🚨 اخبار ارز دیجیتال

ریپل هک: بیانیه های مهم مدیر ارشد فناوری ریپل

تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

شرکت امنیتی بلاک چین، Hacken، دیروز پس از افشای جزئیات تحقیقات خود در مورد هک اخیر که ۲۱۳ میلیون XRP به ارزش تقریبی ۱۱۲.۵ میلیون دلار از کیف پول کریس لارسن، یکی از بنیانگذاران ریپل استخراج شد، گمانه زنی های جدیدی را برانگیخت.

پس از این حمله، وجوه موجود در کیف پول توقیف شده ابتدا به هشت کیف پول مختلف منتقل شد و سپس به صرافی های مرکزی راه یافت.

هکن در تحقیقات خود نشان داد که یکی از کیف پول‌ها، آدرس جدیدی که در یک تراکنش ۶۴ میلیون دلاری دخیل است، مستقیماً به مجموعه‌ای از آدرس‌های XRP مرتبط است و برخی از تراکنش‌های خروجی و ورودی آن‌ها را به هم متصل می‌کنند.

هکن در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که دو کیف پول مرتبط با کیف پول مجاز XRP نقش کلیدی در هک بازی داشتند.

هکن خاطرنشان کرد که در میان آدرس‌های صرافی، یکی از آدرس‌های کراکن (rLHzPsX6oXkzU2qL12kHCH8G8cnZv1rBJh) برجسته بود و ادعا کرد که از این آدرس برای انتقال وجوه استفاده شده است. همچنین فرض بر این است که کیف پول مورد استفاده در هک، با توجه به تعاملات آن با کیف پول Kraken در سال ۲۰۲۰، پیوندهای دیرینه ای با XRP دارد.

این خط توجه مدیر ارشد فناوری ریپل را به خود جلب کرد دیوید شوارتزکراکن با استفاده از این فرصت، بیانیه مهمی را در رابطه با کیف پول خود بیان کرد.

شوارتز محققان Hacken را به دلیل عدم اطلاع از نحوه عملکرد XRP Ledger مورد سرزنش قرار داد و خاطرنشان کرد که تمام سپرده های XRP به Kraken به یک کیف پول می رود. در این مورد، آدرس Kraken “rLHzPsX6oXkzU2qL12kHCH8G8cnZv1rBJh” مشخص شده توسط Hacken، “تنها” آدرس سپرده XRP Kraken است.

وب‌سایت پشتیبانی Kraken این روایت را تأیید می‌کند و بیان می‌کند که همه حساب‌های Kraken یک آدرس سپرده XRP را به اشتراک می‌گذارند: rLHzPsX6oXkzU2qL12kHCH8G8cnZv1rBJh، بنابراین نیاز به یک برچسب مقصد منحصر به فرد و اجباری است. از این تگ مقصد برای تعیین اینکه واریز به کدام حساب و به کدام حساب واریز شود استفاده می شود.

به گفته توماس سیلکجائر، رئیس بخش تجزیه و تحلیل و انطباق در بنیاد XRP Ledger، استفاده کراکن از یک آدرس سپرده XRP از سال ۲۰۱۴ وجود داشته است. او خاطرنشان کرد که در این سناریو، تحقیقات Hacken به برچسب‌های هدف استفاده مجدد می‌پردازد. اشاره گر نامعتبر خواهد بود.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا