اخبار ارز دیجیتال

بیانیه ریپل CTO در دفاع از هوش مصنوعی منبع باز

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل و یکی از بنیانگذاران XRP Ledger، از شبکه رسانه اجتماعی X/Twitter برای پاسخ به ایده ممنوعیت محصولات AI منبع باز استفاده کرد.

ریپل CTO با تحلیل مقاله‌ای که اخیراً توسط مجله فناوری IEEE Spectrum منتشر شده است، نظرات انتقادی خود را در مورد این موضوع بیان کرد و نظرات خود را در مورد اینکه چگونه نقش تمرکززدایی در زمینه هوش مصنوعی را می‌بیند، به اشتراک گذاشت.

ریپل CTO پاسخ داد: “هوش مصنوعی منبع باز خطرناک است”

دیوید شوارتز به طبق منطق آنها، بقیه مردم فقط باید به «ابزارهایی که از هر چیزی که نخبگان تصمیم گرفته اند اشتباه است و نمی توانند فرضیات اجتماعی را به چالش بکشند، بی بهره باشند» دسترسی داشته باشند.

این مقاله از نسخه‌های «بدون سانسور» سیستم‌های هوش مصنوعی که پس از نسخه‌هایی با «ویژگی‌های امنیتی» منتشر شده‌اند، شکایت می‌کند و شوارتز در این باره اظهار داشت که این مقاله به‌طور ماهرانه اصرار دارد که کاربران عادی نباید به «ابزارهایی که می‌توانند بر کاربران غلبه کنند» دسترسی داشته باشند. استدلال‌هایی که از تصمیم دیگران حمایت می‌کنند، اشتباه هستند.»

بیانیه بنیانگذار Dogecoin در مورد هوش مصنوعی

با شروع سال جدید ۲۰۲۴، بیلی مارکوس، که ۱۰ سال پیش با جکسون پالمر ارز دیجیتال میم اصلی Dogecoin را ایجاد کرد، توییتی با مضمون هوش مصنوعی منتشر کرد که در آن به تشریح کارهایی که بسیاری از مردم احتمالاً امسال انجام خواهند داد. در تلاش برای تسلط بر فرصت های جدید ارائه شده توسط ابزارهای هوش مصنوعی.

او به طور خاص در مورد “تصمیمات سال نو ۲۰۲۴” صحبت کرد، که شامل برخی چیزهای شوخی و جدی برای یادگیری با کمک هوش مصنوعی است، مانند یادگیری رانندگی، یادگیری کدنویسی، یادگیری وکیل شدن/دانشمند داده/حسابدار/ نویسنده کتاب /فیلمنامه نویس/نوازنده.

از نظر تئوری می توان با دادن دستورات لازم به هوش مصنوعی مانند ChatGPT که با متون کار می کند به همه این موارد دست یافت.

ایلان ماسک همچنین دیدگاه خوش بینانه خود را در مورد آینده هوش مصنوعی و آنچه که می تواند برای بشریت انجام دهد به اشتراک گذاشت. در مصاحبه اخیر، این غول فناوری خاطرنشان کرد که بشریت کمتر از سه سال با هوش مصنوعی فاصله دارد که بتواند رمان هایی در سطح جی کی رولینگ بنویسد، فیزیک جدید را کشف کند و به طور کلی در همه چیزهایی که انسان ها در حال حاضر در آن مهارت دارند، بهتر شود.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا