اخبار ارز دیجیتال

مدیر ارشد مالی ریپل در بحبوحه شکایت SEC استعفا داد

SEC در دسامبر ۲۰۲۰ علیه ریپل به دلیل استفاده از XRP برای جمع آوری سرمایه شکایت کرد، که کمیسیون ادعا کرد که نقض قوانین اوراق بهادار است.

کریستینا کمپبل، مدیر ارشد مالی ریپل، پلتفرم پرداخت های رمزنگاری را ترک کرده است تا نقشی مشابه در ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مجازی Maven Clinic داشته باشد.

به گفته لینکدین کمپبل، استخدام او در ریپل پس از بیش از دو سال در ماه اکتبر به پایان رسید، بدون هیچ توضیحی جز اینکه این دوران “به یاد ماندنی” در شرکت ارزهای دیجیتال بود. او پس از بیش از چهار سال به عنوان CFO در پلتفرم پرداخت PayNearMe در آوریل ۲۰۲۱ به ریپل پیوست.

کمپبل در پستی در ۷ اکتبر گفت: “مراقبت های بهداشتی، مانند فین تک، یک صنعت پیچیده و بسیار منظم است، اما این برای من جدید است.”

اعلام کمپبل در بحبوحه یک نبرد حقوقی است که ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در دسامبر ۲۰۲۰ آغاز کرد، عمدتاً بر سر فروش توکن XRP خود. در ماه ژوئیه، یک قاضی فدرال حکم داد که XRP هنگامی که به سرمایه گذاران خرد فروخته می شود، یک اوراق بهادار نیست، حکمی که در اکتبر پس از درخواست تجدیدنظر از SEC تایید شد.

مربوط: واکنش شرکت‌های ارز دیجیتال به اقدامات اجرایی قانون‌گذاران ایالات متحده چگونه است؟

محاکمه ریپل با SEC قرار است در آوریل ۲۰۲۴ آغاز شود. همان سالی که سایر پرونده‌های پرمخاطب که صنعت کریپتو را تحت تأثیر قرار می‌دهند، از جمله دومین محاکمه جنایی سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX و محاکمه سلسیوس سابق در مارس ۲۰۲۴. قرار است در سال ۲۰۲۴ آغاز شود. سپتامبر ۲۰۲۴، مدیر عامل الکس ماشینسکی.

مشخص نیست که استعفای کمپبل به بررسی نظارتی ریپل در ایالات متحده مرتبط است یا خیر. برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شرکت، اخیراً در سپتامبر به استارتاپ ها توصیه کرد که از حضور در ایالات متحده اجتناب کنند و مدیر ارشد فناوری دیوید شوارتز نیز گفت که عدم قطعیت نظارتی کشور در حال تغییر است.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در حال تشدید سرکوب جرایم مرتبط با ارز مجازی هستند

نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا