اخبار ارز دیجیتال

وکیل ریپل از SEC به دلیل استدلال قانونی مضحک انتقاد می کند

فهرست

  • استدلال شبکه SEC
  • دیدگاه های مختلف در مورد دارایی های دیجیتال

استوارت آلدروتی، مشاور ارشد ریپل، بار دیگر انتقاد کرد رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دارایی های دیجیتال.

آلدروتی با استناد به پرونده تاریخی هاوی، استدلال کرد که موضع فعلی SEC در مورد دارایی‌های رمزنگاری شده آنقدر با قانون تعیین‌شده متفاوت است که در حد پوچ است.

این دیدگاه در پاسخ به یک بحث شفاهی اخیر که در آن SEC سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری شده را با سرمایه‌گذاری در «اکوسیستم نارنجی» مقایسه می‌کند، آمده است. آلدروتی استدلال می کرد که این دیدگاه در زمان های قبلی رد می شد.

استدلال شبکه SEC

موضع SEC این است که توکن‌های ارزهای دیجیتال نه تنها کلکسیونی هستند، بلکه کلیدهای یک شرکت تجاری زیربنایی، به‌ویژه شبکه یا اکوسیستمی هستند که آنها نمایندگی می‌کنند.

این دیدگاه در طول بحث شفاهی Coinbase تکرار شد و وکیل SEC بر ماهیت سرمایه گذاری این توکن ها تأکید کرد.

خریداران فقط در حال خرید یک دارایی دیجیتال نیستند. آنها کسب و کار و شبکه مورد نیاز آن را با این انتظار می خرند که ارزش سرمایه گذاری آنها با موفقیت شبکه افزایش یابد.

دیدگاه های مختلف در مورد دارایی های دیجیتال

در پاسخ، Coinbase صرافی ارزهای دیجیتال با ادعاهای SEC در یک نبرد حقوقی که پتانسیل ایجاد یک سابقه برای صنعت را دارد، مقابله کرده است.

موضع شرکت این است که توکن‌های دیجیتال، مانند شوق Beanie Babies در دهه ۹۰، بیشتر شبیه به کلکسیون هستند تا اوراق بهادار و بنابراین نباید مشمول چارچوب قانونی مشابه قراردادهای سرمایه‌گذاری سنتی مانند سهام یا اوراق قرضه باشند.

با این حال، SEC استدلال می کند که خرید توکن های رمزنگاری به منزله سرمایه گذاری در شرکت ناشر است و بنابراین در محدوده قانون اوراق بهادار قرار می گیرد.

در حالی که قاضی کاترین پولک فایلا در مورد استدلال های ارائه شده در طول یک جلسه طولانی بحث می کند، منتظر نتیجه این اختلاف است. انتظار می رود تصمیم آن عاملی تعیین کننده در تعیین صلاحیت SEC بر صنعت کریپتو باشد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا