اخبار ارز دیجیتال

Ripple CTO از بحث SEC با Tesla Twist پشتیبانی می کند

در یک پست اخیر در رسانه های اجتماعی، مدیر ارشد فناوری ریپل (CTO) دیوید شوارتز در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل شکست ایلان ماسک در تسلا انتقاد کرد. شوارتز در توییت خود رویکرد SEC در تعیین اوراق بهادار را به سخره گرفت و از اظهارنظر اخیر ماسک در مورد افزایش ارزش تسلا استفاده کرد.

شوخی مدیر ارشد فناوری ریپل حول مفهوم قدردانی مورد انتظار تسلا بود که با معیارهای SEC برای شناسایی اوراق بهادار ثبت نشده در تناقض بود. شوارتز با طنز این سوال را مطرح کرد که چرا با توجه به دورنمای سودآوری احتمالی شرکت، وضعیت تسلا تحت بررسی SEC قرار نمی گیرد.

شوخی شوارتز هر چقدر هم که سبک دل باشد، از زمینه حقوقی عمیق تری برخوردار است. او به آزمون هاوی اشاره می کند، چارچوبی که توسط دادگاه عالی ایالات متحده برای تعیین طبقه بندی قراردادهای سرمایه گذاری ایجاد شده است. این آزمون عواملی مانند سرمایه گذاری پول، انتظار سود، سرمایه گذاری مشترک و اتکا به تلاش دیگران را ارزیابی می کند. این ابزار مهمی است که اغلب در بحث های پیرامون مقررات اوراق بهادار به آن اشاره می شود.

ریپل، XRP و هاوی

جالب توجه است که آزمون هاوی برای شوارتز و رابطه او با ریپل، شرکتی که درگیر اختلافات حقوقی با SEC بر سر طبقه بندی ارز دیجیتال XRP است، اهمیت خاصی دارد. SEC استدلال کرد که XRP معیارهای اوراق بهادار را برآورده می کند، که منجر به اقدام قانونی علیه ریپل و مدیران آن شد.

کنکاش ظریف شوارتز در SEC به طرز ماهرانه‌ای رویدادهای جاری مربوط به تسلا و مسائل نظارتی گسترده‌تر پیش روی صنعت ارزهای دیجیتال را به هم می‌پیوندد. همانطور که بحث در مورد مقررات اوراق بهادار در حال تکامل است، رویکرد شوارتز طنز آمیز دنیای متقاطع مالی، فناوری و مقررات را تداعی می کند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا