اخبار ارز دیجیتال

افکت ریپل؟ Stellar (XLM) با افزایش قیمت XRP پیش می رود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

XLM بیشترین خرید بیش از حد خود را از آوریل ۲۰۲۱ انجام داده است و خطر کاهش ۳۰ درصدی قیمت تا سپتامبر را افزایش داده است.

Stellar (XLM) از پیروزی جزئی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خوشحال است که تقریباً ۶۰ درصد از زمان صدور حکم دادگاه در ۱۳ جولای افزایش یافته است.

XRP دوباره افزایش قیمت XLM را تسریع می کند

قیمت XLM از ۱۳ جولای، زمانی که یک قاضی فدرال حکم داد که فروش XRP در مبادلات عمومی قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را نقض نمی کند، بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است. با این حال، این توکن حدود ۲۰ درصد از بالاترین سطح محلی خود ۰.۱۹۵ دلار کاهش یافته است و در ۲۳ جولای در حدود ۰.۱۵۴ دلار معامله می شود.

نمودار روزانه XLM/USD. منبع: TradingView

دوره افزایش قیمت XLM با همبستگی مثبت رو به رشد توکن با XRP در بازه زمانی روزانه همراه است. از ۲۳ ژوئیه، همبستگی بین این دو دارایی ۰.۹۵ بود که نشان می دهد آنها تقریباً در پشت سر هم حرکت می کنند.

ضریب همبستگی روزانه بین XRP/USD و XLM/USD. منبع: TradingView

با توجه به اینکه Stellar یک پروژه پرداخت مستقل بلاک چین است که توسط یکی از بنیانگذاران ریپل، جد مک کالب تأسیس شده است، روند قیمت در بازارهای XLM و XRP معمولاً منعکس کننده یکدیگر است. به عنوان مثال، از زمان پیروزی ریپل، قیمت XRP نیز حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

با این حال، قیمت XRP در معرض خطر سقوط حدود ۴۰ درصدی تا سپتامبر قرار دارد و XLM احتمالاً با استرس نزولی مشابهی مواجه خواهد شد.

XLM بیشترین خرید بیش از حد از آوریل ۲۰۲۱ است

از نقطه نظر فنی، آخرین افزایش قیمت XLM، شاخص قدرت نسبی هفتگی بازار (RSI) را به بالاترین حد خرید از آوریل ۲۰۲۱ رسانده است.

مرتبط: قیمت XRP به دنبال فرصت صعودی جدید برای حرکت به بالای ۱ دلار است

در ۲۳ جولای، RSI هفتگی XLM حدود ۷۲.۵ بود. علاوه بر این، این توکن نزدیک به نقطه تلاقی مقاومت قوی متشکل از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (EMA 200 هفته ای، موج آبی) و یک خط افقی (بنفش) نزدیک به ۰.۱۶۴ دلار معامله می شود.

نمودار قیمت هفتگی XLM/USD. منبع: TradingView

این شاخص‌ها این احتمال را افزایش می‌دهند که XLM در هفته‌های آتی دچار یک اصلاح شدید قیمت شود.

در این سناریوی نزولی، قیمت XLM ممکن است تا ماه سپتامبر به سمت متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (موج قرمز) نزدیک به ۰.۱۱۱ دلار سقوط کند که ۳۰ درصد از سطح قیمت فعلی افت می کند.

این سطح همچنین با پشتیبانی از XLM در طول جلسات از مه تا نوامبر ۲۰۲۲ مطابقت دارد.

نمودار قیمت هفتگی XLM/USD. منبع: TradingView

در مقابل، بسته شدن قاطع بالاتر از نقطه اتصال مقاومتی می‌تواند شاهد افزایش ۴۵ درصدی XLM/USD نسبت به سطح قیمت فعلی تا سپتامبر باشد و آن را به سمت ۰.۲۲ دلار سوق دهد. این سطح از ژوئن ۲۰۲۱ تا آوریل ۲۰۲۲ به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا