اخبار ارز دیجیتال

افکت ریپل؟ Stellar (XLM) با افزایش قیمت XRP پیش می رود

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

XLM بیشترین خرید بیش از حد خود را از آوریل 2021 انجام داده است و خطر کاهش 30 درصدی قیمت تا سپتامبر را افزایش داده است.

Stellar (XLM) از پیروزی جزئی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خوشحال است که تقریباً 60 درصد از زمان صدور حکم دادگاه در 13 جولای افزایش یافته است.

XRP دوباره افزایش قیمت XLM را تسریع می کند

قیمت XLM از 13 جولای، زمانی که یک قاضی فدرال حکم داد که فروش XRP در مبادلات عمومی قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را نقض نمی کند، بیش از 60 درصد افزایش یافته است. با این حال، این توکن حدود 20 درصد از بالاترین سطح محلی خود 0.195 دلار کاهش یافته است و در 23 جولای در حدود 0.154 دلار معامله می شود.

نمودار روزانه XLM/USD. منبع: TradingView

دوره افزایش قیمت XLM با همبستگی مثبت رو به رشد توکن با XRP در بازه زمانی روزانه همراه است. از 23 ژوئیه، همبستگی بین این دو دارایی 0.95 بود که نشان می دهد آنها تقریباً در پشت سر هم حرکت می کنند.

ضریب همبستگی روزانه بین XRP/USD و XLM/USD. منبع: TradingView

با توجه به اینکه Stellar یک پروژه پرداخت مستقل بلاک چین است که توسط یکی از بنیانگذاران ریپل، جد مک کالب تأسیس شده است، روند قیمت در بازارهای XLM و XRP معمولاً منعکس کننده یکدیگر است. به عنوان مثال، از زمان پیروزی ریپل، قیمت XRP نیز حدود 60 درصد افزایش یافته است.

با این حال، قیمت XRP در معرض خطر سقوط حدود 40 درصدی تا سپتامبر قرار دارد و XLM احتمالاً با استرس نزولی مشابهی مواجه خواهد شد.

XLM بیشترین خرید بیش از حد از آوریل 2021 است

از نقطه نظر فنی، آخرین افزایش قیمت XLM، شاخص قدرت نسبی هفتگی بازار (RSI) را به بالاترین حد خرید از آوریل 2021 رسانده است.

مرتبط: قیمت XRP به دنبال فرصت صعودی جدید برای حرکت به بالای 1 دلار است

در 23 جولای، RSI هفتگی XLM حدود 72.5 بود. علاوه بر این، این توکن نزدیک به نقطه تلاقی مقاومت قوی متشکل از میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA 200 هفته ای، موج آبی) و یک خط افقی (بنفش) نزدیک به 0.164 دلار معامله می شود.

نمودار قیمت هفتگی XLM/USD. منبع: TradingView

این شاخص‌ها این احتمال را افزایش می‌دهند که XLM در هفته‌های آتی دچار یک اصلاح شدید قیمت شود.

در این سناریوی نزولی، قیمت XLM ممکن است تا ماه سپتامبر به سمت متحرک نمایی 50 هفته ای (موج قرمز) نزدیک به 0.111 دلار سقوط کند که 30 درصد از سطح قیمت فعلی افت می کند.

این سطح همچنین با پشتیبانی از XLM در طول جلسات از مه تا نوامبر 2022 مطابقت دارد.

نمودار قیمت هفتگی XLM/USD. منبع: TradingView

در مقابل، بسته شدن قاطع بالاتر از نقطه اتصال مقاومتی می‌تواند شاهد افزایش 45 درصدی XLM/USD نسبت به سطح قیمت فعلی تا سپتامبر باشد و آن را به سمت 0.22 دلار سوق دهد. این سطح از ژوئن 2021 تا آوریل 2022 به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا