🚨 اخبار ارز دیجیتال

ریپل با بانک مرکزی کلمبیا برای کشف فناوری بلاک چین شریک می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این برنامه آزمایشی تا سال ۲۰۲۳ با هدف نشان دادن کاربرد بلاک چین به عموم اجرا خواهد شد.

بانک مرکزی کلمبیا، Banco Repubblica، با Peassist و Ripple برای اجرای آزمایشی فناوری بلاک چین در دفتر کل XRP شریک شده است.

وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات کلمبیا (MinTIC) بر این پروژه نظارت خواهد کرد که از پلتفرم ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اخیراً راه اندازی شده توسط ریپل استفاده می کند.

در این اطلاعیه که در ۱۵ ژوئن منتشر شد، آمده است که این آزمایشی تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت و هدف آن نشان دادن کاربرد این فناوری به عموم مردم است.

هدف از مرحله سوم آزمایش بلاک چین توسط MinTIC ارائه یک نگاه تعاملی و مشارکتی به این است که چگونه سرعت بی‌نظیر، مقیاس‌پذیری و شفافیت فناوری بلاک چین می‌تواند سیستم‌های پرداخت و مدیریت داده‌ها را متحول کند. این برنامه آموزش نهادهای عمومی ملی و محلی از طریق آزمایش های کاربردی کاربردی در دنیای واقعی.

پلت فرم CDBC دفتر کل XRP همچنین به عنوان پایه ای برای پروژه های آزمایشی مشابه در هنگ کنگ، بوتان، پالائو و مونته نگرو عمل خواهد کرد.

ادامه رشد ریپل در بحبوحه چالش های حقوقی مداوم ناشی از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در سال ۲۰۲۰ علیه این شرکت رخ می دهد.

SEC ادعا می کند که ریپل ۱.۳ میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده را در قالب توکن های XRP فروخته است. Ripple ادعا می کند که XRP یک امنیت نیست و SEC هیچ اخطار یا هشداری نداده است.

مربوط: دعوی SEC علیه ریپل: هر آنچه که باید بدانید

همانطور که کوین تلگراف اخیرا گزارش داده است، این شرکت همچنین ادعا می کند که ۲۰۰ میلیون دلار برای دفاع از خود در برابر دعاوی حقوقی هزینه کرده است. در حال حاضر هیچ پاسخ قطعی برای این سوال که دادگاه چه زمانی به پایان می رسد وجود ندارد، اما به طور گسترده ای اعتقاد بر این است که انتشار به اصطلاح “Hinman Papers” می تواند بر بقیه روند رسیدگی تاثیر بگذارد.

اسناد هینمن به ارتباطات داخلی SEC مربوط به سخنرانی در سال ۲۰۱۸ توسط ویلیام هینمن، مدیر سابق بخش مالی شرکت SEC اشاره دارد. هینمن در سخنرانی خود گفت که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) می توانند به عنوان اوراق بهادار شروع شوند، اما اگر به اندازه کافی غیرمتمرکز شوند، می توانند بعداً به کالا تبدیل شوند. من نظر دادم که وجود دارد

طبق یک یادداشت داخلی SEC، در آن زمان، کمیته نگران بود که اظهارات هینمن می‌تواند «گرفتن موضع متفاوت در مورد اتر را برای SEC در آینده دشوار کند».

سخنرانی هیمن قبل از شکایت SEC علیه ریپل انجام شد و مستقیماً به XRP اشاره نکرد، اما کارشناسان فهمیدند که حتی SEC نیز در مورد مدیریت خود با ارزهای دیجیتال سردرگمی دارد.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا