اخبار ارز دیجیتال

حکم ریپل می تواند بازار گاوی جدید یا اضطراب بیشتری را ایجاد کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

SEC v. Ripple یک نبرد حقوقی برجسته است که نحوه برخورد دادگاه ها با ارزهای دیجیتال را مشخص می کند و قرار است به زودی حکم صادر شود.

در سه ماهه پایانی سال 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شکایتی را علیه آزمایشگاه های ریپل، مدیر عامل شرکت بردلی گارلینگ هاوس و یکی از بنیانگذاران کریستین آ. لارسن به راه انداخت. اتهامات: بیش از 1 میلیارد دلار در سال 2013 از طریق فروش ثبت نشده اوراق بهادار ادعایی XRP (XRP) به دست آورد.

پیامدهای انتخاب جسورانه ریپل برای به چالش کشیدن شکایت در دادگاه بسیار فراتر از شرکت است. این حکم می‌تواند به سنگ روزتا تبدیل شود تا مشخص کند که آیا سایر ارزهای دیجیتال اوراق بهادار محسوب می‌شوند یا خیر. پیروزی Ripple می‌تواند عصر جدیدی از پذیرش، سرمایه‌گذاری و اعتماد در دارایی‌های دیجیتال را ایجاد کند.

از سوی دیگر، ضرر می‌تواند مانع پذیرش جریان اصلی شود، SEC را وادار به پیگیری دعاوی مشابه، افزایش نوسانات بازار و خروج استعدادها از ایالات متحده کند.

مربوط: اتهامات SEC علیه Binance و Coinbase برای DeFi وحشتناک است

زمان این تصمیم بالقوه مهم با فصلی از بررسی دقیق توسط SEC به رهبری رئیس گری جنسلر همزمان است.

ریپل و XRP در چشم طوفان

ریپل، شرکت پرداخت XRP، رمز ارز دیجیتال را در سال 2013 معرفی کرد. XRP که برای تسهیل تراکنش های سریع و کم هزینه برون مرزی طراحی شده است، پتانسیل جایگزینی سیستم SWIFT موجود را دارد.

ریپل ارزش خود را در دنیای مالی با ایجاد مشارکت با موسسات برتر مانند American Express، Santander و MoneyGram تثبیت کرد و تنها در سال 2021 بیش از 10 میلیارد دلار تراکنش را پردازش کرد.

شکایت SEC حول فروش ثبت نشده XRP توسط ریپل، یک قرارداد سرمایه گذاری یا، بنا به تعریف، یک “اوراق بهادار” است. با این حال، دفاع ریپل استدلال می‌کند که XRP آزمون Howie، معیار قراردادهای سرمایه‌گذاری را رد نکرده است و بنابراین نمی‌توان آن را یک اوراق بهادار در نظر گرفت.

بنابراین، این دعوی بر این سوال ابدی استوار است: آیا XRP یک امنیت است؟

روی مقالات هینمن تمرکز کنید

اختلاف تلخ بین SEC و ریپل قرار است در ماه سپتامبر حل و فصل شود. تا آن زمان، توجه جامعه ریپل به 13 ژوئن معطوف شده است، زمانی که اسناد هینمن باز می شود، که می تواند تأثیر قابل توجهی بر حکم داشته باشد.

این اسناد به سخنرانی سال 2018 توسط کمیسر SEC ویلیام هینمن اشاره دارد که در آن او راهنمایی هایی را در مورد چگونگی تجزیه و تحلیل SEC ارائه کرد که آیا یک ارز دیجیتال خاص باید به عنوان یک امنیت در نظر گرفته شود. این راهنمایی در دعوی حقوقی ریپل مهم بود زیرا دفاع ریپل استدلال می‌کرد که اظهارات هینمن باعث سردرگمی شد و باعث شد شرکت‌کنندگان بازار، از جمله ریپل، باور کنند که XRP یک امنیت نیست.

در پی ناامیدی SEC برای مهر و موم کردن اسناد فوق در دسامبر 2022 و محافظت از آنها در برابر نظارت عمومی، ریپل معتقد است که این اسناد برای پیروزی آن بر تنظیم کننده ها بسیار مهم هستند.

قضاوت به چه معناست

این رقابت بین ریپل و SEC فراتر از آینده XRP است. این یک درام پرمخاطره است که می تواند لحظه ای تعیین کننده برای صنعت کریپتو باشد. در سال 2022، Gensler از SEC گفت: [cryptocurrencies] این نشان دهنده قصد تنظیم کننده برای بررسی دقیق دارایی های دیجیتالی بیشتر است.

تأثیرات به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند.

  • معرفی و نوآوری: پیروزی ریپل می تواند اعتماد مصرف کننده و سازمانی را به دارایی های دیجیتال افزایش دهد. این می تواند سرمایه گذاری در این زمینه را تحریک کند و شرکت ها را برای ایجاد محصولات و خدمات نوآورانه در یک چارچوب نظارتی روشن ترغیب کند. ضرر و زیان می تواند پذیرش جریان اصلی را مختل کند زیرا عدم اطمینان نظارتی همچنان تمایل شرکت کنندگان بالقوه را مختل می کند.
  • مجاز سابقه: یک برد برای ریپل می‌تواند استدلال آن را برای طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار تقویت کند و شفافیت قانونی بیشتر و پایه قوی‌تری برای رشد آینده به صنعت ارائه کند. اگر ریپل شکست بخورد، می تواند منجر به تحقیقات بیشتر SEC در مورد نقض احتمالی اوراق بهادار شود. در حال حاضر شاهد این روند با شکایت علیه کوین بیس، بایننس و بنیانگذار ترون، جاستین سان هستیم.
  • نوسانات بازار: یک برد ریپل می تواند اعتماد سرمایه گذاران را افزایش دهد و ارزش دارایی های دیجیتال را افزایش دهد، در حالی که ضرر می تواند باعث نوسانات بازار شود و منجر به فروش XRP و سایر دارایی های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار شود.
  • مهاجرت منابع انسانی: پیروزی SEC می‌تواند باعث خروج استعدادها از ایالات متحده به کشورهایی با مقررات واضح‌تر شود. این روند در حال حاضر قابل توجه است و ریپل خود فعالانه به دنبال یک جهش به جلو است.

پایان نزدیک است

جان دیتون، بنیانگذار CryptoLaw، از حامیان قوی ریپل در برابر SEC بوده است. او در مصاحبه ای در 3 ژوئن، 25 درصد احتمال داد که قاضی منطقه آنالیسا تورس به نفع ریپل رای دهد، و 50 درصد احتمال داد که حکم «طبقه متوسط» صادر شود. با این حال، با توجه به اینکه Binance و Coinbase اکنون در گیوتین SEC قرار دارند، ممکن است این پیش بینی ها نیاز به تجدید نظر داشته باشند.

Garlinghouse نسبت به این حکم خوشبین است، اما در نهایت توسط تنظیم کننده هایی که راهنمایی های متناقضی ارائه کردند، “خیانت” شد. این احساس در سراسر صنعت ارزهای دیجیتال ایالات متحده منعکس می شود.

مربوط: الیزابت وارن از پلیس می خواهد که در سال 2024 به خانه او بیاید

ایالات متحده مدت‌هاست که مقصدی برای استارت‌آپ‌های بلندپروازانه، خانه نوآوری‌های نوآورانه و یک رهبر جهانی در صنایع مختلف بوده است. با این حال، رویکرد ایالات متحده برای توسعه صنعت ارزهای دیجیتال با سوابق تاریخی ارائه یک محیط نظارتی حمایتی و ترویج رشد مغایرت دارد.

با توجه به اعتماد سرمایه گذاران، وضوح قانونی و تحرک استعدادهای جهانی در خطر بسیار بالا، دعوای SEC علیه ریپل نقطه عطفی است که می تواند آینده چشم انداز ارزهای دیجیتال ایالات متحده را شکل دهد. این یک نبرد است.

همیلتون کیتس مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Krayon Digital، ارائه دهنده کیف پول دارایی دیجیتال مبتنی بر MPC. قبل از ایجاد زیرساخت Web3 در Krayon، همیلتون پلتفرم یک را که یک پلتفرم مدیریت ثروت مستقر در لندن است، تأسیس کرد و در بانک HSBC و DVB کار می کرد. او دارای مدرک لیسانس است. او دارای مدرک دکترای فیزیک از امپریال کالج لندن است.

نتیجه می‌تواند دامن زدن به عصر جدیدی از نوآوری، تقویت پذیرش جریان اصلی دارایی‌های دیجیتال، یا ایجاد موجی از آشفتگی بازار، خواستار یک حوزه قضایی مطلوب‌تر با دستورالعمل‌های واضح‌تر برای ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده باشد. می‌تواند باعث خروج شرکت‌های ارزی شود. .

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Hamilton Keats

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا