🚨 اخبار ارز دیجیتال

ریپل به فرصت هایی برای تعمیر سیستم بسته خود چشم دوخته است

آزمایشگاه ریپل توکن XRP را بر روی یک سیستم متمرکز ساخته است. با این حال، با نزدیک شدن به پایان شکایت علیه ریپل، این شرکت ممکن است به سمت یک پلت فرم بازتر حرکت کند.

در ماه ژوئیه، یک قاضی آمریکایی حکم داد که توکن‌های XRP (XRP) ریپل لبز در صورت فروش به عموم در بازار ثانویه، اوراق بهادار نیستند. اگرچه کمیسیون بورس و اوراق بهادار قصد دارد نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند، اما جامعه گسترده تر ارزهای دیجیتال آن را پذیرفته است زیرا تجارت ارزهای دیجیتال در صرافی ها می تواند به طور بالقوه برچسب معاملات اوراق بهادار را دور بزند.

علیرغم این حکم، بازار ارزهای دیجیتال همچنان با عدم اطمینان گسترده مواجه است. ریپل مدت هاست که در این مبارزه قفل شده است، اما این پیروزی قانونی می تواند به عنوان یک تسکین نسبی عمل کند و به شرکت اجازه دهد تا درخشش سابق خود را دوباره احیا کند. این دعوای حقوقی لحظه ای عالی را برای شرکت رقم می زند تا صفحه یک فصل قدیمی را برگرداند و مسیر جدیدی را ترسیم کند که عصر جدیدی را آغاز خواهد کرد.

ریپل برای جایگزینی سیستم سنتی سوئیفت پرداخت های بین المللی طراحی شده است. و دلیل خوبی برای این کار وجود داشت. هرکسی که ناامیدی از پرداخت ۴۵ دلار برای حواله بین‌المللی و چهار روز انتظار برای رسیدن به گیرنده مورد نظر را تجربه کرده باشد، می‌تواند تأیید کند. Ripple یک محصول رمزنگاری است که با ارائه یک فرآیند سریع که از تاخیرهای آخر هفته یا تعطیلات رنج نمی برد و بدون هزینه های گزاف و غیرقابل پیش بینی مرتبط با نقل و انتقالات سوئیفت، صادقانه اکوسیستم مالی سنتی را منعکس می کند، یعنی هدف ایجاد سیستمی بود که می تواند آماده برای معاملات روزمره

مربوط: حکم ریپل می تواند باعث ایجاد یک بازار صعودی جدید یا حتی عدم اطمینان بیشتر شود

این هدف محصول شرکت را تعریف کرد و آنها را به انجام وظیفه دشوار ساخت یک پشته فناوری کامل از ابتدا سوق داد. با این حال، این یک کار دلهره آور بود. فراتر از چالش های فنی، فرآیندهای مختلف و زمینه های پیش بینی نشده اصطکاک وجود داشت، به ویژه در یک تجارت چند حوزه قضایی. این تلاش احتمالاً از تخمین های اولیه ریپل فراتر رفته و برای رسیدن به اهداف خود، تنظیمات و فداکاری ها را مجبور کرده است.

یکی از مصالحه های اصلی ریپل ایجاد یک ساختار متمرکز تر بود که اساساً با سایر پروژه های رمزنگاری متفاوت است. این تصمیم یک شمشیر دو لبه بود. اگرچه این پیکربندی در ابتدا تراکنش های سریع و اقتصادی را تسهیل می کرد، اما به طور ناخواسته از مشارکت جامعه توسعه دهندگان Web3 جلوگیری کرد. این انتخاب استراتژیک مشارکت شخصی را کاهش داد و محیطی کمتر جذاب ایجاد کرد.

ساختار متمرکز همچنین به طور طبیعی منجر به ایجاد یک سیستم بسته شد که اساساً مانع از ایجاد پایه برای لایه کاربردی ضروری ریپل شد. یک راه‌حل بسته به شما امکان می‌دهد تمام ارزش‌هایی را که ریپل ایجاد می‌کند، ثبت کنید، اما یک پلتفرم باز به شما امکان می‌دهد تمام ارزش‌هایی را که ریپل ایجاد می‌کند، ثبت کنید، همانطور که بیل گیتس گفت: «ارزش اقتصادی هر کسی که از ریپل استفاده می‌کند، با این حال، یک سیستم ایجاد می‌شود. که از ارزش شرکتی که آن را ایجاد کرده است بیشتر است.

ایجاد یک اکوسیستم واقعی، یک راه جایگزین و ترجیح داده شده برای اتصال به شبکه بلاک چین لایه ۱، به افراد و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا عمیقاً در برنده شدن پروتکل درگیر باشند و به جامعه اجازه رشد دهند. اعضای انجمن و پیروان به عنوان چراغ راهنما عمل می کنند، به طور مستمر شرکت کنندگان بیشتری را جذب می کنند و در نهایت یک پیشگویی خودشکوفایی برای ماموریت و رشد پروتکل ایجاد می کنند. و در حالی که Ripple ممکن است در حال حاضر ارزش ایجاد شده در اکوسیستم خود را با اعضای جامعه به اشتراک بگذارد، ارزش اقتصادی بیشتری را با گرفتن یک قطعه از یک پای بزرگتر بدست می آورد.

مربوط: وقت آن است که SEC با Coinbase و Ripple تسویه حساب کند

هنوز مشخص نیست که آیا چنین جامعه ای به طور قابل توجهی جهت و پویایی مبارزات حقوقی ریپل را تغییر خواهد داد یا خیر. با این وجود، واضح است که وقتی صحبت از راه‌اندازی بلاک‌چین‌های لایه ۱ می‌شود، مزایای آشکاری هم از نظر جنبه‌های تجاری و هم از نظر محصول وجود دارد، واقعیتی که توسط بسیاری از پروژه‌های موفق نشان داده شده است.

و تا آنجا که به ریپل مربوط می شود، برای تغییر مسیر بازی هیچ وقت دیر نیست. تعدادی از پروژه ها در دامنه Web3 سفری را در جهت افزایش تمرکز آغاز کردند و به تدریج به سازمان های مستقل غیرمتمرکز تبدیل شدند که کنترل را به جامعه واگذار کردند. به طور خاص، Cosmos پیشگام چارچوبی نوآورانه بود که به توسعه دهندگان پایه و اساس یک شبکه بلاک چین به هم پیوسته را ارائه داد که هنوز با سایر پلتفرم های مبتنی بر کیهان کار می کند. در حال حاضر، اتریوم با اکوسیستم لایه ۲ رو به رشد در حال رشد است. این یک توسعه غیرمنتظره است که انتقال سریع وجوه، آزمایش، توسعه اپلیکیشن جدید و آزمایش های دقیق را تسهیل می کند.

وقتی استارت‌آپ‌ها به دنبال همکاری با سازمان‌های معمولی یا محافظه‌کار هستند، ابهام مقرراتی بازدارنده است. ریپل اکنون از اطمینان خاصی برخوردار است که به نظر می رسد با این نهادهای سنتی شریک شود، دارایی خواهد بود.

با هر شانسی، آتش ریپل که یکی از اولین رویکردها را برای مقابله با مشکلات مالی در دنیای واقعی ارائه کرد، دوباره شعله ور خواهد شد. علاوه بر این، حرکت به سمت تمرکززدایی بیشتر در سراسر اکوسیستم ارزهای دیجیتال نسبتاً جهانی است. در هر صورت، نتیجه ریپل به فناوری و اکوسیستم آن بستگی دارد، که اکنون ریپل کنترل بیشتری روی آن دارد.

اریک چن یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Injective Labs. قبل از پیوستن به Injective، او یک محقق در Innovating Capital بود که بر استراتژی‌ها و پروتکل‌های معاملاتی تمرکز داشت. قبل از آن، او در آزمایشگاه بلاک چین دانشگاه نیویورک بود. اریک از سال ۲۰۱۷ در صنعت ارزهای دیجیتال کار می کند. اریک از دانشگاه نیویورک انصراف داد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Eric Chen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا