اخبار ارز دیجیتال

مسئول سابق SEC می گوید تصمیم ریپل از بسیاری جهات شرم آور است

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته جان رید استارک، وکیل سابق اجرای SEC، حکم به نفع آزمایشگاه ریپل “مخاطره آمیز” است.

جان رید استارک، مقام سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در تحلیل لینکدین خود، به حکم اخیر در پرونده آزمایشگاه ریپل اعتراض کرد و گفت که این تصمیم “در چندین جبهه مشکل ساز” است.

استارک در 13 ژوئیه با بررسی حکم SEC به نفع ریپل در دادخواستی که توسط SEC ارائه شده بود، گفت که توکن XRP (XRP) ریپل یک امنیت در سال 2020 است. این حکم رای قاضی آنالیسا تورس آن روز را لغو کرد.

رای قاضی تورس می گوید که توکن XRP زمانی که به سرمایه گذاران نهادی فروخته می شود یک امنیت است، اما در “فروش برنامه ای” نیست. [public sales] انواع دیگر فروش مانند توزیع توکن به کارکنان. ریپل همچنین با جریمه هایی به دلیل تخلفات ادعایی، و همچنین ابطال یک سرمایه گذار نهادی که گفته می شود در فروش 720 میلیون دلاری دست داشته است، مواجه است.

قاضی تورس در حکم خود گفت که سرمایه گذاران نهادی “به طور منطقی انتظار داشتند که ریپل از سرمایه حاصل از فروش برای بهبود اکوسیستم XRP استفاده کند و در نتیجه قیمت XRP را افزایش دهد.” ، استدلال کرد که سرمایه گذارانی که از صرافی ها برای خرید توکن های XRP استفاده می کنند “ممکن است چنین باشند. ” ما نمی توانیم به طور منطقی انتظار مشابهی داشته باشیم. ”

برای استارک، این تصمیم «طبقه‌ای از شبه اوراق بهادار را ایجاد می‌کند که بر اساس پیچیدگی سرمایه‌گذاران در خرید توکن‌ها تبعیض قائل می‌شوند».

“در مورد ریپل، دقیقاً همان نشانه ممکن است یک اوراق بهادار باشد یا نباشد. و هرچه ناآگاهی و کوری عمدی توسط سرمایه گذاران خرد بیشتر باشد، حمایت کمتری از آنها دریافت می شود.” و افشای کمتری در مورد توکن وجود خواهد داشت. مسئولیت صادرکننده توکن کاهش می یابد. نمی تواند درست باشد ”

استارک همچنین خاطرنشان کرد که به نظر می رسد این استدلال با اصول حمایت از سرمایه گذار مغایرت دارد و خاطرنشان کرد که سطح حمایت سرمایه گذار نباید تحت تأثیر این باشد که آیا مطالب مربوط به خرید دارایی را انجام می دهند یا خیر. “قانون اوراق بهادار به طور خاص برای حمایت از سرمایه گذاران خرد بر اساس این ایده طراحی شده است که آنها نمی توانند از عهده خودشان برآیند. […]. استارک گفت: تصمیم ریپل این تصور را در ذهنش تغییر می دهد.

از نظر آقای استارک، که بیش از 18 سال در بخش اجرای SEC وکیل بوده است، “حکم نامطمئن است، احتمالاً قابل تجدید نظر (رسیدگی) است و احتمالاً لغو خواهد شد.”

نکته اصلی این است که موجودی کالا همیشه موجودی است و هرگز به “غیر موجودی” تبدیل نمی شود. بنابراین، به نظر من، SEC نسبت به حکم ریپل به بخش دوم اعتراض خواهد کرد، که احکام دادگاه منطقه مربوط به “فروش برنامه‌ای” و “فروش متفرقه” را لغو خواهد کرد.”

حکم قاضی تورس به عنوان یک پیروزی توسط جامعه ارزهای دیجیتال و ریپل دریافت شد. براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل این شرکت، در مصاحبه اخیر خود گفت که SEC ممکن است قبل از اینکه فرصتی برای تجدید نظر در مورد این تصمیم بگیرد، با یک روند طولانی مواجه شود. علاوه بر این، Garlinghouse تصمیم فروش نهادی را «حداقل بخش» دادخواست خواند و گفت که درخواست تجدیدنظر SEC از تصمیم خرده‌فروشی تنها حکم تورس را تقویت می‌کند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا