اخبار ارز دیجیتال

پروژه ریپل و مونته نگرو برای ارز دیجیتال نامشخص


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این معامله که در ژانویه اعلام شد، می تواند برای کشورهایی که در حال حاضر از یورو استفاده می کنند، یک ارز دیجیتال ایجاد کند.

بانک مرکزی مونته نگرو در 11 آوریل اعلام کرد که توافق نامه ای را با ریپل برای توسعه استراتژی و برنامه آزمایشی برای ارز دیجیتال مونته نگرو در قالب ارز دیجیتال بانک مرکزی یا استیبل کوین امضا کرده است. این کشور بخشی از منطقه یورو نیست، اما از زمان معرفی آن در سال 2002، از یورو به عنوان واحد پول خود استفاده کرده است.

جیمز والیس، معاون معاملات بانک مرکزی RippleX و CBDC، در مصاحبه ای کتبی با کوین تلگراف گفت: «جزئیات در اواخر سال فاش خواهد شد. این پروژه چندین مرحله را طی خواهد کرد، از جمله شناسایی تجاری سازی یک ارز دیجیتال یا استیبل کوین ملی.

والیس اشاره کرد که یک مرحله سندباکس برای ارزهای دیجیتال آینده برنامه ریزی شده است تا «در شرایط کنترل شده در گردش باشند». […] برای تعیین موارد استفاده، عوامل کلیدی موفقیت و جدول زمانی، با بانک های مرکزی همکاری نزدیک داشته باشید. وی افزود: این پروژه در ماه جاری آغاز می شود.

مرتبط: مونته نگرو Vitalik را به عنوان بخشی از طرحی برای تبلیغ آن به عنوان یک مرکز بلاک چین شهروند کرده است.

راج چوگیچ، رئیس بانک مرکزی مونته نگرو در بیانیه ای گفت که بانک مرکزی با دولت ها و دانشگاه ها همکاری خواهد کرد تا پتانسیل CBDC یا استیبل کوین های ملی را از نظر در دسترس بودن، امنیت و ایمنی ابزارهای پرداخت الکترونیکی گسترش دهد. مزایا و خطرات را تجزیه و تحلیل کند. از معین ، کارایی، انطباق با مقررات و از همه مهمتر، حفاظت از حقوق و حریم خصوصی کاربر نهایی. ‘ او اضافه کرد:

بانک مرکزی مونته نگرو به عنوان یک بانک مرکزی متعهد به پیروی از روندهای بانکداری ملی مدرن، فعالانه حفظ یک سیستم مالی کارآمد را تضمین می کند.

نخست وزیر مونته نگرو دوریتان آبازوویچ برای اولین بار در ماه ژانویه در توییتی از مجمع جهانی اقتصاد داووس، قرارداد آتی ریپل و بانک مرکزی مونته نگرو را فاش کرد.

ریپل ماه هاست که در حال تبلیغ در فضای CBDC است. والیس گفت که این شرکت “پروژه های CBDC متعددی در سرتاسر جهان در دست اجرا دارد و با ده ها بانک مرکزی در سراسر جهان در حال گفتگو است.”

مجله: ایردراپ 180 میلیون یوان دیجیتال چین، ویرانی ترکیه، CBDC لائوس: آسیا اکسپرسنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا