرد که بریتانیا حداقل 3000 تراشه با بالاترین کیفیت را برای رفع نیازهای فوری در دسترس قرار دهد.

مربوط: تضاد فناوری هوش مصنوعی آمریکا و چین نشانه هایی از گسترش به سایر کشورها را نشان می دهد

در 16 آگوست، گزارش S&P Global’s Global AI Trends نشان داد که قدرت محاسباتی کافی همراه با چالش‌های مدیریت داده و نگرانی‌های امنیتی، بسیاری از شرکت‌ها را برای پشتیبانی از هوش مصنوعی آماده نمی‌کند.

هوش مصنوعی هنوز در مراحل ابتدایی خود است، اما نیک پینز، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی S&P، گفت که چه کسی رهبری این فضا را بر عهده خواهد گرفت، بستگی به این دارد که چه کسی بتواند از حجم کاری هوش مصنوعی پشتیبانی کند.

چشم هوش مصنوعی: اپل هوش مصنوعی جیبی، تجارت موسیقی Deepfake، GPT-4 را هیپنوتیزم می کندنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا