🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر ارشد فناوری Ripple چارلز هاسکینسون را به دلیل “مورد علاقه” ETH SEC مورد انتقاد قرار داد.

جامعه ریپل و بنیانگذاران کاردانو بر سر تعریف فساد در زمینه رسوایی ETHgate با هم درگیر شدند.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، نظرات بنیانگذار Cardano را در مورد انگیزه های احتمالی پشت تصمیم تنظیم کننده های ایالات متحده مبنی بر اینکه اتر (ETH) یک امنیت نیست، رد کرده است.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، در جلسه AMA در ۸ اکتبر به نظریه بسیار مورد بحث ETHgate پرداخت و تاکید کرد که اقدامات دولت در مورد فساد نیست.

ETHgate یک تئوری توطئه است که ادعا می کند اتریوم یک مجوز رایگان از رگولاتورهای ایالات متحده، به ویژه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دریافت کرده است، که مدت هاست معتقد است که ETH یک اوراق بهادار نیست. من بارها این موضع را اتخاذ کرده ام.

علی‌رغم اینکه ویلیام هینمن، کمیسیونر SEC در سال ۲۰۱۸ اتر را به‌عنوان غیر امنیتی تعریف کرد، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده برای تعیین وضعیت سایر سکه‌ها، از جمله XRP (XRP) تلاش کرده‌اند، موانع مهمی برای پذیرش اتر وجود دارد.

هاسکینسون گفت پیش نویس سخنرانی هینمن در مورد وضعیت نظارتی اتریوم که در ژوئن ۲۰۲۳ منتشر شد، طرفداری را اثبات می کند، نه فساد.

هاسکینسون در AMA استدلال کرد: «هیچ یک از آن فعالیت‌ها مبتنی بر فساد نیست، بلکه فقط طرفداری است.

بنیانگذار کاردانو تاکید کرد که هیچ مدرکی برای اثبات چیزی جز رفتار ترجیحی توسط SEC وجود ندارد. آقای هاسکینسون پرسید: “ما چه مدرکی برای آن داریم؟ ایمیل ها کجا هستند؟ جلسات کجا هستند؟” او همچنین ادعا کرد که XRP به مشتریان مختلفی خدمت می کند، حتی قراردادهای هوشمند ندارد و مدل تجاری کاملاً متفاوتی دارد. او اضافه کرد:

“آیا این تمام هدف شما از غیرامنی کردن اتریوم را کم نمی کند؟ آیا از XRP آینده می ترسید؟ آیا واقعاً به آن اعتقاد دارید؟ اگر چنین است، به نظر من شما دیوانه هستید. من یک انسان هستم.”

نظرات جدید Hoskinson مربوط به ETH Gate بلافاصله واکنش های جامعه XRP، به ویژه مدیرانی مانند XRP CTO Schwartz را برانگیخت. جامعه XRP به ویژه با هاسکینسون بر سر تعریف فساد درگیر شد.

شوارتز در ۱۲ اکتبر در ایکس (توئیتر سابق) نوشت: «می خواهم بگویم زمانی که مقامات دولتی در راستای منافع شخصی خود و دوستانشان طرفداری می کنند، فساد است.

یکی از نظر دهندگان با X اشاره کرد: «پس روش بسیار مؤدبانه برای گفتن کلمه «فساد» «محبوبیت» است.

مربوط: بنیانگذار کاردانو می گوید سم بنکمن فرید مانند برنی مدوف است

برخی از اعضای انجمن همچنین استدلال کردند که سؤالات هاسکینسون در مورد شواهد ETHgate ممکن است به این واقعیت مرتبط باشد که ظاهراً او چیزهای زیادی برای پنهان کردن در مورد روزهای اولیه اتریوم دارد.

هاسکینسون به غیر از نقشش در کاردانو، یکی از هشت بنیانگذار اتریوم به همراه ویتالیک بوترین است و برای مدت کوتاهی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ سمت مدیرعاملی اتریوم را بر عهده داشت. هاسکینسون پس از درگیری عمومی بین بنیانگذاران، اتریوم را ترک کرد. ما Cardano را در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کردیم.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا