اخبار ارز دیجیتال

Ripple CTO تئوری های توطئه XRP را از ChatGPT خاموش می کند

چت ربات هوش مصنوعی توسط مدیر ارشد فناوری این شرکت مورد تمسخر قرار گرفته و ادعا می کند که می تواند به طور مخفیانه بلاک چین را از طریق یک درب پشتی نامشخص در کد شبکه کنترل کند.

مدیر ارشد فناوری ریپل به تئوری توطئه ای که توسط ابزار هوش مصنوعی (AI) ChatGPT ایجاد شده بود، پاسخ داد که ادعا می کند XRP Ledger (XRPL) مخفیانه توسط ریپل کنترل می شود.

با توجه به توییتر در ۳ دسامبر، نخ کاربر Stefan Huber به یک سری سوالات در مورد تمرکززدایی XRP Ledger ریپل پاسخ داد و گفت که ربات‌های ChatGPT به مردم اجازه می‌دهند در مدیریت بلاک چین شرکت کنند در حالی که ریپل “کنترل نهایی” XRPL را در اختیار دارد.

در پاسخ به این سوال که چگونه این کار بدون توافق شرکت‌کنندگان و انتشار کد امکان‌پذیر است، هوش مصنوعی گفت که ممکن است ریپل «توانایی‌هایی داشته باشد که به طور کامل در کد منبع عمومی افشا نشده است». من ادعا کردم.

در نقطه‌ای، هوش مصنوعی گفت که «قدرت تصمیم‌گیری نهایی» XRPL «هنوز در اختیار آزمایشگاه‌های ریپل است» و اشاره کرد که «شرکت می‌تواند بدون حمایت اکثریت شرکت‌کنندگان شبکه تغییر کند.» را می‌توان اضافه کرد.

او همچنین XRPL را با بیت کوین (BTC) مقایسه می کند و بیان می کند که بیت کوین واقعاً غیرمتمرکز است.

با این حال، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، منطق ربات را زیر سوال برد و گفت که از آنجایی که ریپل نمی تواند شبکه بیت کوین را حتی از روی کد خود شناسایی کند، از این منطق برای کنترل مخفیانه شبکه بیت کوین استفاده می کند. ادعا می شود که قابل کنترل است.

همچنین نشان داده شد که ربات ها در تعاملات خود با خود تناقض دارند. [XRPL] این با بیانیه ای که XRPL به صورت مرکزی مدیریت می شود در تضاد است.

مربوط: پرونده های Ripple بایگانی نهایی با SEC به عنوان دعوای تاریخی به پایان نزدیک می شود

ChatGPT یک ابزار چت بات است که توسط شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی OpenAI ایجاد شده است و برای تعامل “مکالمه” و پاسخ تقریباً به هر سؤالی که کاربر می پرسد طراحی شده است. همچنین می توانید کارهایی مانند نوشتن و آزمایش قراردادهای هوشمند را انجام دهید.

طبق گفته OpenAI، هوش مصنوعی بر روی “مقدار وسیعی از داده های نوشته شده توسط انسان از اینترنت، از جمله مکالمات” آموزش دیده است، و به همین دلیل، برخی از پاسخ های ربات “نادرست، غیرواقعی” هستند، هشدار داده شده است که گاهی اوقات می تواند گمراه کننده باشد.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، در جریان انتشار ۳۰ نوامبر گفت که این یک “نسخه نمایشی اولیه” و “یک انتشار بسیار تحقیقاتی” بود. بر اساس داده های ۵ دسامبر، این ابزار قبلاً توسط بیش از ۱ میلیون کاربر استفاده شده است. توییت توسط آلتمن

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم نیز در توییتی در ۴ دسامبر به چت ربات‌های هوش مصنوعی اشاره کرد و اظهار داشت که ایده «عاری از تعصبات انسانی» احتمالاً به سخت‌ترین پایان رسیده است.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا