🚨 اخبار ارز دیجیتال

چشم انداز توکن سازی ریپل؛ برای کریپتو چه معنایی دارد؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در مجموعه سه قسمتی آنالیزها، نوسان چشم انداز بزرگ نشانه گذاری را نشان می دهد. آخرین نظرسنجی جهانی ریپل نشان داد که ۷۲ درصد از بیش از ۱۷۰۰ مدیر مالی انتظار دارند که توکن‌سازی را طی سه سال آینده کشف کنند و موقعیت این فناوری را به عنوان سنگ بنای نوآوری تثبیت کنند.

منشأ افزایش علاقه به توکن سازی و استفاده از آن را می توان به مزایای متعدد ارائه شده توسط فناوری بلاک چین نسبت داد.

از دارایی های مالی گرفته تا املاک و مستغلات، از مالکیت گرفته تا فروش بلیط رویداد و اعتبارات کربن، توکن سازی برای کمک به کسب و کارها برای به حداکثر رساندن درآمد خود از طریق مدیریت آسان تر، افزایش دسترسی و نقدینگی بیشتر پیش بینی شده است.

توکن‌سازی همچنین می‌تواند دسترسی به یک طبقه دارایی را با کاهش موانع سنتی ورود، کاهش هزینه‌ها یا قیمت دارایی‌ها و حذف محدودیت‌های جغرافیایی افزایش دهد.

شرکت‌ها همچنین می‌توانند از مزایای عملیاتی ارائه شده توسط دارایی‌های توکن‌شده در بلاک چین، مانند تراکنش‌های سریع‌تر، هزینه‌های مدیریت کمتر و هزینه‌های کمتر بهره ببرند.

ریپل از XRP Ledger (XRPL) به عنوان مثال استفاده می کند. یک بلاک چین عمومی غیرمتمرکز که به طور خاص برای موارد استفاده مالی طراحی شده است که به بیش از ۲.۶ میلیارد تراکنش در بیش از یک دهه اجازه داده است که در زمان واقعی انجام شود.

به گفته ریپل، مزایای توکن‌سازی تنها زمانی محقق می‌شود که بازار دارایی‌های توکن‌شده نقدشونده‌تر شود و بازار ثانویه قوی‌تری داشته باشد.

ریپل در حال حاضر از طریق شرکت های شریک خود وارد دنیای توکن سازی شده است. به عنوان مثال، شریک ریپل، تالو، اعتبارات کربن را نشانه گذاری می کند تا داده ها منتقل، مدیریت و در زنجیره بلوکی ثبت شوند.

در نوامبر ۲۰۲۳، HSBC اعلام کرد که این شرکت با Metaco متعلق به ریپل برای توسعه یک سرویس نگهداری دارایی دیجیتال برای مشتریان نهادی که قصد سرمایه گذاری در اوراق بهادار توکن یا طلای توکن شده را دارند، همکاری خواهد کرد.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، پیش‌بینی می‌کند که توکن‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) اقتصاد بلاک چین را در سال ۲۰۲۴ هدایت می‌کند و املاک و کالاها پیشرو هستند. این پیش‌بینی می‌کند که RWAهای توکن‌شده در XRP Ledger وام‌دهی وثیقه‌شده را گسترش می‌دهند، قابلیت همکاری را افزایش می‌دهند، پذیرش نهادی را هدایت می‌کنند و صنعت مالی را تغییر می‌دهند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا