🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر ارشد فناوری ریپل توضیح می دهد که چرا این ایده توکن رابینهود خوب نیست

بلاک چین XRP Ledger اخیراً تغییر جدیدی به نام Clawback (XLS-39) را ادغام کرده است که به صادرکنندگان این امکان را می دهد تا توکن های توزیع شده در حساب ها را بازخرید کنند. در حالی که این به‌روزرسانی بحث‌های مختلفی را در جامعه XRPL به راه انداخته است، یک بحث قابل توجه حول مفهوم “tokenomics با قابلیت Paw” است که توسط مهندس نرم‌افزار ارشد Ripple، نیل هارتنر پیشنهاد شده است.

هارتنر ایجاد یک توکن رابینهود (RHD) را پیشنهاد کرد که توکن‌ها را در فواصل زمانی تصادفی از ۱۰ درصد بالای دارندگان به ۹۰ درصد پایین توزیع می‌کند. با این حال، مدیر ارشد فناوری Ripple و یکی از خالقان XRP Ledger، دیوید شوارتز، نسبت به این ایده ابراز تردید کرد و به طعنه گفت: “من این ایده را دوست دارم.”

ویتس ویند، توسعه‌دهنده XRPL، علاوه بر این گفتمان، لزوم انباشت مقادیر زیادی از چنین توکن‌هایی را زیر سوال برد و با اخلاق رابین هود افسانه‌ای مشابهت داشت. Wind اشاره کرد که یک توکن واقعی رابین هود، درست مانند نامش، ذاتاً برای کاربرانش ارزش دارد و نیاز به انباشته شدن بیش از حد را از بین می برد.

شوارتز احساسات Wind را تکرار کرد و پیشنهاد کرد افرادی که می‌خواهند مقدار قابل توجهی از توکن‌ها را در اختیار داشته باشند، می‌توانند به راحتی آنها را در چندین حساب توزیع کنند، بنابراین مکانیسم پیشنهادی بازخرید را دور می‌زنند.

اساساً، بحث پیرامون امکان‌سنجی و مطلوبیت پیشنهاد هارتنر بر سؤالات گسترده‌تری در مورد اثربخشی و عملی بودن اجرای مکانیسم‌های بازخرید در اکوسیستم‌های رمزی تأکید می‌کند.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری Ripple، کاستی‌های مفهوم توکن رابین‌هود را توضیح داد، و پتانسیل کاربران را برای بازی کردن با سیستم و نیاز اساسی توکن‌ها برای جلب ارزش ذاتی آنها برجسته کرد.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا