اخبار ارز دیجیتال

Ripple، Visa Join Hong Kong CBDC Pilot، Huobi Accused، توکن های GameFi 300% افزایش یافته است: Asia Express


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مسترکارت و ویزا در برنامه آزمایشی CBDC هنگ کنگ، قسمت جدیدی از سریال سریال Huobi جاستین سان، و توکن‌های GameFi شرکت می‌کنند که خبری از آن نیست.

هنگ کنگ با ۱۶ شرکت برای ساخت CBDC شریک می شود

در ۱۸ می، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) راه اندازی پروژه آزمایشی دلار هنگ کنگ را اعلام کرد. به گفته افراد آشنا، شانزده شرکت انتخاب شده از بخش های پرداخت مالی و فناوری، اولین آزمایشی را در مورد امکان سنجی ارز دیجیتال بانک مرکزی دلار هنگ کنگ (e-HKD) در سال جاری انجام خواهند داد. شرکت هایی که در این آزمایش گنجانده شده اند عبارتند از Alipay Financial گروه Alibaba، Mastercard Asia، Ripple Labs، Visa، HSBC و غیره.

HKD دیجیتال با ۶ مورد استفاده بالقوه شروع می شود. پرداخت‌های جامع، پرداخت‌های قابل برنامه‌ریزی، پرداخت‌های آفلاین، سپرده‌های توکن‌شده، پرداخت‌های تراکنش وب ۳.۰ و پرداخت‌های دارایی توکن‌شده. CBDC در یک رویکرد سه مرحله ای برنامه ریزی شده است که برنامه آزمایشی جدید یک جنبه مهم از مرحله دوم است.

با این حال، HKMA هنوز تصمیمی برای راه اندازی رسمی CBDC ندارد. نتایج آزمایش در هفته فین‌تک هنگ کنگ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ به اشتراک گذاشته خواهد شد. یو وایمن، مدیر اجرایی HKMA اظهار داشت:

“HKMA تصمیم نگرفته است که آیا یا چه زمانی CBDC را راه اندازی کند، اما ما از راه اندازی طرح آزمایشی دلار هنگ کنگ سایبری خرسندیم. زمان خوبی برای کاوش و آماده شدن برای راه اندازی های آینده CBDC است.”

در اکتبر ۲۰۲۱، مسترکارت گفت که زیرساخت پرداخت خود را برای ادغام با CBDC آماده خواهد کرد. به طور مشابه، ویزا معتقد است که استیبل کوین‌ها و CBDCها نقش مهمی در پرداخت‌ها ایفا می‌کنند و پروژه‌های قابلیت همکاری بلاک چین در حال انجام مرتبط با این موضوع است.

نمایندگان ارشد شرکت ها (HKMA) در اعلام مرحله دوم آزمون CBDC هنگ کنگ

دویدن راحت Biget در Q1

طبق به‌روزرسانی سه ماهه اول منتشر شده در ۱۷ می، معاملات نقدی و معاملات آتی در صرافی بیت‌گت به ترتیب به ۵۹ و ۶۵۸ میلیارد دلار رسید که ۸ درصد نسبت به سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ رشد داشت. نرخ رشد ۲۷ درصدی را نشان داد. در سایر شاخص‌ها، ارزش دفتری صرافی از ۳۰۰ میلیون دلار در مدت مشابه به ۳۸۰ میلیون دلار افزایش یافت، که با افزایش صعودی قیمت‌های اصلی ارزهای دیجیتال حمایت شد.

بر اساس گزارش بورس، پس از تکمیل فهرست ۱۰۵ سکه و در مجموع بیش از ۵۰۰ فهرست، اثبات ذخیره از ۲۲۳ درصد در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۲ به ۲۴۶ درصد در ۳ آوریل ۲۰۲۳ افزایش یافته است. توکن اصلی صرافی، BGB، در طول سه ماهه ۱۲۰ درصد افزایش یافت و به ۰.۴۷ دلار در هر قرارداد در هنگام انتشار رسید.

Biget قصد دارد در مدت پنج سال ۱۰ میلیون دلار در ابتکار جدید Blockchain4Youth سرمایه‌گذاری کند که دوره‌های بلاک چین و گواهینامه‌ها را از طریق آکادمی Bitget ارائه می‌کند و با دانشگاه‌های سراسر جهان برای میزبانی سخنرانی‌های دانشگاه همکاری می‌کند. در ماه آوریل، صرافی مجوز نظارتی در لیتوانی دریافت کرد که به آن اجازه می داد خدمات رمزنگاری را در داخل و خارج از بالتیک ارائه دهد.

ترافیک وب سایت Bitget نیز به طور قابل توجهی در مدت مشابه افزایش یافته است (Bitget)

سرگرمی جدیدترین درام

در ۱۶ می، جاستین سان، بنیانگذار بلاک چین ترون و مالک نسبتاً جدید صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global، اعلام کرد که او برادر کوچکتر لئون لی، بنیانگذار Huobi Global است. یک سری اتهامات علیه وی لی منتشر کرد. . سان در بیانیه‌ای، وی لی را متهم کرد که میلیون‌ها توکن Huobi (HT) را با هزینه‌ی صفر از طریق «راه‌های غیرعادی» دریافت کرده و «به طور مداوم این توکن‌های HT را به صورت نقدی می‌فروشد».

“ما قصد داریم با لی وی مذاکره کنیم تا بازپرداخت و نابودی توکن های HT باقی مانده او را ترتیب دهیم. این به نفع شما نیز خواهد بود.”

سان گفت: «آقای لی وی هیچ کمک واقعی به جامعه ما نکرده است. بنابراین، ما به دنبال این هستیم که سود مربوط به فروش توکن‌ها توسط وی لی را از دست بدهیم و توکن‌ها را به یک آدرس پوچ ارسال کنیم تا آنها را بسوزانیم. در پاسخ، برادر وی و لئون لی، بنیانگذار هوبی، نوشت:

“امیدوارم Huobi بتواند مدرکی ارائه دهد. اگر تایید شود که HT به صورت رایگان از طریق کلاهبرداری به دست آمده است، من شخصا ۱۰ برابر HT پرداخت می کنم. [amount] به هوبی. ”

لئون لی ادامه داد: “ما امیدواریم که Huobi دارایی های قانونی کاربران را پس دهد” اگر ادعاها نادرست باشند. در اکتبر ۲۰۲۲، لئون لی و دو جون، بنیان‌گذاران Huobi، ۱۰۰ درصد سهام خود را در بورس به یک شرکت سرمایه‌گذاری تحت کنترل جاستین سان فروختند. صرافی از زمان تغییر مالکیت دچار مشکلات عادلانه ای شده است، اما سان ادعا می کند که با بازگشت هوبی به سیاهی اوضاع آرام شده است. اگر کنجکاو هستید، این حتی اولین رفتار “غیر طبیعی” در مورد توکن Huobi نبود…

بدون خبری، خبر خوبی است زیرا توکن GameFi بیش از ۳۰۰٪ افزایش می یابد

در ۱۷ می، توکن‌های بازی چندنفره NFT عرصه نبرد آنلاین Super Power Squad (SQUAD) یک روز قبل از رالی بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم ۰.۰۱۷ دلار برای هر توکن رسید. هیچ خبر قابل توجهی در رابطه با این پیشرفت منتشر نشده است و قیمت توکن تقریباً از ماه مارس در روند زیاندهی قرار داشته است.

توسعه دهندگان Superpower Squad به آسیا اکسپرس گفتند که دو حالت بازی در دست ساخت دارند. حالت اول حالت زنده ماندن “بحران زامبی” است، که در آن بازیکنان برتر بازمانده در پایان یک راند، وسایل NFT (اقلامی که برای شکست دادن دشمنان استفاده می شوند) دریافت می کنند. در حالت دوم بازی، بازیکنان بسته به ترکیب قبیله قهرمان NFT، حامیان منحصر به فرد (قدرت های موقت) دریافت می کنند. هر قبیله باید یک قهرمان NFT با کمیاب افسانه ای داشته باشد.

لطفا همچنین بخوانید
ویژگی

ارز دیجیتال فیلیپین: ضرورت مادر فرزندخواندگی است

ویژگی

بلوک به بلوک: فناوری بلاک چین بازار املاک و مستغلات را متحول می کند

به دنبال گمانه زنی های جامعه مبنی بر توقف توسعه بازی به دلیل کاهش قیمت SQUAD، توسعه دهندگان گفتند که همه چیز همچنان در حال حرکت است، اما به نظر می رسد این نیز خبری نباشد. این بازی در ژانویه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دانلود داشت.

Superpower Squad اولین پروژه بلاک چین نیست که بدون دلیل موجهی نوسان قیمت بالایی را تجربه می کند. در ۱۴ آوریل، سهام اپراتور استخراج بیت کوین (BTC) مستقر در سنگاپور SAI.TECH در یک روز بیش از ۳۶۰ درصد افزایش یافت و پس از رسیدن به ۷.۴۲ دلار، بخش زیادی از سود خود را جبران کرد. مانند Superpower Squad، SAI.TECH هیچ اطلاعیه قابل توجهی را قبل یا بعد از نوسانات شدید قیمت انجام نداد.

رالی اسرارآمیز Superpower Squad در ۱۷ می (CoinMarketCap)نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا